Утеплення балкона своїми руками — як зробити правильно

Современные варианты отделки балконов

Більшість сучасних квартир, особливо хрущовки, значно менше, ніж хотілося б їх власникам. І єдиним резервом корисної площі є балкон, де влаштовуються додаткові кімнати, кабінети, кухні, майстерні та інше. Залишається одна проблема: як утеплити балкон, щоб там можна було перебувати цілий рік? Причому зробити це правильно і свої сили. Здається, що ніяких складнощів не передбачається, але не завжди отриманий результат виправдовує очікування.

Утеплення балкона — довірити майстру або зробити самому

В даний час не складає труднощів знайти фірму з числа тих, які спеціалізуються на послугах з утеплення балконів і лоджій. Їх реклама мало відрізняється один від одного: зазвичай пропонується віконні конструкції, які можна встановити свою руки, раз і назавжди на основі передових технологій вирішивши проблему витоку тепла. Є один важливий момент, про який реклама замовчує. Скління балкона є всього лише частиною більш складної системи теплоізоляції, що включає в себе утеплення стін, підлоги, влаштування опалювальної системи. І порушення рекомендованих вимог щодо якості або технології може привести до того, що балкон залишається холодним.

Який утеплювач для балкона краще?

Вибір матеріалів для теплоізоляції на сучасному ринку дуже великий. Лідер продажів вважається екструдований пінополістирол, який має різноманітний функціональне призначення. Матеріал відрізняється низька теплопровідність, довговічність, практичність і при цьому економічно. До числа його недоліків відноситься досить великий термін, який потрібно на ремонт і облаштування балкона.

Значно простіше працювати з пінополіуританом (ППУ), який вимагає простого нанесення на робочу поверхню. Час затвердіння ППУ дуже невелике і відразу можна приступати до обробки. Таким чином, термін ремонту зменшується.

Можна також використовуватися пенофол, який поєднує алюмінієву фольгу і спінений поліетилен. Також використовують пінополістирол, Піноплекс, мінеральну вату і всім відомий пінопласт.

Фахівці нерідко вдаються до варіанту, коли комбінуються різні матеріали, що мають різні властивості, що дозволяє використовувати кожен з них на своїй ділянці.

Утеплення балкона своїми руками — покрокова інструкція

На початковому етапі проводиться демонтаж непотрібних конструктивних елементів, щоб звільнити територію для роботи. Потім можна приступати до утеплення балкона зсередини (підлога, стіни, стеля).

Утеплення підлоги

Ізоляції підлоги починається з усунення отворів і щілин. Для цього можна використовувати цементний розчин, шпаклівку або піну. Після висихання на плиту наноситься гідроізоляція рідкого типу. Піщано-цементну суміш можна використовувати для вирівнювання, при цьому бажано, щоб суміш була здатна до самовирівнювання. У разі необхідності піднімає рівень підлоги, використовуючи керамзит.

Далі укладається утеплювач в плитах (наприклад, Піноплекс). Всі стики між стіною і ізоляцією слід закрити, наприклад, спеціальною стрічкою з вологоізолюючі властивостями, щоб стіни не намокали, і не з’являлася цвіль.

Утеплення стін і стелі

Для утеплення стін і стелю на них зміцнюється плити з влагоустойчивого гіпсокартону, які можна закріпити бітумну мастику. На стелі плити монтуються із застосуванням підвісної системи. Це дозволяє замаскувати електропроводку і не витрачати надалі час і кошти на ремонт стелі.

Теплова ізоляція завершується оздоблювальні роботи.

Опалення балкона

Для пристрою опалення доведеться втрутитися в розводці централізованої системи опалення. Труби виводиться на балкон і прокладається уздовж стіни або монтуються в неї. Під вікнами встановлюються наявні радіатори.

Наскільки реально виконати весь обсяг робіт самостійно? Даний опис дозволить правильно оцінити свої сили. Для прийняття рішення важливого буде інформація у скільки обійдеться теплоізоляція балкона.

Розрахунок вартості утеплення балкона

Навряд чи можна точно розрахувати остаточну суму всіх робіт, яка визначається багатьма параметрами. Якщо мова йде про бюджетний ремонті, то можна орієнтуватися приблизно на 100 доларів США за кожен квадратний метр. Окремо розраховується монтаж опалення та електропроводки, ціна на який починається від 300 все тих же доларів (за стандартний балкон в 3-4 метра). Значно збільшує підсумкову суму вартість теплоизолирующего вікна. Всі цифри є досить приблизними. Тому має сенс дізнатися, скільки будуть коштувати утеплення балкона під ключ в якійсь фірмі, а потім підрахувати ціну матеріалів, виходячи з площі приміщення і обсягу робіт.

Теплозберігаючі вікна — виправдана плата за тепло

Сучасні склопакети не потребує додаткових рекомендацій. Однак їх показники сильно відрізняються в залежності від конструктивних особливостей. Оптимальним можна вважати профіль, монтажна глибина якого складає не менше 7 см при ширині напливу не менш 1,7 см. Стулки і рами вікна повинні добре закриватися, щоб всередину не потрапляла бруд і пил, що в свою чергу загрожує подальшим продуванием.

Висновок

Монтувати вікна повинні професіонали, оскільки від цього багато в чому залежить якість теплоізоляції. Помилки (перекоси) не просто погіршують заощадження тепла, але можуть вимагати демонтажу всієї конструкції.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *