Утеплення фундаменту Піноплексом — технологія монтажу Пеноплекса

Утепление фундамента дома пеноплексом

Захист фундаменту від промерзання — один з важливих етапів теплоізоляції будинку. Незалежно від того, цегляний, бетонний, дерев’яний або каркасний тип пристрою будинку, фундамент є сполучною ланкою і провідником холоду, тому потребує правильного утеплення.

Який утеплювач краще для фундаменту, важко сказати однозначно, у кожного є свої плюси і мінуси і все залежить від конкретних умов і вимог.

Утеплення фундаменту будинку — Піноплекс

В рамках цієї статті розглянемо утеплення фундаменту Піноплекс своїми руками. Утеплювач пеноплекс (екструзійний пінополістирол) — сучасний, надійний і легкий в монтажі матеріал. Являє собою теплоізоляційні плити з спіненого полістиролу. Також як і пінопласт, пеноплекс відноситься до класу стирольних матеріалів. Тому має всі його достоїнствами пінопласту, але при цьому, позбавлений його недоліків.

Піноплекс — технічні характеристики

Піноплекс — порівняння теплопровідності з іншими матеріалами

Конкурентоспроможність Пеноплекса в порівнянні з аналогами — порівняння Пеноплекса з іншими утеплювачами за рівнем теплопровідності, товщина при однаковому опорі теплопередачі змінюється.

Стає очевидним, чому утеплення фундаменту Піноплекс користується найбільшою популярністю серед інших теплоізоляційних матеріалів. Додайте сюди ще такий аргумент як доступність матеріалу і простота монтажу, і відразу стане зрозуміло, що якщо ранжувати утеплювачі, то на перше місце слід поставити Піноплекс. Його можна застосовувати для зовнішнього та внутрішнього утеплення, а для установки не знадобиться спеціальний інструмент.

Технологія утеплення фундаменту Піноплекс — інструкція

Можливi матеріали:

 • плити Піноплекс. Для утеплення фундаменту досить товщини 300 мм;
 • дюбель-зонт (грибок);
 • клей для пеноплекса (клейова суміш або клей-піна в балоні). Використання піни дозволить заощадити гроші і час, навіть не дивлячись на те, що в абсолютних показниках клей-піна дорожче. Але у неї набагато менше витрата. Клейова суміш знадобиться в будь-якому випадку, нею потрібно закривати сітку;
 • піна монтажна для закладення швів між листами. В принципі, панелі пеноплекса відрізняється системою «паз-гребінь» тому монтаж здійснюється без наскрізних стиків. Але, в тих місцях де доводиться підганяти листи за розміром, з’являються шви. Щоб усунути можливість появи містків холоду, шви потрібно герметизувати;
 • грунтовка глибокого проникнення або бітумна мастика;
 • металева або полімерна армована сітка;
 • з сіткою для облицювання кутів будівлі. Даний матеріал застосовується тільки в тому випадку, якщо буде облицьовуватися ще і цоколь.

Iнструмент:

 1. будівельний ніж для різання утеплювача пеноплекса і сітки;
 2. міксер і ємність для приготування клейової суміші;
 3. шпатель для нанесення суміші;
 4. рівень;
 5. щітка для нанесення гідроізоляційного шару;
 6. перфоратор або дриль.

Утеплення фундаменту — Піноплекс зовні

 • Забезпечити доступ до фундаменту. Для цього потрібно вирити траншею глибиною рівній глибині заливки фундаменту. Багато радять рити на глибину промерзання грунту. Це доцільно тільки в тому випадку, якщо у вас фундамент знаходиться нижче цього рівня. Тобто, якщо фундамент закінчується нижче рівня промерзання грунту, тоді достатньо досягти цієї точки.
  Ширина фундаменту повинна бути достатньою для зручності роботи.

Вийнятий грунт також не повинен створювати перешкоди для роботи або переміщення на ділянці. Краще відразу визначити велику його частину. Вивезти на город або за межі ділянки.

 • Пристрій дренажної системи фундаменту. При високому рівні ґрунтових вод або некоректно організованому водовідведенні з покрівлі будівлі, вода збирається внизу і просочується до фундаменту. В результаті чого, йому наноситься істотної шкоди. Щоб цього уникнути, потрібно побудувати дренаж для фундаменту. Його пристрій не займе багато часу, тим більше, що траншея для утеплення вже вирита.

Як зробити дренаж фундаменту:

 1. вирити траншею;
 2. дно траншеї повинно мати ухил в 5-6 °;
 3. дно засипається гравієм. Товщина шару 70-100 мм;
 4. на гравій укладається геотексіль, в який загортається дренажна труба;
 5. зверху конструкція засипається гравієм.

Тепер можна продовжувати роботи по самостійному утеплення фундаменту Піноплекс.

 • Добре висушити поверхню фундаменту. З сухій поверхні простіше усувати все зайве.
 • Усунути дефекти фундаменту. З плином часу фундамент міг деформуватися. Наявність тріщин дуже небажано. Отже, тріщини потрібно розширити і обробити ґрунтовкою. Коли грунтовка просохне закрити щілину піщано-цементним розчином. Варто відзначити, що всі глибокі виїмки або западини краще вирівняти. В іншому випадку, в місці примикання листа до поверхні з’явиться повітряний прошарок. Сама по собі вона ніякої загрози не несе. Але от якщо в неї потрапить вода — тоді поверхню фундаменту буде поступово руйнуватися.
 • Обробити фундамент бітумною мастикою. Таким чином, створюється надійна гідроізоляція, адже фундамент — це та частина будинку, яка більше всіх контактує з вологою.
 • Відбити рівень фундаменту. З цього верхнього краю будете орієнтуватися при монтажі утеплювача.
 • Кріплення Пеноплекса до фундаменту. Після того як гідроізолірующій шар як слід просохне, можна приступати до монтажу пеноплекса. Лист кріпиться на розчин методом «плям» або зубчастим шпателем по всіх поверхні. Багато застосовують клей-піну. Далі він встановлюється на місце і щільно притискається для кращого зчеплення з поверхнею. Наявність системи «паз-гребінь» спрощує монтаж.
 • Прикріпити Піноплекс дюбелями-парасольками. Даний етап виконується тільки в тому випадку, якщо передбачається утеплення фундаменту і цоколя будинку заодно.
 • Монтаж сітки для утеплювача (захист утеплювача фундаменту від гризунів). Використовується армована полімерна або металева сітка дрібного плетіння. Металеву більш складно зафіксувати, але це єдиний спосіб уберегти будинок від гризунів. Полімерна простіша в роботі. Щоб її прикріпити, потрібно нанести смугу клею на верхній частині листа і прикріпити сітку. Далі за допомогою шпателя потягнути клейову суміш вниз. Вирівнюючись, вона буде ховати сітку.
 • Оздоблення утепленій поверхні клеєм або штукатуркою. Клей краще наносити в два тонкий шар, ніж в один товстий. По-перше, так шари швидше просохнуть. По-друге, Піноплекс буде захищений від механічного пошкодження при засипці грунту.
 • Засипати траншею вийнятим грунтом. Але краще використовувати керамзит. Він послужить додатковим утеплювачем.

Утеплення фундаменту — Піноплекс зсередини

Процес також не відрізняється складністю.

В даному випадку набір матеріалу і інструменту той же, а послідовність робіт така:

 • очистити поверхню стіни;
 • усунути дефекти. Глибокі тріщини розширити і закрити цементом, а дрібні можна задути піною;
 • при наявності грибків і плісняви потрібно усунути їх;
 • заґрунтувати всю поверхню фундаменту;
 • наклеїти плити пеноплекс. Для внутрішніх робіт підходять і клейовий склад, і клей-піна (навіть якщо планується перетворити підвал в житлову кімнату);
 • закріпити плити «парасольками» після висихання клейового складу. На даному етапі використання парасольок обов’язково;
 • зафіксувати сітку клейовим розчином;
 • заштукатурити;
 • в тому випадку, якщо готується житлова кімната, виконати чистову обробку: змонтувати гіпсокартон або зашпатлевать і пофарбувати або обклеїти шпалерами.

Тривалий термін служби теплоізоляції із застосуванням Пеноплекса передбачає пристрій якісної вентиляції в підвальному приміщенні.

Висновок

Як бачимо, виконання робіт по утепленню фундаменту Пеноплекса не представляє особливої складності. Завдяки покрокової інструкції можна самостійно утеплити фундамент будинку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *