Утеплення фундаменту пінополістиролом — теплоізоляція зовні і зсередини

утеплить фундамент - экструдированным пенополистиролом

Будівництво будинку «на століття» передбачає обов’язкове пристрій правильного фундаменту.

З одного боку, фундамент є опорою будинку, нівелює згубні впливу в результаті спучування грунту і високого рівня ґрунтових вод. З іншого, є джерелом тепловтрат. Адже через фундамент йде до 20% тепла. Щоб не обігрівати навколишнє середовище, слід подбати про утеплення фундаменту.

Традиційно для теплоізоляції фундаменту використовувався керамзит, який засипався в бетон, ще на етапі будівництва. В даний час вимоги до енергозбереження підвищилися. А, отже, утеплення керамзитом не може більше вважатися ефективним.

Утеплення фундаменту пінополістиролом — переваги методики

Сьогодні серед професіоналів і власників приватних будинків найбільшу популярність здобуло утеплення фундаменту екструдованим пінополістиролом. На ринку цей матеріал з’явився відносно недавно, але вже став безперечним лідером серед теплоізоляційних матеріалів, що застосовуються для зовнішнього утеплення.

Довідки заради, відзначимо, що екструдований пінополістирол, це нове покоління перевіреного часом пінопласту. Що краще, пінополістирол або пінопласт, що тепліше, в чому різниця і в чому відмінність? Незалежний відповідь дають тести.

Поліпшення основних показників пінополістиролу в наявності.

Ще варто додати — зміна геометрії листа. Система монтажу «паз-гребінь» виключає можливість появи містків холоду, знижує витрати на придбання піни для задування щілин.

При цьому технологія утеплення фундаменту пінополістиролом не понесла істотних змін. І все ж під силу навіть новачкам.

Утеплення фундаменту пінополістиролом — інструкція

Проводячи утеплення фундаменту зовні пінополістиролом необхідно виконати ті ж дії, що і при утепленні пінопластом.

 • Вирити траншею.
 • Влаштувати піщану подушку під пінополістиролом, а в ідеалі по дну всій поверхні. При цьому, піщаний настил повинен мати ухил близько 5о, для того, щоб вода не накопичувалася біля підніжжя утеплювача. Якщо грунт занадто насичена водою, слід подбати про пристрій дренажу фундаменту. Для цього дно траншеї засипають щебенем, на нього укладають геотекстиль, а потім трубу з перфорацією. Вода, просочуючись через грунт, буде потрапляти в трубу, а геотекстиль захистить її від засмічення.
 • Висушити поверхню протягом декількох днів.
 • Підготувати фундамент. Для цього потрібно збити всі, що відшаровується від нього і вирівняти. Вирівнювання не є обов’язковою процедурою, але дозволить зменшити витрату клейової суміші і усуне можливість появи повітряного прошарку між утеплювачем і стіною. Небезпека прошарку в тому, що при попаданні в неї води, вона буде замерзати і розморожувати, завдаючи, тим самим, збиток матеріалу фундаменту.
 • Обробити поверхню фундаменту мастикою або ґрунтовкою глибокого проникнення. Це поліпшить зчеплення поверхні з клейовим складом.
 • Кріплення пінополістиролу до фундаменту. Монтаж листа починається з кута і ведеться знизу-вгору.

Як і чим клеїти пінополістирол?

 1. Приклеїти можна на клейовий розчин, який продається в мішках. Наприклад, Knauf, Ceresit, Polimin. Замішана клейова суміш наноситься окремими плямами по периметру аркуша або зубчастим шпателем по всій його площі. Плюс клейового розчину у відносній дешевизні, а мінус в трудомісткості процесу.
 2. Більш сучасною спосіб — клей-піна для пінополістиролу в балоні. Наприклад, Ceresit, Tytan Styro 753. Зручність нанесення і мінімальний витрата компенсують високу вартість продукту.

При необхідності створення більш товстого шару утеплення, слід віддати перевагу наклейці листів в два шари. При цьому шви не повинні перетинатися.

 • Захист пінополістиролу армуючої полімерної або металевою сіткою. Виконується щоб уникнути механічних пошкоджень при засипці та убезпечити себе від гризунів.
 • Облицювати сітку клейовий сумішшю.
 • Засипати траншею керамзитом. Можна просто грунтом. Але керамзит, створить додаткове утеплення, плюс забезпечить дренаж фундаменту.

Описана технологія відображає послідовність робіт в тому випадку, якщо необхідно утеплення стрічкового фундаменту пінополістиролом. А утеплення інших видів відрізняється деякими особливостями.

Утеплення пінополістиролом фундаментів різного типу

Утеплення мелкозаглубленного стрічкового фундаменту

Особливість конструкції в тому, що межа промерзання знаходиться набагато нижче ніж закладено фундамент. Таким чином, утеплення стрічкового фундаменту пінополістиролом має проводитися за площею фундаменту зовні будівлі, і по площі підлоги всередині. Тільки так можна досягти якісного утеплення і істотного зниження тепловтрат.

Щоб виконати утеплення малозаглублённого фундаменту не потрібно копати глибоку траншею. Досить «відкопати» фундамент. Адже немає сенсу рити до точки промерзання грунту. Та й ширина може бути менше, достатньою для установки плит пінополістиролу.

Утеплення плитного фундаменту пінополістиролом

Фундамент плитного типу називають плаваючим по тій причині, що побудований на ній будинок як би плаває на ньому, як на плоті. Використовують його там, де переважають розмиті, слабкі або насипні ґрунти.

Утеплення плитного фундаменту пінополістиролом за технологією схоже з утепленням мелкозаглубленного стрічкового. Тобто, потрібно виконати вертикальне утеплення плити пінополістиролом. Для цього встановлюють кілька шарів пінополістиролу загальною товщиною 100-150 мм. по периметру плити. Слід зазначити, що глибина залягання плити рідко перевищує 200 мм. Це пов’язано з тим, що при збільшенні товщини плити збільшується навантаження на грунт, таким чином, будинок просідає. А основна перевага цього виду фундаменту зводиться нанівець. Далі виконують горизонтальне утеплення. Це обумовлено тим фактом, що основний напрямок догляду тепла — це горизонтальна поверхня плити, місце її стику з грунтом.

Варто зазначити, що якісне утеплення плитного фундаменту пінополістиролом можливо тільки на етапі його будівництва. В іншому випадку, доведеться виконати утеплення зсередини, а такий підхід до утеплення має декілька недоліків, про які йтиметься нижче.

Утеплення фундаменту палі пінополістиролом

Особливість пальового фундаменту в застосуванні паль, який заглиблюються в грунт на глибину більше 1 м. На палі виставляється ростверк із залізобетону, дерева або металу. Отже, утеплення свайно-гвинтового фундаменту пінополістиролом проводиться шляхом утеплення ростверку. Принцип пристрою: пінополістирол укладають, починаючи з нижнього рівня ростверку до першого ряду цегли або бруса.

Технологія утеплення фундаменту пінополістиролом зсередини
Утеплення фундаменту зсередини пінополістиролом більш переважно, ніж утеплення пінопластом. Це пов’язано з тим, що достатня товщина пінополістиролу для утеплення фундаменту зсередини становить 30 мм. А, отже, його наявність не забирає багато корисного простору.

Однак проведення робіт всередині підвалу має істотний недолік: внаслідок зсуву точки роси, фундамент і раніше піддається перепадам температур, а значить, не виключається можливість його деформування.

Порядок внутрішнього утеплення фундаменту:

 • на поверхні усуваються всі дефекти;
 • тріщини розширюються до V-подібного виду. Потім обробляються ґрунтовкою і закладаються піщано-цементним розчином;
  вся поверхня обробляють ґрунтовкою.
 • виконується монтаж пінополістиролу з використання клейової суміші або клей-піни. Лист обов’язково фіксується «парасолькою» (якщо
 • приклеювати на піну, то теж кріплять парасольки на час застигання, після чого їх знімають, це робиться для того, щоб в процесі розбухання піни
 • виключити деформацію плит пінополістиролу).
 • лист захищають металевою сіткою від гризунів;
 • проводять обробку.

При монтажі утеплювача зсередини приміщення потрібно забезпечити якісну вентиляцію, щоб уникнути появи конденсату.

Висновок

Досить проста технологія і відносно недорогі матеріали дозволять вам зробити перший крок на шляху до впровадження енергозберігаючих технологій.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *