Як штукатурити пінобетон — технологія нанесення штукатурки на пінобетонні стіни

Как штукатурить пенобетон

Пінобетон завдяки тому, що його пори, в більшості своїй мають закриту структуру, не потребує в обробці з метою захисту будівлі від вологи. Однак, сам по собі будинок з пінобетону не дуже красиво виглядає. Як правило, обробку ПІНОБЛОЧНИХ будинку виконують з декоративною метою (підвищення естетичності).

Найпопулярніший спосіб облицювання фасаду будинку з пінобетонних блоків — штукатурка і фарбування. Такий вибір обумовлений тим, що пінобетон (при достатній товщині стін) не потребує додаткового утеплення.

Штукатурка пінобетону своїми руками — поради

Оздоблення будинку з піноблоків штукатуркою виконуються за стандартною схемою, але дещо відрізняється від штукатурення газобетону або цегли. Різниця суттєва, але є. Тому, розглянемо саме відмінні риси.

Коли можна / потрібно штукатурити будинок з піноблоків?

Оздоблення штукатуркою проводиться в суху погоду, лише при плюсовій температурі (від +5 до + 30 ° С). Починати штукатурити можна не раніше, ніж через 3-4 місяці (в ідеалі рік) після завершення будівництва будинку з піноблоків. За цей час стіни дадуть усадку.

Грунтовка стін з піноблоків

З огляду на характеристик пінобетону, його поверхня має погану адгезію, тому потрібна підготовка підстави під штукатурку. Підвищити зв’язує здатність можна шляхом нанесення грунтовки.

Чим гарантувати піноблоки перед штукатуркою?

Для пінобетону підійде будь-яка грунтовка глибокого проникнення, наприклад, Церезіт СТ-17 (1$ / л), старателі (1$ руб / л), Юніс (2$ руб / л), Оптіум (2$ / л) або інші.

Як правильно гарантувати стіни з пінобетону?

Майстри рекомендують наносити грунтуючий розчин в три шари. Вимога обумовлена тим, що пінобетон має гладку структуру, у якій погана адгезія до оздоблювального матеріалу. Таким чином, перший шар проникає в структуру пористого бетону, другий закріплює дію, а третій пов’язує нижній шар і штукатурку.

Призначення грунтовки, в даному випадку, схоже з функцією, яку виконує фундамент для будинку. Грунтовка покликана створити основу для нанесення поверхневого шару штукатурки. Від якості грунтовки та правильності її нанесення залежить, наскільки міцно буде триматися шар штукатурки на поверхні кладки. Грунтовка наноситься по всій поверхні стіни без пропусків. До подальших робіт можна приступати тільки після повного висихання грунтовки (сохне швидко).

Пиріг фасадної штукатурки для будинку з піноблоків

Шари:

  1. грунтовка. За відгуками і порад практикуючих будівельників КРАЩА Грунтовка для пінобетону — Ceresit СТ-17. Розлучається з водою, для першого шару 1 до 6, 1 до другої 3-4, третій — 1 до 2-3. Зразкова витрата грунтовки 0,4-0,5 л / м2;
  2. 30 шар до мм без сітки — штукатурка для пористого бетону Церезіт СТ 24;
  3. грунтовка під декоративну штукатурку Ceresit СТ 16;
  4. декоративна штукатурка (силікатно-силіконова) Ceresit СТ 174 або 175 СТ.

Якщо стіна має ідеально рівну поверхню, можна після грунтовки зробити базовий шару не Церезіт СТ 85, СТ 190 (з використанням склосітки 165 гр / м2 з осередком 5х5).

Потім 3 і шари 4.

Товщина шару штукатурки для піноблоку

Розрахунок товщини штукатурки важливий для зміщення «точки роси» в потрібне місце. Товщина нанесення штукатурки повинна бути достатньою, щоб триматися на стіні і при цьому не перешкоджати виходу пари назовні. Якщо пара не буде виходити, а затримається у внутрішньому шарі штукатурки, то на стіні з’являться грибки і цвіль. Якщо він затримається в зовнішньому шарі, то штукатурка відпаде після декількох циклів замерзання-відтавання.

Рекомендованої товщиною штукатурки на зовнішній стіні з пінобетону вважається 5-10 мм, на внутрішніх — 10-20 мм. Як бачимо, товщина зовнішнього шару штукатурки (мінімальна-максимальна), становить половину від товщини внутрішнього шару. Це забезпечує головна умова в обробці пористих бетонів: теплопровідність кожного наступного шару повинна бути рівною або більше попереднього. З урахуванням товщини піноблоку таке співвідношення товщини штукатурки є оптимальним.

Якщо пінобетонний будинок утеплений зовні (пінопласт, пінополістирол і тд), то товщина внутрішнього шару декоративного покриття не має значення. Вищеописані умови орієнтовані на «голі» стіни з піноблоку, тобто тільки штукатурка.

Яка штукатурка для пінобетону краще?

При виборі слід керуватися «золотим» правилом, чим вище показник адгезії штукатурної суміші, тим більше вона підходить для використання на стіні з пінобетону.

Спеціально для обробки пінобетонних блоків розроблені такі суміші як Ceresit СТ 24 (7$ / 25 кг), БЕЛСІЛК Т-32 (6$ / 20 кг), КАВЕРПЛІКС ТС117 (454 руб / 25 кг), PROFIT КОНТАКТ МН (3$ руб / 25 кг), ATLAS KB-TYNK (8$ / 30 кг) та інші.

Штукатурка піноблоків цементним розчином

Користувачі стверджують, що при бажанні заощадити, можна використовувати звичайний піщано-цементний розчин для штукатурки піноблоків в співвідношенні 3: 1: 1 (пісок-цемент-вапно). У розчин бажано додати трохи крейди (5% від маси) для збільшення пластичності суміші. Цементний розчин дешевше, але робота з ним вимагає майстерності у всьому, починаючи від отмеривания пропорцій і змішування з водою, закінчуючи нанесенням, і вирівнюємо штукатурного шару.

Примітка. Цементним молоком (+ цемент вода) штукатурити пінобетон не можна. Піноблок вбере частину води, а частина випарується в атмосферу і таку штукатурку можна буде стерти долонею зі стіни. Використовувати його замість грунтовки також не рекомендується, він не може забезпечити належну якість підстави.

Технологія нанесення штукатурки на пінобетон

Оздоблення піноблоків штукатуркою має кілька нюансів:

  • штукатурку краще наносити на попередньо оброблену поверхню. Для цього поверхню пенобетонной стіни можна зашкурить (зачистити, обробити теркою). Таким чином, знімається верхній шар піноблоку, пори відкриваються, і досягається кращий показник адгезії поверхні до штукатурної суміші;
  • наносити штукатурку на стіну можна одночасно з двох сторін (на відміну від газобетону). Справа в тому, що пінобетон не вбирає вологу, а значить, висихаючи, штукатурка повністю віддає вологу назовні;

Штукатурка на пінобетон сохне довше, незважаючи на більш тонкий шар нанесення. Зате з’являється можливість більш точно вирівняти облицьовану поверхню і зробити більш гладку затірку штукатурки
наноситься штукатурка на стіну шляхом набризкування. Тобто шар розчину набризкувати на стіну (а не наноситься на шпатель), і потім розрівнюється шпателем. Далі наноситься фінішний тонкий шар. Саме його і затирають до гладкості поверхні.

  • При використанні піщано-цементної суміші на стіну слід нанести рідкий розчин (він замінить шар грунтовки) і, після повного висихання, нанести основний шар. Наносити шар можна пензликом або з пульверизатора.
    фарбування стіни з пінобетону виконується також з використання спеціальних «дихаючих» фарб на силіконовій або силікатної основі.

Армування штукатурки сіткою

Підвищити адгезію пінобетону можна шляхом наклеювання (монтажу) на стіну дрібнопористої металевої сітки (при діаметрі дроту в 1 мм ціна складе 3$ / м.кв 8, при діаметрі в 2 мм — 7$ / 7 м.кв) або полімерної сітки (фасадна стеклотканевая сітка 165 гр / м2, осередок 4х4 — 5х5 мм без, приблизна вартість — 13$ / 50 м.кв).

вибираючи армуючої сітки, зверніть увагу на її стійкість до лужного середовища, інакше з часом сітка під штукатуркою прийде в непридатність і обробний шар почне відшаровуватися;

сітку можна кріпити на стіну за допомогою дюбелів або утапливать в перший шар штукатурки.

Нанесення гідрофобізатора на стіни з пінобетону

Призначення гідрофобізуючої розчину — підвищити здатність оштукатурених поверхонь відштовхувати воду. Згідно відгуками, користується попитом гидрофобизатор для пінобетону таких марок як: Типром У (водонепроникність 120 мм, 5$ / л.), Типром До Люкс (водонепроникність 50 мм, 3$ / л), Сілокор О (3$ / л), Аквасол (4$ / л), біоніки МВО (5$ / л).

Гідрофобізатор наноситься на поверхню валиком або пензлем. Бажано нанесення мінімум двох шарів, з інтервалом в 10 хв. Після висихання складу на поверхні стіни утворюється тонка (в кілька мкм) плівка, яка буде захищати пінобетонну стіну навіть від проливного дощу, при цьому, не заважаючи пару виходити через стіни назовні.

Покриття неоштукатуреними стін гидрофобизатором дозволить збільшити термін експлуатації будинку.

Висновок

Декоративне оздоблення будинку з пінобетону штукатуркою покращує естетичний показник, а також підвищує теплоізоляційні властивості. В результаті, котедж буде не тільки теплим, недорогим в будівництві і експлуатації, але ще і красивим.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *