Як зробити наливну підлогу своїми руками — інструкція по технології пристрою

Наливной пол

Сучасний дизайн інтер’єру передбачає унікальне оформлення всіх поверхонь в квартирі або будинку, серед яких підлогу займає одне з важливих місць. З’явилася нова і дуже оригінальна технологія — монтаж наливної підлоги.

До недавнього часу існувала думка, що наливні підлоги призначені тільки для виробничих будівель, а їх виготовлення є лише професіоналам. Однак, ситуація змінилася: самовирівнюючі підлоги все частіше зустрічаються не тільки в промислових приміщеннях, і люди далекі від професії будівельника з успіхом беруться за їх самостійне виготовлення.

Наливна підлога — що це таке?

Наливні підлоги або як їх ще називають «рідкий лінолеум», являють собою вид підлогового покриття з полімерних матеріалів. Завдяки технології нанесення (заливки), по всій площі виходить суцільна рівна поверхня. Товщина наливної підлоги варіюється від 1 до 8 мм, в залежності від передбачуваної експлуатаційного навантаження на підлогу, а також від температури і вологості приміщення.

Історія наливних підлог почалася з кінця 1980-х років в США. Спочатку вони проводилися з гіпсо-цементної суміші та призначалися тільки для промислових приміщень. Пізніше стала застосовуватися епоксидна і поліуретанова основа, і це дало поштовх для широкого поширення наливних підлог в самих різних областях.

Переваги наливної полови

Перелік експлуатаційних, санітарно-гігієнічних і естетичних характеристик наливних покриттів робить їх незамінними для приміщень, де існують підвищені вимоги:

 1. надійність, стійкість до механічних пошкоджень;
 2. здатність протистояти агресивному впливу бензину, розчинників, лугів і кислот;
 3. стійкість до підвищеної вологості;
 4. низькі показники стирання: відсутність пилу під час експлуатації;
 5. пожежна безпека;
 6. відсутність на поверхні статичної електрики;
 7. наявність антибактеріальних властивостей;
 8. високі естетичні показники.

Види наливних підлог

Залежно від вихідних матеріалів виділяються наступні групи наливних підлог:

Цементно-акрилові наливні підлоги

Мають у своїй основі цементні суміші. Їх ціна найдемократичніша з усіх. Незамінні як спосіб вирівнювання поверхні для інших підлогових покриттів. Можуть використовуватися самостійно в тих випадках, коли відсутні високі вимоги щодо якості та декоративності;

Поліуретанові наливні підлоги

Складаються з поліуретанового підстави і фарбувального пігменту. Використовуються там, де є динамічні та вібраційні коливання, так як поєднують в собі міцність і еластичність. Мають нульове пилоутворення. За складом можуть складатися з двох або одного компонентів. Органічно поєднуються з самими різними кольорами і декоративними елементами, відповідно, в готовому вигляді набувають неповторний вигляд.

Як декоративні компонентів використовуються:

 • Чіпси — плоскі шматочки фарби;
 • Флоки — тонкі пластинки різних форм: зірочки, лусочки і т.д.;
 • Гліттера — блискітки.

Епоксидна наливна підлога

Включають до складу епоксидні смоли. Їх міцність висока, стійкість дозволяє успішно протистояти агресивним середах і витримувати статичне навантаження більшу, ніж покриття поліуретану. Мають високі декоративні властивості.

Метилметакрилаті наливні підлоги

Основу ММА-покриття складають метілметакрілатние смоли. Мають найвищу ціну і вартість робіт з їх пристрою. Заливка високонаповнених підлог на метілметакрілатние основі можливо при мінусовій температурі, разом з тим, вони мають найкоротший термін застигання.

Пристрій наливної підлоги

Полимерный пол

На першому етапі роботи з наливними підлогами готують підставу чорнової підлоги.

Підготовка підстави

Від якості підстави багато в чому залежить успіх всієї роботи. Ідеальна основа для нанесення наливної підлоги — бетонна стяжка.

У той же час, можна використовувати дерев’яні, металеві підстави або старе керамічне покриття, за умови дотримання декількох основних вимог:

максимально рівна поверхня: можливі шорсткості в межах 2х2 мм;
відсутність масляних і жирових плям;
відсутність вологи: допускається вологість бетону в межах 4-5%.

Для досягнення зазначених параметрів необхідно виконати цілий комплекс робіт, що складаються з наступних етапів:

Вирівнювання

Для усунення нерівностей поверхню необхідно фрезерувати і шліфувати. Залишки машинного масла з поверхні слід вирубати, потім залити бетоном, дати висохнути і остаточно вирівняти. У разі неможливості проведення зазначеного обсягу роботи, потрібно заливка нової бетонної стяжки.\

Усунення сирості

Якщо роботи проводяться на нижньому (першому чи підвальному) поверсі, перевіряється наявність гідроізоляційного шару. У разі його відсутності влаштовується гідроізоляція, що оберігає проникнення вологості від грунтових вод. Визначається залишкова вологість невигадливою, але дієвим способом: накривається частина поверхні поліетиленом, приклеюється по периметру скотчем і залишається на 24 години. При наявності під плівкою конденсату або потемніння бетонної поверхні проводити роботи з нанесення підлог забороняється.

Видалення пилу здійснюється за допомогою промислового пилососа.

Грунтування

Вирівняна і просушеної поверхня покривається ґрунтовкою. Перед ґрунтуванням все відкололися частки віддаляються. Рекомендується застосовувати грунтовку для бетону глибокого проникнення (Бетонконтакт, однокомпонентний лак або полімерні грунтовки Ceresit, Knauf). Грунтовка наноситься валиком або за допомогою пульверизатора, а в кутах застосовується кисть. Висихання грунтового шару займає приблизно 3-5 годин. Якщо грунтовка біліє або з’являються бульбашки, значить в приміщенні висока вологість. Відповідно, доведеться просушити кімнату, після чого продовжить роботу.

Шпаклювання

Наявні тріщини і відколи шпаклюються. Шорсткості після шпаклювання проклеюють стеклотканью і присипають кварцовим піском (розмір фракції близько 0,4), що сприяє вирівнюванню поверхні. Можна використовувати не більше 1-1,5 кг піску на 1 кв. м. Для шпаклювання рекомендується використовувати спеціально призначені для наливних підлог шпаклівки.

Додаткове грунтування

Робиться після висихання шпаклівки. Потім поверхню знову засипається кварцовим піском. Якщо друге шпаклювання не проводилося, то друга грунтовка робиться відразу після висихання першого шару. В результаті повинна вийти рівна і шорстка поверхня.

На закінчення ще раз проводиться видалення пилу і залишився піску.

Високоміцні марки бетону мають слабку адгезію (прилипання, зчеплення) з полімерами. При наявності такої підстави виникає необхідність в новій стягуванні. Або ж можливий варіант із застосуванням іншого виду полімеру, наприклад, на основі епоксидних смол.

Додаткові заходи

 • Слід подбати про герметизації дверного отвору. Так як розчин рідкий, то він буде витікати в інше приміщення, тому потрібно придумати якийсь бар’єр, наприклад, прибити планку.
 • Зняти плінтуса.

По периметру приміщення створити деформаційний шов.

Для цього проклеюється демпферна стрічка. Її завдання звести до мінімуму утворення деформацій при температурних і лінійних розширеннях стяжки підлоги і стін.

Після застигання наливної підлоги стрічку вирізують, а щілину закладають герметиком.

Тільки після виконання всіх вищеописаних заходів з підготовки підстави можна приступати до нанесення наливної підлоги.

Заливка наливної підлоги

Після завершення грунтування необхідно витримати підставу не менше 24 годин, щоб воно було остаточно готове до виготовлення наливної підлоги.

Iнструмент

Технологія пристрою наливної полови вимагає застосування спеціальних інструментів:

 • Голчастий валик, щоб видаляти повітряні бульбашки з рідкого основного шару;
 • Раклі — це нерухомий ніж на довгій ручці, за допомогою якого розподіляється і вирівнюється основний шар;
 • Міксер для замішування основного матеріалу;
 • Підошви для наливної підлоги незамінні для ходьби по рідкому основи.

Як розрахувати витрати суміші для наливної підлоги?

Сухі (ровнителями, самонівелюються) суміші для підлог поділяються на два види:

 • для базового шару (товщина заливки 1 см) * залежить від суміші
 • для фінішного шару (товщина заливки до 5 мм) * залежить від суміші

Популярні сухі суміші для наливних підлог: «Старателі», «Основа», «Максит», «Полірем», «Сьомін», «Deitermann», «Хенкель Баутехнік», «Ceresit», «Кнауф», «КС», «Атлас»,«Полімін».

Суміші продаються в паперових мішках від 15 до 30 кг. Витрата суміші залежить від площі приміщення і товщини наливної підлоги. Остання залежить від його рівності і ухилу (обчислюється водяним або лазерним рівнем). Саме вирівнювання може зажадати збільшення шару, а відповідно і витрати матеріалу.

Дозування вказується виробником, як правило, становить 1,3-1,5 кг суміші на 1 кв. м при товщині шару 1 мм. Приблизно на кімнату 14 кв. м знадобиться 150 кг суміші (з урахуванням вищевказаних параметрів).

Як приготувати розчин для наливної підлоги?

Заливний матеріал готується відповідно до інструкції, наявної на упаковці. Заміс рекомендується робити в іншому приміщенні, щоб уникнути забруднення приготованого підстави, за яким пересуватися можна лише в чистому взутті.

Замішується розчин в ємкості (відро, бідон та інше). Суміш засипається в воду і перемішується, для цього краще скористатися міксером (дриль з насадкою).

В результаті повинна вийде кіселеобразная рідина, без бульбашок і грудок. Надто рідкий розчин буде недостатньо міцним, а густий погано розтікатися.

Після приготування розчин потрібно відразу використовувати, поки він не застиг (тримати в тарі можна не більше півгодини).

Оптимальна температура для нанесення матеріалу знаходиться в межах від +5 до + 25 ° за Цельсієм. При більш низькій температурі суміш загусає і погано розтікається, підвищення температури помітно скорочує термін застигання приготовленої суміші.

Як зробити наливні підлоги — технологія заливки

Заливной пол своими руками

Отриманий рідкий розчин розливається на підставу у вигляді смуг, які вирівнюються за допомогою раклі.

Необхідна товщина в 1 см виходить при використанні 10 літрів суміші на один квадратний метр. З цього розрахунку неважко визначити кількість літрів, якими треба залити 1 м кв. підстави, щоб отримати необхідну товщину статі.

Стикування смуг, якщо неможливо залити відразу всю основу, роблять приблизно через 30-40 хвилин після того, як була залита попередня партія.

Після закінчення 10 хвилин, але не більше 40 хвилин для видалення повітряних бульбашок залиту поверхню слід прокатати за допомогою голчастого валика. Операція проводиться в спеціально пристосованої взуття, з підошвами мають шипи для пересування по рідкої субстанції, — це так звані плоскоступи.

Улаштування деформаційних швів

Всі суміші, з яких виготовляють наливні підлоги, є безусадкова. Проте, шви в підлозі є необхідним елементом.

Робляться шви там, де проходять температурно-усадочні шви в бетонній підлозі, на стиках перекриттів, по периметру приміщення і в дверних отворах.

Нарізка деформаційних швів виконується за допомогою спіненої демпферного стрічки для підлоги, яка наклеюється безпосередньо на бетонну стяжку, потім наливається рідкий склад.

У разі виготовлення бетонної стяжки рік тому або більш того, шви робляться через один по відношенню до деформаційних швах в бетонному перекритті.

Стрічку вирізають за допомогою ножа після застигання рідкого статі.

Отримані таким чином шви заливають за допомогою герметика для наливних підлог. Допускається використання будівельного силіконового герметика.

Декоративне оформлення

Для декорування статі застосовують чіпси, флоки і блискітки, які просто наносять поверх шару рідкого статі. Прокатування поверхні з флок або блискітками голчастим валиком створює фактурний малюнок на всю товщину покриття. Коли полімеризація статі повністю завершена, його лакують зносостійким поліуретановим лаком в два-три шари. Нанесення лаку на підготовлений підлогу виконується будь-яким зручним або наявними інструментом (кисть, валик, пульверизатор).

Пол набуває індивідуальний неповторний вигляд завдяки нанесенню на нього різних малюнків і зображень. Для цього використовують акрилові або полімерні фарби. Можна просто наклеїти на підлогу надрукований на щільному матеріалі малюнок, який потім покривається лаком. Така технологія прийнятна для підлог будь-якого типу.

Зверніть увагу, після нанесення наливної підлоги, протягом 2-х діб потрібно створити умови певного сталості температури і вологості (закрити вікна і двері, виключити протяги), поки покриття повністю не застигне.

Висновок

Дотримання послідовності всіх операцій по підготовці поверхні, суворе виконання рекомендацій з приготування суміші і наливки статі є гарантією того, що отриманий результат буде радувати око і прослужить довгі роки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *