Як встановити маяки під штукатурку для вирівнювання стін

Как правильно выставить маяки под штукатурку

Для початку, давайте з’ясуємо, що таке штукатурні маяки і для чого вони потрібні. Ні-ні, це, звичайно не ті маяки, які стоять на берегах. Йдеться про ремонт. Отже, маяки служать для того, щоб, наприклад, рівно заштукатурити поверхню стіни. І в цій статті, ми поговоримо про те, як зробити маяки для штукатурки самостійно.

Що таке маяки для штукатурки?

Якщо ви будете штукатурити стіну, площа поверхні якої більше трьох квадратних метрів, то встановлюють спеціальні гіпсові маяки там, де стіна заштукатурити старою штукатуркою. Причому, якщо ви хочете, щоб нова отштукатуренная стіна була ідеально рівною, необхідно вбити цвяхи. Розташовувати їх потрібно обов’язково як по вертикалі, так і по горизонталі.

Як зробити маяки для вирівнювання стін або штукатурки своїми руками?

По-перше, відміряйте 300 мм від стелі і кута стіни. Потім вбийте перший цвях так, щоб капелюшок стирчала на висоті рівній штукатурному шару. Тепер до цвяха вам потрібно прив’язати схил. Врахуйте, що він не повинен доходити до підлоги. Тепер вбийте другий цвях, попередньо відмірявши 200 мм від підлоги. Капелюшок другого цвяха повинна стосуватися шнура. У підсумку, в у вас повинен вийде ряд для першого маяка. За тією ж схемою потрібно робити інші маяки. Для початку, зробіть те ж саме з протилежного боку стіни, потім зверху і знизу. Після закінчення, простягніть шнури по діагоналі з першого на четвертий цвях, і другий шнур — з другого цвяха на третій. Переконайтеся, що шнури не стосуються поверхні стіни. Залежно від розмірів стіни, залежить кількість цвяхів, як по вертикалі, так і по горизонталі.

Після цього, вам потрібно наліпити гіпсовий розчин і коли він трохи застигне — зріжте надлишки. Після цього додайте правило. Потім нанесіть гіпс, між цим правилом і стіною. Зачекайте, поки підсохне, і через деякий час акуратно зніміть правило. На стіні залишиться смуга, яка і називається маяком.

Альтернативні способи установки штукатурних маяків

Є й інші способи установки маяків для штукатурки, наприклад за допомогою рейки. У цьому випадку використовують замість шнурів рейки. Потім проводять обризг. Маяки прибирають, а місця під ними зашпаровують розчином і затирають. Використання маяків дає деяку перевагу: після штукатурення, стіна буде абсолютно рівною, якщо, звичайно, ви правильно встановіть маяки. Після висихання бажано перевірити ще раз результат і в разі потреби доопрацювати «проблемні» місця.

Висновок

Тепер ви знаєте як зробити маяки для штукатурки і вирівнювання стін, причому зробити це своїми руками з підручних засобів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *