Збирання стелажів металевих і дерев’яних для гаража

Неможливо собі уявити гараж, в якому б не стояв стелаж. Він економить місце, дозволяє компактно розкласти інструменти, деталі, всякий домашній скарб. І все це буде на увазі і в секундної доступності.metallicheskij-stelazh

Звичайно, можна купити готові стелажі, однак адже набагато приємніше зробити все своїми руками.

????????????????????????????????????

Крім того, самостійна збірка дозволяє зібрати конструкцію, яка буде ідеально відповідати розмірам гаража, вашим потребам і естетичним перевагам.

Перш ніж засукати рукава, буде не зайвим ознайомитися з теоретичною базою.

За способом установки розрізняють стаціонарні, розбірні і пересувні стелажі.

 • Стаціонарні. Вони проектуються під конкретне місце, збираються один раз і часто прикріплюються анкерами або кронштейнами до стіни, підлоги або стелі.
 • Розбірні. Дозволяють міняти їх місце розташування, змінювати компоновку, висоту, ширину.
 • Пересувний. Встановлюється на рухому базу — ролики, візок, його можна засунути в дальній кут або викотити на подвір’я. Але за мобільність доводиться платити обмеженням навантаження.
 • Ще бувають підвісні, що обертаються і більш екзотичні конструкції.

За матеріалом виготовлення — дерев’яні, металеві, пластикові, комбіновані. У гаражі найчастіше зустрічаються конструкції з дерева і стали, перші дешевше і простіше в саморобній збірці, другі міцніше і довговічніше.

Що стосується розмірів, кількості полиць, то тут слід виходити з індивідуальних можливостей і потреб. Загальне правило — чим більше, ніж ширшими, тим краще.

Якщо хочеться все зробити самостійно?

Найкраще збирати конструкцію зі сталі. Вона дорожче обійдеться, доведеться довше возитися, а й служити вона буде ще і вашим онукам.

Переваг у металевого стелажа багато:

 • висока міцність;
 • стійкість до впливу масел, бензину, вологи, перепадів температур, грибків, цвілі;
 • нульова горючість;
 • термін служби — десятки років.derevyannyj-stelazh

А тепер докладніше зупинимося на послідовності робіт по збірці стелажів:

 1. Визначаємо розміри майбутнього стелажа. Висоту краще робити до самої стелі, щоб не втрачати даремно простір. По довжині теж робимо максимальним, на всю ширину стіни. Можна залишити 5 сантиметрів, щоб простіше було конструкцію встановлювати. Оптимальна глибина — 50-60 см, хоча тут теж все в ваших руках. Однак варто пам’ятати, що надмірно глибокі полиці незручні, а на вузьких не вмістяться габаритні предмети. Ще можна зробити високою найвищу полицю, щоб зберігати там габаритні, але легкі предмети. Ширина полиць робиться зазвичай метрової. Можна зробити й іншу, але велика ширина — це зниження міцності, а менша може породити незручності при зберіганні довгих предметів.polki-stelazha
 2. Знаючи розміри, можемо закупити матеріали. Для стійок можна брати швелер або прямокутну трубу, для поперечок ідеально підходить куточок. А можна зробити полки дерев’яні або з ДСП.
 3. Ріжемо метал згідно з обраними розмірами. Можна замовити порізку на металобазі, так буде швидше і точніше, а можна порізати своїми руками, так дешевше.
 4. Збираємо. Збирати зручніше в лежачому положенні. Скріплювати можна зварюванням — так міцніше і довговічніше, або ж згвинчувати болтами. При цьому потрібно ретельно стежити за дотриманням кутів, щоб стелаж не був крививим.
 5. Після складання — грунтуем і фарбуємо. Це обов’язковий етап, якщо ми хочемо багаторічної служби.
 6. Коли фарба висохла, встановлюємо конструкцію на її місце. Якщо стелаж стаціонарний, то закріплюємо його підлогу, закріпивши до стінки або підлозі. Перевіряємо, щоб нічого не хиталося, що не бовтався.

Дерев’яні стелажі дешевше, їх простіше збирати, але міцність і термін служби обмежені.

А ще дерево вимагає до себе більше уваги. Починається все з вибору матеріалу. Найдоступніший — сосна, але міцність її дуже низька.

Добре, якщо вдасться роздобути дуб або інші тверді породи.

Для вертикальних стійок потрібен брус — 100х100 або 100х50.brus-opory

Для поперечок теж можна використовувати брус, тільки меншого перетину або взагалі взяти дошку.

Самі полки — дошка або ДСП. Загальний хід збирання своїми руками такий же, як і у випадку з металом.

Але є ряд відмінностей:

 • Після порізки, перед складанням всі деталі потрібно обробити антисептиком, а ще добре б і антипіретиком. Це продовжить термін служби і знизить ризик пожежі.pokraska
 • При складанні можна кріпити деталі клеєм, шипами, вушками, саморезамі.Для збільшення міцності і довговічності можна посилити стики металевими куточками.
 • Фарбування — важливий етап при роботі з деревом. Особливо ретельно потрібно обробити торці.

Ще одна незручність дерева — з нього складно збирати нормальні розбірні стелажі. Тому, якщо ви маєте намір часто міняти положення конструкції в гаражі або перевозити її, то доцільніше використовувати металевий каркас, а з дерева робити тільки полки, особливо, якщо вони робляться незакріпленими.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *