Як правильно залити стрічковий фундамент

Ленточный фундамент дома

У будівельників є приказка, що будинок можна побудувати і без фундаменту, на якому завгодно грунті. Ось тільки, як довго цей будинок вистоїть?

Якщо це тимчасове житло, то такий варіант цілком можливий. Будинки, розраховані на більш тривалий час, обов’язково повинні будуватися на фундаменті.

Заливка фундаменту обумовлена багатьма причинами. Головна причина — осідання і спучування грунту, в зимовий період, слабка несуча здатність

Залити — стрічковий фундамент

Існують три основні типи фундаменту:

  • Стовпчастий фундамент утворений системою заглиблених в грунт паль.
  • Стрічковий фундамент — це система вертикальних підпірок з бетону під несучими стінами, як зовнішніми, так і внутрішніми. Називається стрічковим, тому що, якщо дивитися в план, то фундамент здається зібраним з стрічок.
  • Плитний фундамент найбільш міцний і потужний — суцільну опорну плиту закладають під усім будинком.

Для стрічкового і плитного типу характерна заливка фундаменту. Риють котлован, в ньому монтують опалубку, в яку засипають наповнювач. Потім підготовлену форму заливають бетоном. Заливка фундаменту плитного типу виконується тільки будівельниками-фахівцями. Заливку фундаменту стрічкового типу може виконати і сам забудовник.

Основні етапи робіт для стрічкової заливки фундаменту

  • Риють котлован, глибиною нижче, ніж рівень промерзання грунту, на 20-30 сантиметрів. Для кожної стінки-стрічки риють окрему канаву, з шириною, що залежить від типу грунту. У піщаних грунтах ширину котловану збільшують, так як потрібна установка опалубки.
    Відсипав дно котловану. Для відсипки беруть шар щебеню або піску, заввишки до 15 сантиметрів. Пісок поливають і ретельно утрамбовують. Для
  • дерев’яного будинку заливка фундаменту вимагає менше бетону, особливо, якщо нижню частину монолітної стіни (до 100см), змінюють на крупний пісок або гравій. Однак ця заміна повинна бути не більше половини.
  • Встановлюють опалубку. Для багатоповерхового будівництва вона виконується з дощок, 2,5 см товщини. Із зовнішнього боку опалубку зміцнюють розпірками, або засипають ґрунтом.
  • Готову опалубку заповнюють наповнювачем з цегли або гравію. При стрічці фундаменту більше метра, застосовують бутовий наповнювач (з природного каменю).

Висновок

Як тільки підготовчі роботи закінчені, заливають фундамент, а потім його трамбують вручну, або за допомогою вібротрамбовки. Залитий фундамент витримують до повного застигання, до трьох тижнів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *