Як утеплити гараж зсередини і зовні — теплоізоляція стін, підлоги, стелі

утепление гаража

Вимоги до утеплення гаража не такі жорсткі, як до утеплення житлових приміщень. Але все ж вони є. Теплоізоляція повинна забезпечити оптимальний мікроклімат в приміщенні для нормальних умов зберігання автомобіля.

Contents

Яка температура повинна бути в гаражі?

Багато автолюбителів вважають, що температура в гаражі повинна бути комфортною для людини. Однак це не так. Оптимальні параметри: мінімальна температура не повинна опускатися нижче +5 ° С (взимку) і підніматися вище +20 ° С (максимальна). При цьому чим менше різниця між зовнішньою і внутрішньою температурою — тим менша ймовірність появи «поту», конденсату на автомобілі і подальшої його корозії.

Деякі власники для підвищення температури в гаражі закривали вентиляційні отвори. Робити це категорично заборонено, тому що вентиляція відповідає за виведення чадного газу, приплив і очищення повітря, перешкоджає появі вогкості. Звичайна природна припливно-витяжна вентиляція усуне подібні негативні явища.

Утеплення гаража зсередини і зовні своїми руками

Розглянемо, як утеплити гараж, з різних позицій і з використанням різних матеріалів.

Місця розміщення утеплювача

Це важливий аспект, тому що кожен вид утеплення має свої переваги і недоліки. Плюси і мінуси теплоізоляції зовні (з вулиці) і зсередини (з внутрішньої сторони), порівняння, коли якийсь метод виправданий або доцільний.

Утеплення гаража зовні

Спосіб, рекомендований як майстрами, так і користувачами виходячи з практичного досвіду.

Переваги зовнішнього утеплення:

знижується ймовірність промерзання стін гаража. Точка промерзання зміщується в бік утеплювача. Крім іншого, це збільшує термін експлуатації самих стін;

 • знижується ризик утворення конденсату;
 • усувається сприятливе середовище для розвитку грибків;
 • площа приміщень залишається без змін;
 • відсутня необхідність демонтувати полки і виносити все для проведення робіт;
 • виключається шкідливий вплив на людину випарів від утеплювачів;
 • знижується вартість і трудомісткість робіт.

Утеплення гаража зсередини

До такого способу прибігають, коли:

немає можливості виконати зовнішнє (зовнішнє) утеплення. Наприклад, гараж розташований в блоці, тобто знаходиться між іншими гаражами і має спільні з ними стіни;

немає можливості або бажання демонтувати полиці усередині приміщення;

як утеплювач буде використовуватися напилюваний теплоізоляційний матеріал (пінополіуретан, ППУ або піноізол). Володіючи мінімальною товщиною, Напилювана теплоізоляція не впливає на корисну площу і завдяки відмінній адгезії з поверхнею виключає появу конденсату на стінах і стелі.

Недоліки внутрішнього утеплення:

 • зменшення корисної площі гаража;
 • зміщення точки промерзання всередину приміщення, в місці примикання утеплювача до стіни. Результатом чого стає поступове руйнування стін гаража.

Таким чином, якщо є можливість, то краще віддати перевагу зовнішньому способу утеплення.

З позиції застосовуваного утеплювача

Розглядаючи, чим утеплити гараж, можна зіткнутися з наявністю цілого ряду матеріалів, що мають схожі або різні властивості, але рекомендованих для виконання теплоізоляційних робіт.

Який утеплювач для гаража краще вибрати?

Вимоги до утеплювача:

 • гігроскопічність. Незалежно від навколишнього середовища матеріал повинен виконувати свої функції. А, як відомо, мокрий утеплювач втрачає свою теплоізоляційну здатність. Безумовно, можна забезпечити додатковий захист будь-якого матеріалу, але це вплине на кошторис робіт;
 • теплопровідність. Чим нижче цей показник, тим довше тепло буде триматися в гаражі;
 • теплова інерція. Показує, наскільки швидко остигає приміщення. Показник теплової інерції обернено пропорційний теплопровідності;
 • пожежна безпека. Утеплювач не повинен підтримувати горіння;
 • ціна. Якщо переслідується мета виконати утеплення гаража недорого, то на цей параметр потрібно звертати увагу. Причому відштовхуватися коштує не від вартості утеплювача (дешево — не завжди означає погано), а від загальної суми витрат, які включають інші матеріали, інструмент і оплату найманої праці;
 • простота обробки і монтажу.

Утеплення гаража пінопластом

Найбільш поширений варіант, що дозволяє відносно дешево забезпечити теплоізоляцію гаража. Лідируючу позицію пінопласту забезпечили: низька ціна, гігроскопічність, відмінні теплоізоляційні властивості, малу вагу, доступність, простота установки. Серед недоліків: горючість, схильність дії ультрафіолету, здатність кришитися. Пінопласт потребує захисту.

Утеплення гаража пінополістиролом

Являє собою вдосконалену версію пінопласту. Основним компонентом пінополістиролу є стирол з додаванням піноутворювача. Екструдований пінополістирол не підтримує горіння, гігроскопічний і має відмінні теплоізоляційні показники. Крім цього, він не є середовищем для розвитку бактерій і витримує вплив деяких хімічних реагентів. Однак йому можуть завдати шкоди нафтопродукти, спирт і органічні розчинники.

З точки зору монтажу пінополістирол також кращий, тому що за рахунок щільної структури більш зручний в роботі і має надійну сполучну систему «паз — гребінь», що знижує площу містків холоду. Відносним недоліком можна вважати більш висока, ніж у пінопласту вартість. Однією з запатентованих торговельних марок пінополістиролу є Піноплекс (теплоізоляційні плити з спіненого полістиролу Penoplex). Утеплення гаража Піноплекс має ті ж достоїнства і недоліки, що і пінополістиролом.

Утеплення гаража пензлем

Пінзеля є карбамідно-формальдегідних пінопластом. Він має переваги аналогічні вищеописаним матеріалами і кілька додаткових. Найважливіше з них полягає в технології утеплення. Пінзеля закачується в технічні порожнечі, для цього в готовому будові робляться отвори і розчин заповнює простір між каркасом, стіною, підлогою або покрівлею, а в споруджуваному — заливається в порожнечі. Таким чином, утеплення пензлем, є самим герметичним з усіх існуючих, тому що не має швів і стиків, заповнює всі щілини.

Часто пеноизол називають рідким пінопластом, за його плинність і хороші ізоляційні властивості. При цьому він має дуже високу паропроникність. Однак утеплення гаража піною складно виконати самостійно, тому що роботи пов’язані з низкою складнощів. Серед них: необхідність готування суміші безпосередньо біля гаража (потрібно багато місця), необхідність використання спеціального обладнання для приготування і закачування суміші (піноізол нагнітається під тиском).

Крім того, слід зазначити, що в західноєвропейських країнах і деяких штатах США, пеноизол заборонений до установки в житлових приміщеннях.

Утеплення гаража пінополіуретаном

ППУ також відноситься до числа рідких утеплювачів. Але, на відміну від піноізолу, його основу складає пластмаса (полімери). Таким чином, повідомляючи матеріалу додаткові властивості, такі як: еластичність, цілісність структури (матеріал не кришиться), хороша адгезія з будь-якими поверхнями.

Пінополіуретан наноситься шляхом напилення на поверхню. ППУ, на відміну від пеноизола не заборонений ні в одній країні світу, і може застосовуватися без обмежень, за умови дотримання технології нанесення. Таким чином, утеплення гаража ППУ є найбільш прогресивним варіантом, але і найбільш дорогим.

Утеплення гаража пенофолом

Утеплювач пенофол — тонкий фольгований матеріал, виготовлений зі спіненого поліетилену. Пенофол рідко використовують як самостійний утеплювач, але, до його достоїнств можна віднести: малу товщину, здатність відбивати тепло, простоту монтажу, екологічність.

Утеплення гаража мінватою

Мінеральна або скловата мають один спільний недолік — вони бояться вологи, а значить, потребують додаткового захисту плівками гідро-, пароізоляції. Крім того, вата є гнучким теплоізоляційним матеріалом, тобто для її монтажу потрібно установка каркаса. Все це призводить до того, що вата, незважаючи на відмінні теплоізоляційні властивості, рідко використовується для утеплення гаража.

Утеплення гаража керамзитом

Ще один теплоізоляційний матеріал, який використовується для утеплення гаража. Керамзит засипають на підлогу або перекриття даху. Переваги керамзиту — має високу міцність, стійкість до середовища, доступний і простий в засипці.

З позиції матеріалу, з якого побудований гараж

Теплопровідність матеріалів, які найчастіше використовуються для будівництва гаражів (бетон, пінобетон, керамзитобетон, газобетон, залізобетон, цегла, металоконструкції, дерево, брус, колода, профнастил, ДСП, ОСП). Кожен матеріал має свої показники теплопровідності, що накладає свій відбиток на вибір теплоізоляційного матеріалу:

 • утеплення залізного гаража. В якості будівельного матеріалу виступає товсте і щільне листове залізо. В цьому випадку утеплення виконується в обов’язковому порядку, тому що це найхолодніший вид конструкції, а значить, потрібно застосування матеріалів високої щільності і значної товщини, наприклад, пінопласту щільністю 25 кг / м.куб, товщиною в 100 мм;
 • утеплення металевого гаража. Для будівництва використовується профнастил або тонкий листовий метал. Такий матеріал аналогічно вимагає застосування товстого шару теплоізоляції;
 • утеплення бетонного гаража. Бетонні стіни мають товщину не менше 200 мм. і можуть бути сформовані з блоків або шляхом монолітної заливки бетонного розчину. Бетон є хорошим провідником для тепла, тому до теплоізоляції поверхонь потрібно поставитися серйозно;
 • утеплення цегляного гаража. Використовується цегла різних видів і щільності, і відповідно, з різними показниками теплопровідності. Наприклад, гараж з саману тепліший, його можна утеплити пенофолом, а із силікатної — більш холодний і вимагає застосування пінопласту;
 • утеплення дерев’яного гаража. Дерево здатне довго зберігати тепло, але схильне деформацій з часом. Технологія утеплення в більшій мірі зводиться до усунення щілин. Як правило, утеплення гаража з дерева виконується м’якими утеплювачами;
 • утеплення каркасного гаража. Незалежно від матеріалу, з якого виготовлений каркас, сама технологія його виготовлення передбачає наявність можливості установки утеплювача між опорами каркаса. При цьому для дерев’яного каркаса традиційно використовується м’який утеплювач, а для металевого — жорсткий (пінопласт, пінополістирол або плити пеноплекса).

З позиції фронту виконуваних робіт

утепление в гараже

Утеплення тільки однієї поверхні нічого дасть для підвищення теплоізоляційних властивостей гаража в цілому, тому роботи потрібно виконувати комплексно, починаючи зі стелі і закінчуючи підлогою. Якщо ж роботи планується виконувати у міру поповнення бюджету, то почати потрібно з утеплення воріт.

Утеплення даху гаража

Теплоізоляція покрівлі — перший етап робіт. Якщо над гаражем є горище, то роботи можна виконувати на горищі, зробивши каркас з бруса по підлозі горищного перекриття і заповнивши його утеплювачем. Як утеплювач може виступати вата, пінопласт, керамзит і навіть тирса;

Утеплення стелі в гаражі

Найчастіше стелю утеплюють безпосередньо в гаражі. При використанні жорстких утеплювачів і рівного перекриття цей вид робіт виконується відносно просто. Порядок робіт аналогічний утеплення стін. В якості декоративного покриття на стелі використовують легкі листи ДВП або дерев’яну, пластикову вагонку.

Утеплення стін гаража

Стіни мають найбільшу площу, а значить, через них виходить максимум тепла. Чим утеплити стіни гаража? Для теплоізоляції можна використовувати як жорсткий, так і м’який теплоізоляційний матеріал. Порядок виконання робіт не залежить від того, зсередини або зовні буде розташовуватися утеплювач. Нижче наведена коротка покрокова інструкція, яка дозволить визначити фронт виконання робіт своїми руками.

Як утеплити стіни гаража жорстким утеплювачем

Технологія утеплення пінопластом, пінополістиролом, Піноплекс буде схожа:

 • стінну поверхню очистити від сміття (виступаючі частини, облущенная фарба, відколи, пил, кіптява і т.п.). Особлива увага приділяється старому покриттю. Наприклад, штукатурку, яка погано тримається на стіні, потрібно видалити.

Важлива вимога для кріплення теплоізоляційного матеріалу — надійне підгрунтя. Додатково можна пройтися по поверхні металевою щіткою;

 • покрити стіни грунтовкою, це підвищить адгезію клею до поверхні;
 • нанести клей на лист пінопласту. Наносити можна ліпленнями або зубчастим шпателем. Добре зарекомендував себе клей в балонах;
 • встановити пінопласт на місце і щільно притиснути до поверхні. Робота починається з установки нижніх листів, які спираються на металевий профіль або дерев’яний брус (оброблені антисептиками). Кожен наступний ряд утеплювача укладається зі зміщенням;
 • після укладання всіх листів виконується їх додаткова фіксація дюбелями з парасолькою, а порожнечі між ними заповнюються монтажною піною або обрізками пінопласту / пінополістиролу;
 • потім на пінопласт кріпиться полімерна сітка і закривається клейовим розчином;
 • фінішна обробка виконується штукатуркою для внутрішніх або зовнішніх робіт, а також пластиковою вагонкою, сайдингом і т.п.

Як утеплити стіни гаража м’яким утеплювачем (ватою):

 • підготувати і прогрунтувати поверхню;
 • набити на стіні каркас. Відстань між брусами одно ширині утеплювача мінус 15-20 мм. Майстри радять використовувати в гаражі не дерев’яний, а металевий каркас.

Добрі відгуки про каркасі з профілів для гіпсокартону. Часто достатньо спорудити тільки вертикальні напрямні. Але при висоті гаража понад 2 600 потрібно робити поперечки, щоб уникнути осідання матеріалу. Якщо щільність вати невелика поперечки рекомендується робити через 1 000 мм;

 • помістити плівку гідроізоляції в каркас. Плівка повинна укладатися внахлест. Кріпиться плівка до каркасу за допомогою степлера;
 • в осередку каркаса укладається утеплювач;
 • монтується плівка пароізоляції. Монтаж також виконується внахлест з проклеюванням місця стиків скотчем;
 • виконується фінішна обшивка стіни оздоблювальним матеріалом, який підходить для конкретних умов експлуатації.

Якщо в гаражі встановлено обігрівальний прилад, то біля нього не можна використовувати пінопласт, а тільки мінеральну вату.

Утеплення підлоги в гаражі

При наявності під підлогою гаража підвалу, утеплювати його немає сенсу, а якщо він розташований на грунті, тоді необхідно. Для утеплення підлоги використовуються жорсткі утеплювачі або керамзит.

Як утеплити підлогу в гаражі керамзитом

 • підготовка підстави. Для цього демонтується існуюче покриття для підлоги. Цей етап можна пропустити. Але при використанні керамзиту передбачається облаштування стяжки, а це підніме рівень підлоги вище порогового значення і створить складнощі з заїздом в гараж;
 • на підставу укладається руберойд або інший матеріал виконує гідроізоляційні функції. Смуги руберойду укладаються внахлест і виступають на стіну на 300-400 мм;
 • виставляються напрямні для вирівнювання шару по висоті;
 • між напрямними засипається керамзит. Товщина шару 300-400 мм;
 • напрямні прибираються, місце їх установки засипається керамзитом;
 • встановлюються дерев’яні лаги для монтажу дерев’яного настилу або металеві маяки для стяжки;
 • заливається стяжка — цементно-піщаний розчин (в пропорції 1 до 3) або укладається настил;
 • з стяжки витягуються маяки (не пізніше ніж через добу з моменту заливки стяжки). Робити це обов’язково, тому що стяжка може просісти, а маяк деформується і стане причиною проколів покришки авто. Місце вийнятих маяків заповнюється розчином.

Як утеплити підлогу гаража пінопластом, пінополістиролом, піноплексом

 • виконується чорнова стяжка або насипається подушка з щебеню і піску;
 • на поверхню укладаються листи утеплювача. Майстри радять поєднувати торці листів між собою клеєм, щоб уникнути зсуву;
 • по пінопласту виставляються маяки;
 • заливається стяжка;
 • маяки витягуються з розчину, а місця їх установки бетонуються.

Утеплення воріт гаража

утепление ворот гаража

Гаражні ворота — це основне джерело втрат тепла. Є конструкції, які складаються з воріт і хвіртки. Тоді відкривається площа набагато менше. Якщо ж відкриваються тільки стулки тоді можна вибрати один з варіантів:

 • встановити завісу зсередини гаража. Для цього використовується брезент, щільна тканина або товста плівка, закріплена на натягнутий трос (струну), металевий профіль або дерев’яну рейку під стелею, щоб була можливість зміщувати «штору».
 • використовувати теплоізоляційний матеріал. Якщо дозволяє конструкція, стулки воріт можна зняти (але з огляду на велику вагу воріт, роботи виконують навісу). Зазвичай ворота, як металеві, так і дерев’яні, мають жорсткий каркас. Утеплювач укладається в осередки каркаса і фіксується клеєм «рідкі цвяхи» на поверхні стулок. Для захисту утеплювача використовуються вагонка, листи ДВП або ОСБ, закріплені на каркасі стулок (обшивка воріт зсередини облицювальним матеріалом).

Попередити втрати тепла і продування (протяги) допоможе установка ущільнювачів по периметру стулки.

Висновок

Резюмуючи викладене: утеплення гаража може бути виконано самостійно, витрати тільки на покупку матеріалів. У підсумку, правильний мікроклімат дозволить забезпечити автомобілю оптимальні умови зберігання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *