Як утеплити підлогу першого поверху в будинку або квартирі

Утепление полов в доме

 

Питанню утеплення підлог в заміських будинках і квартирах, які знаходяться на першому поверсі, стоїть дуже гостро.

Якщо підлога не утеплили вчасно, тоді в зимовий час це може обернутися масою проблем. Холод буде проникати у житлові приміщення, що може стати причиною простудних захворювань.

Але, на щастя, дану проблему можна вирішити досить легко. Потрібно правильно підійти до утеплення підлоги, підібравши відповідні матеріали і правильно застосувавши їх. Дана стаття може послужити хорошою інструкцією по утепленню підлоги своїми руками як в заміських будинках, так і в міських квартирах.

Утеплення дерев’яної підлоги першого поверху в приватному будинку

Найпоширенішим способом утеплення підлоги в дерев’яному будинку є використання технології подвійного статі. Така технологія утеплення підлог включає в себе кілька етапів:

 • установка чорнової підлоги, який обробляється антисептиками;
 • установка утеплювача і застосування пароізоляційного матеріалу;
 • установка і монтаж чистового (остаточного) підлогового покриття.

Це, мабуть, найпоширеніший спосіб, який вже використовується на протязі багатьох років без змін. Варіанти можуть бути лише в типі ізоляційного матеріалу і в тому, скільки має бути шарів утеплювача.

Найбільш популярні матеріали для утеплення дерев’яної підлоги — Піноплекс і мінераловатні плити (мінплити). Оскільки вони є еластичними і легкими теплоізоляційними матеріалами.

Розглянемо більш пильно описані вище етапи робіт:

 • демонтуємо попереднє покриття підлоги;
 • чорнову підлогу застилає шаром руберойду, який в даному випадку буде служити гідроізоляцією (він надійно захистить утеплювач від попадання непотрібної вологи);
 • після покриття руберойдом необхідно насипати шар піску, потім його необхідно розрівняти граблями або іншими схожими інструментами;
 • далі цей шар потрібно накрити шарами поліетилену (бажано декількома), а краю поліетиленової плівки потрібно прикріпити до лагам будівельним степлером (смуги плівки найкраще скріплювати скотчем, навіть якщо вони зроблені внахлест);
 • потім необхідно провести укладання пеноплекса;
 • установка плит з деревини в два шари, які будуть виконувати функцію фальшпідлоги, але потрібно пам’ятати про необхідному відстані відступу від стін не менше 15 мм по всій площі квартири;
 • ну і фінальним «акордом» з’явиться установка підлогового покриття на фальшпол (будь то ламінат, лінолеум або щось інше).

При використанні високоякісних будівельних матеріалів підлогу буде дуже теплим. Важливо тільки дотримати в точності технологію установки.

Утеплення бетонної підлоги першого поверху

Бетонные полы

Утеплення підлоги в квартирах, які знаходяться на перших поверхах багатоповерхових будинків, звичайно, відрізняється за технологічними процесами від теплоізоляції в заміських будинках. Для квартир зазвичай застосовують вирівнюють бетонні стяжки, на які згодом укладаються рулонні теплоізоляційні матеріали, а вже потім укладаються «фінальні» покриття для підлоги.

Розумні господарі ще під час будівництва будинку планують утеплення підлог першого поверху — в бетонному розчині щебінь замінюють керамзитом, що дає хороший ефект.

Найбільш практичним методом утеплення підлоги в приватному будинку є заливка підлоги з опілкобетона. Зазвичай підлогу в такому випадку заливається в два шари, при цьому в кожному шарі міститься різна кількість тирси.

Перший шар складається з однієї частини цементу, до нього домішується дві частини піску, а потім додають шість частин деревної тирси. При цьому товщина першого шару повинна бути не менше 8 см.

Другий шар вже можна робити більш тонким. Кількість тирси зменшують удвічі, а ось співвідношення цементу і піску залишають колишнім.

Коли бетонну підлогу повністю затвердіє, тоді можна настилати підлогове покриття. Даний спосіб утеплення бетонної підлоги є, мабуть, одним з найбільш недорогих, а, головне, безпечним з точки зору екології.

Утеплюємо підлогу на грунтовому підставі

В цьому випадку можна провести наступні роботи:

 • Надати поверхні грунту належної щільності;
  потім насипати невеликий шар щебеню, утрамбувати його (при цьому товщина всього шару повинна бути не більше 10 см);
 • здійснити монтаж плит пеноплеска;
 • укладка шару (або двох) гідроізоляції з щільної поліетиленової плівки;
 • заливка армованої стяжки, при цьому товщина цементно-піщаної стяжки Повинна бути не менш 5 см;
 • і нарешті, установка фінального покриття на підлогу.

Утеплення підлоги над неопалюваним підвалом

Порядок утеплення підлоги в будинках де перекриття між підвалом і приміщенням першого поверху виконані з бетонних плит:

 • на попередньо вирівняний бетонну підлогу (стяжка) укладаємо плити пеноплекса;
 • зверху затьмарюється шар поліетиленової плівки;
 • наступний етап полягає в створенні шару розподіляє навантаження, тут можна вибрати один із способів: 2-укладка х шарів гіпсо-волокнистих
 • листів або заливка цементно-піщаної стяжки;
 • в завершенні укладається підлогове покриття.

Висновок

Домогтися ефективності і довговічності результату можна на рівні грунтовного підходу, а саме — розпочати роботу з утеплення перекриттів над підвалом. При проведенні робіт для утеплення вашого статі дуже важливо дотримуватися основних правил і використовувати якісні матеріали. І тоді ваш будинок або квартира будуть радувати вас теплом і затишком холодними зимовими вечорами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *