Самостійно криємо дах профнастилом

Багато людей вважають за краще проживати в заміських будинках, а ті, хто живе в квартирі, намагаються побудувати або купити хоча б дачу, де можна буде спокійно відпочити.

 

Незалежно від того, вирішили ви будувати заміський будинок самостійно або придбали його, перед вами рано чи пізно постає питання влаштування даху. Одним з найоптимальніших варіантів є покрити дах профнастилом.

Що собою являє профнастил?

Даний матеріал отримав свою популярність завдяки високим характеристикам і доступній ціні. Він довговічний, має гарний вигляд, а всі роботи по монтажу профлиста можна виконати своїми руками.

Незважаючи на те, що покрити дах профнастилом можна своїми руками, перед виконанням зазначених робіт треба ознайомитися з технологією монтажу і його особливостями.

На нашому ринку є кілька видів профлиста:

  • марка «С» — в ній хвиля синусоїдою або трапецієподібної форми, її висота від 8 до 44 мм. Такий профлист використовують як для спорудження захисних конструкцій, так і для того, щоб покрити легку покрівлю;
  • марка «НС» — висота хвилі становить 35 і 44мм, він застосовується для створення стін, парканів, покрівлі;
  • марка «Н» — має додаткові ребра жорсткості, висота хвилі 57-114 мм, може використовуватися, щоб зробити своїми руками капітальну дах і навіть перекриття.

Якщо ви вирішили покрити дах своїми руками і для цього використовуєте профлист, то вам треба знати такі його особливості:

  1. Якщо нахил покрівлі до 14 градусів, то накладання листів можна робити не менше 20 см.
  2. При ухилі даху в 15-30 градусів, перекриття листів має становити 15-20 см.
  3. Якщо кут нахилу покрівлі більше 30 градусів, то буде досить перекриття профлиста на відстані 10-15 см.
  4. При мінімальному нахилі покрівлі, під час з’єднання листів, необхідно додатково використовувати герметик.

Виконання підготовчих робіт

Перед тим як покрити дах за допомогою профлистів, треба правильно їх доставити, щоб не пошкодити під час транспортування, придбати необхідну кількість кріпильних і інших елементів.

Ціна такого покриття буде складатися не тільки з вартості профлиста, також враховуйте вартість кріплення, ціну, паро, гідро, теплоізоляції.

Всі роботи треба проводити в тиху безвітряну погоду. Для того щоб покрити дах профнастилом, спочатку треба провести підготовчі роботи по її тепло, гідро і пароізоляції і тільки після цього проводиться укладання покрівельного матеріалу.

Після того як встановлені крокви і виконана їх лати, з внутрішньої сторони крокви треба покрити пароізоляційної мембраною.

Її кріплення проводять внахлест, а стики фіксують за допомогою спеціальної стрічки. Має вийти цілісне покриття без розривів і пошкоджень.

На наступному етапі проведення робіт виконується укладання утеплювача. Якщо ви все зробите своїми руками за існуючою технологією, то зможете зберегти до 25% всього тепла, що втрачається під час експлуатації будинку.

На наступному етапі, утеплювач необхідно покрити шаром гідроізоляційного матеріалу.

Треба використовувати якісний гідроізоляційний матеріал, щоб не допустити намокання утеплювача, так як від цього він втрачає свої теплоізоляційні якості.

Якщо ви виконуєте дані роботи самостійно, то не забудьте про «правило холодного трикутника». Його застосування дозволяє вільно проходити теплому і холодному повітрю.

Для проходження потоків повітря, в карнизі і конику треба залишити спеціальні щілини, таким чином, завдяки природній вентиляції не буде накопичуватися волога, і не утворюється конденсат.

Установка

Спочатку проводиться укладання нижнього ряду профлиста, при цьому не забуваєте про нахльостування. Кріплення проводиться в вигин хвилі за допомогою саморізів з гумовими шайбами.ustanovka-profnastila

Нарізати своїми руками профлист потрібних розмірів нескладно, для цього можна використовувати електролобзик, дискову пилу з дрібними зубами або електроножиці, болгарку для цих цілей використовувати не можна.

Ціна на таке обладнання велика, тому якщо вам треба використовувати його тільки для покриття даху свого будинку, то можна устаткування взяти в оренду.

Після того як виконана нарізка профлиста, обрізані краї обов’язково обробляють емаллю для полімерних покриттів, інакше в цьому місці почнеться корозія листа.

Перед тим як покрити дах профнастилом, треба встановити карнизну планку, вона повинна перебувати нижче листа. Роботи з монтажу профнастилу, виконувані своїми руками, будуть залежати від типу покрівлі. На пологому даху треба використовувати ущільнювач, для крутих схилів їх застосування не потрібно.

Способи укладання

Монтаж листів можна виконати своїми руками декількома способами:

  • вертикальна укладання передбачає спочатку монтаж першого аркуша, при цьому його кріплять тимчасово, також кріплять лист другого ряду, таким же чином кріплять другий і роблять блок з 4 аркушів.

Наступний блок монтують за таким же принципом. Такий спосіб зручний у тому випадку, якщо лист має дренажну канавку;

  • можна виконувати монтаж блоками по три листа. У цьому випадку, треба спочатку настелити 2 листи першого ряду, надійно прикріпити, а потім покласти один лист наступного ряду, такі блоки монтують аналогічно.

Незалежно від вибраного способу монтажу, треба контролювати правильність укладання і надійність всіх кріплень, від цього буде залежати не тільки якість і зовнішній вигляд покрівлі, але і її надійність.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *