Як штукатурити газобетон — технологія нанесення штукатурки на газобетонні стіни

 

Штукатурка газобетона

Штукатурка стін з газобетону — виправданий захід. Газобетонний блок, як і пеноблок, незважаючи на всі свої достоїнства, матеріал гігроскопічний. Це означає, що він легко вбирає вологу. Отже, будинок з газоблоку потрібно захищати від негоди. Якщо під час дощу газоблок намокне, а потім висохне, він не втратить своїх властивостей. А якщо промокне взимку, тоді вода, що накопичилася в порах газобетону, замерзне і розшириться. Це зумовлює появу дрібних тріщин, які псують вигляд, а також виникненням більш серйозних руйнувань.

Contents

Технологія нанесення штукатурки

Висновок: захист газобетону зовні від промерзання, вологи, снігу та інших атмосферних опадів — вимушений захід. Під час будівництва будинку з газобетону і в період зимової консервації (при необхідності), цю функцію може виконувати плівка, натягнута на стіни. Під час експлуатації будинку, це може бути будь-який облицювальний матеріал для зовнішньої обробки фасаду — штукатурка для пористого бетону. Головне, створити умови паропроникності, щоб газобетон «дихав».

Зовнішнє оздоблення будинку з газобетону крім захисту блоків дозволяє:

 • посилити тепло і звукоізоляцію стін;
 • усунути ймовірність намокання стін;
 • захистити будинок від різких перепадів температури;
 • прикрасити фасад будинку (декоративна штукатурка для газобетону).

Одним з найбільш популярних способів зовнішньої обробки газобетонного будинку є нанесення штукатурки. Тому, часто виникають питання, наприклад, як і чим штукатурити газобетон, відповісти на які ми постараємося максимально повно. Проведемо порівняльний огляд характеристик кращих сумішей для оздоблення фасаду, а також опишемо технологію штукатурення стін у вигляді покрокової інструкції, зрозумілою новачкам без досвіду будівництва.

Штукатурка для газобетону

Фасадная штукатурка

Узагальнивши досвід будівельників і власників газобетонних будинків можна зробити висновок, що для штукатурки стін з газобетону використовується три різновиди оздоблювальних матеріалів:

Цементно-піщана штукатурка для газобетону

Це найвідоміший розчин, добре зарекомендував себе на інших матеріалах, але не підходить для газобетонних блоків.

Чи можна штукатурити газобетон цементним розчином?

Ні, не можна. Незалежно від того проводилася кладка газоблоків на цемент або на клей. Взагалі, штукатурити газобетон цементним розчином вкрай небажано, тому що газобетон дуже гладкий і розчин на ньому не тримається, а також сильно вбирає воду з розчину.

Причини, чому не можна штукатурити будинок з газобетону цементним розчином:

 • Цементний розчин має більш низький показник паропроникності, ніж газоблок. Це найважливіша причина, чому його не варто використовувати. У випадку з обробкою стін з газобетону у професіоналів є правило, застосовувати можна тільки той оздоблювальний матеріал, який за показником паропроникності не відрізняється від самого газобетону або ж має більший, в порівнянні з ним ,, Terp. Тільки в цьому випадку, буде зберігатися оптимальний мікроклімат газобетонного будинку.
  З цієї ж причини жорсткі утеплювачі (пінопласт і пінополістирол) небажано використовувати для утеплення будинку з газобетону.
 • Цементно-піщаний розчин має підвищений вміст вологи. Щоб замісити компоненти в піщано-цементну суміш потрібно додати воду. Очевидно також, що газобетон, маючи значний показник вологопоглинання, буде прагнути цю воду з розчину увібрати. Це, в свою чергу, знижує якість наносимого розчину і його здатність триматися на стіні. Адже бетон набирає міцність тільки за умови рівномірного і повільного висихання.

Згадайте, фундамент потрібно періодично зволожувати і накривати плівкою, щоб забезпечити рівномірне висихання. Так чому на стіні він повинен вести себе по-іншому? Грунтовка рятує ситуацію, але не сильно. Появи павутинки дрібних тріщин на оштукатурених поверхонь газобетону не уникнути.

З метою економії можна змішати цементно-піщану суміш і спеціальну суміш для обробки газобетонних блоків в пропорції 1 до 1. Але чи потрібна така економія, яка істотно знизить швидкість робіт, а оброблена поверхня буде якісною не на всі 100%.

 • У цементного розчину для штукатурки низька адгезія. Він не може забезпечити якісне зчеплення з газобетоном. Однією з причин може вважатися вага розчину і наявність великих домішок в його складі.

Підвищити показник адгезії (прилипання, зчеплення поверхонь) можна шляхом додавання вапна в класичний рецепт цементного розчину (пропорція: 8-10 кг вапна на 100 кг бетону).

Цементно-вапняну штукатурку можна придбати у вигляді готової сухої суміші. Наприклад, суха будівельна цементно-вапняна суміш Крепса Екстра-лайт (4$ / 25 кг), Основа Стартвелл Т-21 (3$ / 25 кг), Бауміт HandPutz 0,6 (5$ / 25 кг).

Чи можна штукатурити газобетон клеєм для газобетону?

Також небажано. Незважаючи на те, що клейова суміш розроблена з урахуванням специфіки газобетону, вона призначена для нанесення тонким шаром і формування швів, а не для зовнішньої обробки стін.

Порушення паропроникності газобетону призведе до таких проблем як розтріскування оздоблювального шару, прояв слідів швів (зникають після висихання), появі цвілі.

Гіпсова штукатурка для газобетону

Штукатурная смесь

Переваги штукатурки на основі гіпсу:

 • висока швидкість висихання;
 • безусадочность розчину;
 • можливість зробити гладку поверхню;
 • відсутність необхідності в нанесенні фінішного шару.

Недоліки гіпсової штукатурки:

 • посередня паропроникність;
 • більше, в порівнянні зі спеціальною сумішшю, вміст води, необхідне для замішування суміші (10-15 літрів на мішок);
 • швидке намокання під час дощу або снігу;
 • ймовірність появи плям на поверхні, які доводиться зафарбовувати.

Незважаючи на мінуси, штукатурка стін гіпсом — прийнятний варіант для обробки газобетону. Добре зарекомендували себе: гіпсова паропроницаемая високопластична штукатурна суміш Переможе Velvet G-567 (раніше Переможе-Егіда ТМ-35 за 5$ / 25 кг.), Кнауф Ротбанд (6$ / 30 кг) і Bonolit ( 7$ / 30 кг).

Фасадна штукатурка для газобетону

Найефективніший матеріал для штукатурення зовнішніх і внутрішніх стін з газобетону. Штукатурка для фасадних робіт має ряд характеристик, в числі яких показник паропроникності ідентичний показником газобетону (для більшості видів штукатурок), хороша адгезія з основою, гарний зовнішній вигляд.

Вибираючи ніж штукатурити газобетон, найкраще зупинитися на якісної спеціальної суміші. Крім того, використання фасадної штукатурки спрощує обробку будинку з газобетону своїми руками.

Який штукатуркою краще штукатурити стіни з газобетону?

Штукатурка для газобетона Ceresit

На ринку представлені різноманітні готові суміші для штукатурки стін з газобетону.

Щоб зробити правильний вибір, слід звернути увагу на характеристики штукатурки:

 • паропроникність;
 • необхідну кількість води для замішування суміші (не більше 0,2 л на 1 кг суміші ..);
 • граничні значення товщини нанесення штукатурки (мінімальна і максимальна);
 • адгезія з основою (0,5 Мпа мінімум);
 • стійкість до низьких температур;
 • стійкість до розтріскування;
 • час життєздатності розчину. Чим більше, тим простіше працювати з ним новачкам.

І тільки вибираючи між двома рівнозначними сумішами, слід керуватися ціною, вона в цьому питанні вирішує не останню роль, але і не ключову.

Згідно відгуками, популярністю серед користувачів користується штукатурка стін з газобетону зовні приміщення — суха суміш з пластифікаторами Ceresit CT 24 (7$ / 25 кг), по лідирує показником ціна / якість.

Коли можна штукатурити стіни з газобетону?

Грунтовка для газобетона Ceresit

Оскільки газобетон легко вбирає вологу, його краще відразу ж захистити від намокання. Повторимося, не критично, якщо матеріал намокне, але не варто допускати замерзання вологи в газоблоків. Це може привести до його ослаблення і появи небажаних тріщин.

Поспіх в облицюванні також ні до чого. Після кладки газобетону стіни повинні добре просохнути. Саме тому штукатурка стін з газобетону виконується тільки в теплу пору року. У разі використання бетонно-піщаного розчину в якості сполучного елемента при кладці газобетонних блоків, час на висихання збільшується, оскільки такий шов в кілька разів товщі, ніж шов, виконаний спеціальної клейової сумішшю.

Якщо виконати обробку будинку під час теплого сезону немає можливості, потрібно покрити стіни будь ґрунтовкою глибокого проникнення. Наприклад, церезитом СТ-17 (10$ / 10 л).

Грунтовка зменшить водопоглинання. Також бажано накрити стіни поліетиленом, які залишилися від упаковки палет з газобетоном.

За словами майстрів, найкращим часом для виконання оздоблювальних робіт є період, коли нічна температура перевищує 0 ° С. Для середньої смуги України, цей час з кінця березня до початку жовтня.

З якого боку потрібно починати обробку будинку з газобетону?

Проведемо порівняльний аналіз декількох популярних варіантів черговості виконання оздоблення стін.

Варіант перший — Спочатку виконується зовнішня обробка будинку з газобетону

Існує думка, що найголовніше, це захистити газоблок з вулиці, тому що він набирає вологу. Однак, це не так, навіть простоявши без захисту (але прогрунтована) цілу зиму, газоблок по весні «віддасть» накопичену вологу. А якщо він буде закритий зовні, куди будуть спрямовані пари? Правильно, всередину приміщення. Це не тільки збільшить процес сушіння і затягне виконання внутрішньої обробки, а й зумовлює появу тріщин всередині приміщення.

Примітка. Виняток в порядку обробки складають будинки, які будуються на березі моря, річки або озера. Тут в якості пріоритету виступає захист зовнішніх стін від впливу вологи і вітру.

Варіант другий — Спершу робиться внутрішня обробка будинку з газобетону

При такому підході в процесі оздоблювальних робіт частково закриваються пори газобетонного блоку. І якщо їх заштукатурити спочатку зовні, що накопичився водяний пару просто нікуди буде подітися. Осідаючи всередині блоку, волога буде сприяти його руйнуванню. Штукатурка стін з газобетону всередині приміщення дозволить уникнути цієї ситуації.

Після того, як штукатурка торкнулися внутрішні стіни і добре просохли, можна приступати до обробки зовнішніх стін.

Варіант третiй — Одночасна обробки зсередини і зовні будинку

Спосіб є найменш кращим. Волога, яку «потягне» газоблок одночасно зовні і зсередини взагалі не матиме можливості для швидкого виходу.

Незважаючи на те, що штукатурка для газобетону має хороші показники паропроникності, швидкість цього процесу не настільки висока. Що особливо критично в холодну пору року (при нічній температурі нижче нуля). В цьому випадку, водяна пара осяде у вигляді конденсату і в підсумку може призвести до відшарування шару штукатурки від газобетону. На практиці, такий варіант максимально швидко призведе до руйнування газоблоку.

Теоретично, кожен з варіантів має право на реалізацію. Але, правильним є другий.

Як штукатурити стіни з газобетону своїми руками

З питанням чи можна штукатурити газобетон розібралися. Тепер важливо зрозуміти, як це зробити правильно, без шкоди для газобетону пропускати вологу.

Оштукатурювання газобетонних блоків не має принципову відмінність від виконання робіт подібного виду на інших матеріалах. Технологія нанесення шпаклівки відрізняється лише кількома деталями, на яких буде зроблений акцент.

Внутрішня штукатурка стін з газобетону

Правильная штукатурка стен

Технологія обробки газобетону штукатурки всередині приміщення — послідовність роботи:

1. Підготовка підстави

Починається з вирівнювання стін — видалення нерівностей робиться за допомогою рубанка або терки для газобетону. Цю роботу рекомендується виконувати ще на етапі будівництва будинку, але багато хто цим нехтують, економлячи час. В принципі цей етап можна опустити, що призведе до істотного збільшення витрат суміші і збільшення товщини шару нанесення. В своєї черги це загрожує відшаровування штукатурки і тріщини.

2. Нанесення грунтовки

Часто зустрічаються рекомендації про те, що слід розвести ґрунтовку з водою 1 до 1. Це в корені невірно, тому що знижує її здатність збільшувати адгезію поверхні. Є більш надійні способи заощадити. Наприклад, видалити пил з поверхні за допомогою нанесення на неї чистої води. Вода наноситься пензлем або валиком так, якби це була грунтовка. А потім, після висихання, наноситься грунтовка.

Вибір грунтовки залежить від призначення приміщення, яке підлягає обробці. Для коридору чи передпокою підійде будь-яка універсальна грунтовка, наприклад, Юніс (5$ / 5л). Для ванної та кухні, бажано використовувати грунт глибокого проникнення, наприклад, старателі (8$ / 10 л).

3. Установка маяків

Маяки, як випливає з назви, визначає товщину нанесення розчину. Їх встановлюють на ширину правила. Точність установка визначає будівельний рівень.

4. Накидання «шуби»

Так називається спосіб нанесення першого шару штукатурки. Робота ведеться знизу-вгору. Далі потрібно опереть правило на маяки і вирівняти (витягнути) наскидане шар по ним. Якщо з’явилися порожнечі їх потрібно негайно закрити. Головне, щоб не відбулося відшаровування штукатурки від підстави. Якщо таке трапилося, потрібно зняти штукатурку, обробити поверхню грунтовкою і ще раз нанести розчин.

5. Обробка першого шару

Після висихання першого шару штукатурки, його потрібно злегка зволожити (пульверизатором) і розрівняти. Оскільки маяки служать містками холоду їх бажано видалити на цьому етапі, а місця (виїмки після демонтажу) закрити розчином.

6. Формування кутів

Для пристрою і посилення зовнішніх кутів використовується перфорований з сіткою.

7. Фінішна обробка

Виконується затирка (при необхідності) і фарбування стін з газобетону. У разі обклеювання шпалер, фінішна обробка не потрібна.

До фарбі для газобетону також висуваються вимоги щодо паропроникності. Такими властивостями володіють фарби для внутрішніх робіт на основі ПВА, латексу, акрилових емульсій, на органічних розчинниках і цементні фарби.

Як приклад можна привести ESKARO AKZENT (антибактеріальна фарба, 7$ руб / кг 0,9). При цьому, для кімнат з підвищеною вологістю, слід використовувати спеціальні фарби, наприклад, Aquanova Преміум (6$ руб / кг 2,8)

Зовнішня штукатурка стін з газобетону

Декоративна штукатурка фасаду будинку може передбачати нанесення штукатурки для зовнішніх робіт товстим шаром (товстошарова обробка) або декількома шарами (тонкошарова штукатурка).

Розглянемо багатошаровий варіант нанесення тонкошарової фасадної штукатурки для газобетону. Його особливість у створенні трьох тонких (не більше 10 мм) шарів.

Технологія нанесення штукатурки зовні:

 • підготовка стіни. Включає в себе вирівнювання поверхні для зменшення витрати суміші і товщини її нанесення;
 • грунтування поверхні;
 • нанесення тонкого шару штукатурної суміші (до 5 мм). Його призначення — служити підставою для кріплення сітки;
 • армування штукатурки сіткою;

Як правильно армувати штукатурку

В якості армуючого шару може бути використана металева сітка з дрібними осередками, наприклад, сталева сітка з діаметром дроту — 0,1 мм, і кроком комірки — 0,16х0,16 мм (середня ціна 16$ / м.кв = 50$ / рулон) або ж скловолоконна сітка (наприклад, армована склосітка з кроком осередку 50х50 мм (приблизна ціна 2$ / м.кв = 18$ / рулон).

Кріпиться сітка з нахлестом в 50 мм. На цьому ж етапі формуються кути будівлі з використанням перфорованого куточка з сіткою. Сітка допомагає запобігти появі тріщин на штукатурці внаслідок усадки будівлі. Таким чином, штукатурка фасаду з газобетону не покриється павутиною дрібних тріщин. Сітка топиться в нанесений розчин за допомогою шпателя. Особливо важливо встановити сітку в місцях підвищеної напруги, біля вікон і дверей.

Кріплення сітки на сухій стіні не дасть ніякого результату, тому що сітка буде фіксуватися на підставі саморізами. У разі її установки на розчин, вона утворює моноліт з розчином, і буде рухатися разом з ним.

 • вирівнювання штукатурного шару по сітці;

Далі необхідно почекати, поки перший шар висохне повністю. В іншому випадку, він може відпасти під вагою другого шару. Оскільки даний метод передбачає тонкошарове нанесення розчину, чекати треба буде 3-4 дні. Чим товстіший шар — тим більше. Перевірити висох чи шар можна за допомогою води. Якщо бризнути на стіну і вода вбереться, значить, настав час приступати до роботи.

При висиханні штукатурки її потрібно захистити від впливу факторів навколишнього середовища (від вологи, снігу, дощу).

 • нанесення другого шару штукатурки. Цей шар вважається вирівнює, тому підвищена увага приділяється рівності нанесення і формування гладкої поверхні;
 • нанесення третього (фінішного) шару штукатурної суміші з наступною затіркою при необхідності;
 • фарбування заштукатурені стіни з газобетону або нанесення фактурної штукатурної суміші, наприклад, Переможе-Короїд (7$ / 25 кг).

Для фарбування газобетону використовуються тільки фарби для зовнішніх робіт. Наприклад,-Нова Фасад (10$ / 7 кг), Gasbetonbeschichtung від Dufa (45$ / 25 кг), ROLPLAST Гордиан (65$ / 10 кг), Dyotex (концентрат, 95$ / 15 кг).

нанесення гідрофобізатора. Це спеціальний розчин, який професіонали рекомендують наносити через рік після фарбування, після закінчення всіх оздоблювальних робіт. Гідрофобізатор додасть будь-якій поверхні додаткові водовідштовхувальні властивості. Добре зарекомендував себе спеціальний гидрофобизатор для газобетону «Неогард» (6$ / 1 л).

Шпаклівка газобетону

Вирішуючи, ніж шпаклювати газобетон, потрібно знати, що на ринку представлено три різновиди матеріалу для фінішної обробки, за призначенням схожих, але відрізняються своїм складом. Все це, штукатурка для газобетону фасадна, продавана в вигляді готової суміші. Призначена для тонкошарової обробки оштукатурених поверхонь.

Готова силікатна штукатурка, наприклад, Бауміт SilikatTop Крац Репро 3,0 мм (65$ / 25 кг)

Силіконова штукатурка, наприклад, Бауміт SilikonTop (55$ / 25 кг)

Акрилова штукатурка, наприклад, Церезіт CT 77 (65$ / 25 кг)

або Weber.pas akrylat Шуба 615с 1,5мм (30$ / 25 кг)

Висновок

Послідовно виконуючи роботи по оштукатурення стін з газобетону і застосовуючи тільки паропропуськающая матеріали можна забезпечити надійну обробку, яка буде прикрашати фасад будинку не один рік. А планові ремонтні роботи зведуться до періодичного фарбування, для відновлення кольору фарби і усунення дрібних тріщин.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *