Залізобетонні перекриття своїми руками, технологія виготовлення

Плитный фундамент

Якщо ви будуєте будинок з підвалом або будинок на сирому грунті, цокольне перекриття слід робити із залізобетону. В основному цокольне перекриття робиться із залізобетонних плит заводського виготовлення, товщина яких — 16-22 мм, а довжина — до 6,3 м.

На перекриття із залізобетону можна спирати несучі стіни і перегородки, а також і санітарно-технічне і кухонне обладнання і навіть невеликі опалювальні печі. Пол на залізобетонному перекритті міцний, зробити його можна практично з будь-якого матеріалу.

Технологія виготовлення

Як не шкода, але купити на базі готові плити необхідних габаритів вдається не завжди. В індивідуальному житловому будівництві залізобетонні вироби можна виготовити своїми руками з високоміцного цементу, металевої арматури, піску і морозостійкого гранітного щебеню або гравію.

Склад бетону для виготовлення перекриття із залізобетону:

  • 1 частина цементу 300-400;
  • 5 частин щебеню або гравію;
  • 3 частини грубозернистого піску.

Перехресні балки краще бетонувати в один безперервний робочий цикл. Бетон потрібно укладати з одного кута прольоту до іншого по діагоналі. Звільняються балки від опалубки через 3-4 тижні, коли бетон досягне приблизно 80% міцності.

Виготовлення бетонних плит

Для виготовлення збірних бетонних плит, користуються розбірними дерев’яними формами, оббитими зсередини лінолеумом або іншим матеріалом, що не сприйнятливим до вологи. При товщині сторін 5-6 см і довжиною до 1 м, вони армуються сіткою з дроту діаметром 4-6 мм з розміром осередків 10-15 см.

Більш зручна укладання арматурної сітки виходить при використанні піщаного бетону зі складом 1: 4 без щебеню. Витрата цементу збільшується в такому випадку, але технологія бетонування спрощується. Сітку можна втопити в бетоні після його укладання, тоді краще зафіксується її висота в шарі бетону. За допомогою однієї розбірної переставний форми і необхідної кількості піддонів з прокладками, можна в один і той же час виготовити 8-12 плит, переставляючи борту форм кожні 6-8 год.

Якщо температура повітря на вулиці 10-15 ° С, плити наберуть достатню міцність через 2-3 тижні, після чого їх можна укладати в перекриття. Якщо цокольне перекриття дерев’яне, а ширина прольоту більше 4 м, робити його краще за залізобетонним ригелів, вони створюють необхідну жорсткість і допускають застосування більш коротких дерев’яних балок.

Висновок

Перетин ригелів вибирається залежно від відстані між ними і ширини прольоту. Підпілля тоді робиться провітрюваним, а цокольне перекриття — утепленим.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *