Самостійний монтаж сходів на горище

Горищне приміщення можна з користю використовувати, але для цього необхідно створити зручний і безпечний спосіб туди залазити. Найкращим рішенням могли б стати звичайні маршові сходи, але вони займають багато місця, важкі і ускладнює теплоізоляцію.

primer-konstrukcii

Забезпечити прийнятну зручність відвідування горища і при цьому не займати багато місця можуть складні конструкції. Єдина вимога — щоб під люком був вільний простір, яке потрібно для розгортання та експлуатації сходів.

Характеристики сходів

Горищні сходи своїми руками монтуються без особливих складнощів, але перш ніж вирушати в магазин за покупкою цього предмета, слід ознайомитися з найбільш важливими його характеристиками

  1. Габарити корпусу. В ідеалі вони повинні бути трохи менше розмірів прорізу — буквально на 4-5см. Якщо корпус буде, дорівнює або більше отвору, його буде дуже складно або неможливо встановити. Якщо ж він буде значно менше, то проблеми виникнуть з кріпленням.ustanovka-mexanizma
  2. Робоча висота. Відстань від підлоги до стелі, на яку розраховані сходи. Більшість моделей дозволяють регулювати цей параметр в невеликих межах (10-15 см), також можна буде трохи підпиляти ніжки, але все ж краще підбирати модель, яка хоча б приблизно відповідає висоті стелі. Дуже складно красиво наростити відсутню довжину, тому краще брати з невеликим запасом.
  3. Міцність. Кожна модель розрахована під певне навантаження, найчастіше — на 160 кг, хоча є і моделі на 200-250 кг. Збільшена буде корисна, якщо передбачається часто користуватися сходами або ж піднімати на горище важкі предмети.

Другорядні характеристики — кут нахилу, розмір сходинки, відстань між ступенями, шар використовуваного утеплювача — варто вивчати вже після того, як розглянуті основні. Але їх установка значно складніше, тому не варто братися за роботу, якщо не впевнені в своїх навичках.

Процес монтажу

Після з’ясування всіх важливих параметрів, покупки, можна приступати до монтажу. Буде потрібно невеликий набір інструментів:fiskaciya-planki

  • рівень;
  • шуруповерт;
  • ножівка;
  • драбина;
  • рулетка.

Бажано мати помічника. Якщо модель сходів або особливості отвору не дозволяють використовувати верхні тимчасові кріплення, то без помічника установка неможлива.

Спочатку модель піднімається на горище, для чого знадобиться драбина. Нагорі вона розпаковується. Якщо умови дозволяють, то монтується тимчасове кріплення. Якщо такого немає або його використовувати неможливо, то до отвору знизу прикріплюються тимчасові опори — кілька дощок.

Далі механізм вкладається в отвір. Ретельно перевіряється горизонтальний рівень, потім за допомогою клинів корпус сходи фіксується в отворі таким чином, щоб були дотримані прямі кути. Перевірити це легко можна за допомогою діагоналей, вони повинні бути однаковими.

Помічник потрібен головним чином на цьому етапі — без нього неможливо демонтувати дошки, які були закріплені знизу.process-sborki

Потім сходи розкладаються і перевіряються, наскільки її робоча висота відповідає відстані від стелі до підлоги. Якщо сходи довше, ніж потрібно, то рулеткою відміряється зайве і відрізається ножівкою. Також багато складні конструкції мають регулювальні болти, що дозволяють коригувати довжину.

Головне, щоб модель не виявилася значно коротше потрібного, тому що наростити довжину без втрати естетичної привабливості неможливо. Основні роботи на цьому завершено.

Але є ще дві процедури, які вкрай бажано виконати:

  • щілину між корпусом сходи і прорізом потрібно заповнити утеплювачем, щоб виключити протяги;
  • знизу цю щілину бажано закрити декоративними лиштвами.

Після цього конструкція буде не тільки функціональна, але й естетично приваблива.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *