Тепла водяна підлога — як вибрати спосіб пристрою?

Теплый пол - водяной

В даний час в якості додаткового опалення всього приміщення застосовується одна з порівняно нових технологій — тепла підлога водяний. Як і будь-яка система опалення він володіє перевагами і недоліками. Що ж собою являє тепла підлога?

Пристрій теплої водяної підлоги — характеристики

Система теплої водяної підлоги складається з трубопроводу, розташованого між основою підлоги і зовнішнім оздобленням. По трубах циркулює теплоносій. Ним виступають, може бути використаний розчин етиленгліколю або проста вода. Нагріваючись, теплоносій передає тепло теплорозподільчих матеріалу, а він, відповідно, зовнішній обробці підлоги. Далі тепло, поступово піднімаючись, нагріває все приміщення.

Основа для водяної теплої підлоги:

 • Цементна стяжка підлоги (бетонна)
 • Плити з полістиролу
 • Дерев’яне покриття (чорнове)

Слід зазначити, що такий вид опалення дуже добре підходить для заміських котеджів. У квартирах же він просто не прийнятний, так як інстанції, в які доведеться звертатися з питання затвердження проектної документації, дозволу на установку водяного теплої підлоги просто не дадуть.

Та й сам процес врізки такого опалення в центральну систему загрожує різними проблемами. Тому, в рамках цієї статті розглянемо такий варіант, як пристрій теплої підлоги водяного в приватному будинку.

Переваги водяної теплої підлоги:

 • Рівномірний розподіл тепла
 • Економічність
 • Створення комфорту і затишку
 • Довговічність при експлуатації

Недоліки теплих водяних підлог:

 • Складність при виконанні монтажу
 • Відсутність можливості монтажу в багатоквартирному будинку
 • Низький рівень надійності
 • Обмеження у виборі зовнішньої обробки

Тобто, не всяка зовнішня обробка прийнятна, навіть при незначній витоку теплоносія такі покриття, як ламінат або паркет, можуть неабияк зіпсуватися.

Рекомендуємо — опис технології пристрою системи тепла підлога водяний своїми руками, у вигляді покрокової інструкції

Бетонна стяжка для теплої підлоги

Расчет трубы для теплого пола

Найоптимальніший спосіб пристрою теплої підлоги в заміських котеджах і приватних будинках — укладання бетонна стяжка. Суть якої полягає в тому, що вона повністю приховує труби, причому, додаткові матеріали, які беруть участь в розподілі тепла, наприклад, алюмінієві пластини, абсолютно не знадобляться. Бетон приймає тепло виходить від труб і передає його зовнішній обробці підлоги, а та в свою чергу рівномірно обігріває кімнату.

Монтаж теплого водяного статі на бетонну стяжку — етапи

 • Розмітка основи на сегменти для бетонної заливки
 • Укладання теплоізоляції на підставу
 • Укладання арматури і здійснення монтажу труб
 • Виконання опресування
 • Бетонування
 • Укладання зовнішньої обробки

Слід пам’ятати, що теплоізоляція повинна стикатися тільки з належним чином очищеної основою підлоги. Її шар, який залежить від щільності матеріалу, а так само від втрат тепла в кімнаті, може становити від 30 до 150 мм. Розмір осередку в армуючої сітки 150х150 мм. До речі, якщо є необхідність, шар арматури можна зробити подвійним: друга сітка кладеться поверх змонтованого трубопроводу. Товщина бетонної стяжки 50-70 мм. Для її виготовлення використовують бетон марки М300.

Дуже відповідальним етапом є опресовування, яка допоможе виявити механічні пошкодження і недоліки системи. Коли бетон повністю висохне, можна починати укладання зовнішньої обробки.

Під час виконання робіт по бетонному стягуванні, в системі обов’язково повинно бути встановлено тиск до 4 бар.

Тепла підлога на плитах з полістиролу

Основою для такої системи обігріву служать плити полістиролу, мають пази з теплорозподільчих алюмінієвих пластин, в які вставляються труби. Їх монтаж передбачає бетонне або чорнове дерев’яну основу. Після опресовування можна укладати зовнішню обробку. Якщо ви все-таки вибрали паркет або ж ламінат, то ці матеріали укладаються безпосередньо на плити з полістиролу. Водяна тепла підлога під плитку або лінолеум передбачає основу з ДСП, а так само гіпсоволокнистих листів.

Тепла підлога на плитах з полістиролу якнайкраще підійде для заміського котеджу або дачного будиночка, що мають невисокі стелі. Оскільки загальна товщина теплої підлоги водяного мінімальна, монтаж його в таких приміщеннях просто ідеальний.

Укладання плит з полістиролу проводиться в кілька етапів:

 • Розрахунок кількості аркушів
 • Укладання теплоізоляції на підставу
 • Укладка полістиролу

Пристрій водяних теплих підлог на дерев’яній основі

Для тих, у кого будинок з натурального дерева дуже важливий аспект екологічної безпеки. Напевно ви віддаєте перевагу екологічно чистим матеріалам. В такому випадку, пристрій теплої підлоги водяного можна виробляти на модульному або ж рейковому настилі.

 • Дерев’яна система водяної теплої підлоги модульного типу

Монтуються плити ДСП, мають вже заготовлені канали під теплорозподільні алюмінієві пластини і кріпильні елементи для труб. Ці плити укладають на чорнову основу підлоги. Їх призначення — забезпечення якості монтажу системи за рахунок жорсткості основи. Параметри: товщина 22 мм Більш, зазор між плитами — 20 мм. При цьому, в залежності від кроку, ширина вибирається з ряду: 130, 180, 280 мм.

Модульний настил, на відміну від рейкового, застосовується, як правило, для влаштування теплої підлоги на першому поверсі, оскільки його товщина більше. Рейковий ж використовують в міжповерхових перекриттях.

 • Дерев’яна система водяної теплої підлоги рейкового типу

Виконується рейковий настил з ДСП-смуг, з’єднаних з дерев’яними лагами. Укладання теплоізоляційного шару проводиться між ними. Матеріалом теплоізоляції може бути полістирол або ж мінеральна вата. Всі складові теплої підлоги розміщуються між ДСП-смугами шириною 150-300 ММ, товщиною 28 мм та більше.

Висновок

Пристрій теплої підлоги водяного своїми руками — процес не з легких. Він вимагає залучення знань досвідчених фахівців і певних трудових витрат. Але якщо вам не байдужий комфорт вашого будинку, то цей вид обігріву — оптимальний варіант для створення в ньому теплої атмосфери і затишку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *