Як самостійно розрахувати площу покрівлі?

Будівництво любить точність і це не має значення, зводите ви стіни, робите підлогу або дах будівлі.

Сучасні технології значно полегшили процес проведення обчислень при виконанні різних будівельних робіт, для цього є спеціальні програми, але щоб ними правильно скористатися, спочатку треба самостійно правильно зняти всі розміри.

izmerenie-ploshhadi-krovli

При обчисленні площі треба бути особливо уважним, так як при неправильному підході ви ризикуєте отримати не тільки некрасивий зовнішній вигляд покриття, але і витратити кошти на придбання зайвого матеріалу.

У вас навпаки може не вистачити матеріалу, його доведеться докуповувати, що веде до збільшення часу будівництва, а також не завжди, виходить, придбати матеріал однаковою забарвлення, і поверхня втратить свій привабливий зовнішній вигляд.

Дуже часто люди вирішують самостійно робити покрівлю будинку та в цьому випадку їм обов’язково треба знати, як правильно розрахувати площу даху. Спочатку необхідно провести всі розрахунки, визначитися з кількістю необхідних матеріалів і тільки потім приступати до їх вибору та купівлі.

Загальні особливості

Дуже часто покрівля будинку має неправильну форму, і багато людей не знають, як правильно виконати розрахунок. У цьому немає нічого страшного, просто треба розбити всю поверхню на окремі фігури (трикутники, прямокутники трапеції та інші) і провести розрахунок для кожної окремо, а потім все скласти.

Якщо ви вирішили розрахувати площа даху самостійно, то не забудьте врахувати, що будь-який матеріал лягає внахлест, а також додайте 10-15% на відходи, якщо складна конструкція, то рекомендується додати до 20% на відходи.

Способи розрахунку покрівлі:

  • це можна зробити за допомогою онлайн-калькулятора, його легко знайти практично на будь-якому будівельному сайті;
  • є спеціальна програма, яка призначена для проведення таких обчислень, називається вона БРААС;
  • можна для виконання зазначених розрахунків запросити фахівців;
  • можна все зробити самостійно.

Найчастіше, при облаштуванні будинку вибирають двускатную або чотирьохскатну конструкцію, для підсобних приміщень часто вибирають односхилий конструкцію.

Проектування односхилої конструкції

Особливістю конструкції такої покрівлі є те, що вона має прямокутну форму, тому проблем при виконанні обчислень не виникає.raschet-odnoskatnoj-kryshi

Якщо у вас будинок вже збудовано, то треба просто виміряти довжину і ширину прямокутника, після чого помножити отримані розміри. При проведенні замірів, обов’язково враховуйте довжину звис.

Якщо у вас є тільки проекція на кресленні, то треба знати кут нахилу покрівлі і отриману площу помножити на косинус кута нахилу.

Проектування двохсхилої конструкції

У цьому випадку послідовність виконання розрахунку двосхилого даху буде залежати від її форми, так як не завжди обидва ската двохсхилої конструкції мають однакові розміри і кут нахилу.dvuxskatnaya-krysha

Є два варіанти проведення обчислень площі двохсхилої конструкції: якщо будинок вже побудований і якщо він тільки на кресленні.

Якщо двосхила покрівля будинку вже є, то вам залишилося тільки правильно провести заміри фактичної ширини і довжини ската і помножити отримані значення. Якщо обидві половинки двохсхилої покрівлі однакові, то отримане число множать на 2 і отримують загальну площу.

Якщо обчислення площі двосхилого даху виконується до того, як створена стропильна система, то щоб визначити довжину ската, треба взяти половину ширини покрівлі і розділити її на косинус кута нахилу двосхилого даху.

Можна провести обчислення довжини ската двосхилого даху по теоремі Піфагора. У цьому випадку в якості гіпотенузи буде довжина ската, а в якості катетів половина ширини покрівлі і висота двосхилого даху до коника.

Проектування четирехскатной конструкції

Досить часто при будівництві будинку приймається рішення про створення чотирьохскатного даху.chetyrexskatnaya-krysha

Проведення розрахунку площі четирехскатной конструкції трохи складніше, але і з цим завданням можна впоратися самостійно.

Щоб розрахувати дані параметри чотирьохскатного даху, треба провести її поділ на окремі прості фігури.

Після цього, необхідно згадати шкільний курс математики і проводити обчислення площі окремих елементів четирехскатной поверхні, а потім отримані результати підсумувати.

Щоб спростити розрахунок четирехскатной покрівлі, не варто брати до уваги такі її елементи, як вентиляційні шахти, димоходи або мансардні вікна.

Рекомендації фахівців

Виконання розрахунків буде залежати не тільки від форми самої конструкції, але і від типу покрівельного матеріалу, який ви будете використовувати.

Необхідно враховувати наступне:

  • незалежно від того, який тип покрівельного матеріалу ви виберете, всі вони укладаються внахлест і на це до отриманого результату треба додати близько 10-12%;montazh-krovli
  • при виконанні монтажу обов’язково буде виконуватися підрізування матеріалу в кутах і інших місцях. Якщо поверхня складної форми, то на це треба також додати 5-7%;
  • є покрівельні матеріали, які продаються, наприклад, в рулонах або аркушах, тому перед виконанням обчислень, треба точно дізнатися їх геометричні розміри;
  • крім того, що ви розрахуєте необхідну кількість покрівельного матеріалу також треба провести розрахунок кріпильних елементів, додаткових елементів, таких як коник, планки примикання і інші.
  • укладку покрівельного матеріалу буде набагато простіше виконувати, якщо попередньо зробити його розкладку на папері, так ви убезпечите себе від помилок, і не треба буде нічого переробляти.

Якщо ви вирішили все робити самостійно, то треба бути уважним, дотримуватися послідовності розрахунку і тоді ви зможете все зробити правильно і точно.

Вам треба буде тільки правильно провести всі виміри, а потім скористатися онлайн-калькулятором або все можна обчислити за допомогою простих математичних формул, ручки і аркуш паперу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *