Проекти гаражів з підвалом і мансардою для раціонального використання площі ділянки

Гараж с подвалом

Приватний будинок, це не тільки близькість до природи, це ще й земельна ділянка, на якому наші співвітчизники, в силу свого менталітету щось вирощують. Навіть якщо це просто чагарники і фруктові дерева, урожай збирається і переробляється.

Природно, запаси потрібно десь зберігати. Ось тут-то і приходить на виручку земельна ділянка (пiдвал), що створює оптимальні для зберігання умови. Інша справа, де розташоване підвальне приміщення.

У будинках старої забудови пiдвал знаходиться під будинком або взагалі, як окрема, самостійна будівля. Сучасні господарі більш раціонально використовують площу і часто розміщують підвал під гаражем. Причому набагато простіше зробити це на етапі будівництва гаража, ніж під уже існуючими. Щоб максимально використовувати площу ділянки, розробляють проекти двоповерхового гаража, як правило, в якості 2-го поверху виступає мансарда.

Пропонуємо ознайомитися з деякими проектами гаража з підвалом.

Слід зазначити, що проект гаража з підвалом вимагає багато зусиль по розробці. Незважаючи на його простоту, потрібно володіти спеціальними знаннями, щоб зробити його самостійно. Тому професіонали рекомендують або скористатися готовим проектом, або замовити його тому, хто в цьому розбирається. До речі, не завжди навіть будівельники можуть зробити проект грамотно. Хоча відмінно читають і втілюють їх у реальність.

Замовлений або розроблений самостійно проект гаража з підвалом повинен мати такі розділи:

  • Архітектурні рішення. Яким чином буде суміщений підвал і гараж. Як буде влаштовано вхід в нього. Досить часто користувачі поєднують гараж, підвал і оглядову яму;
  • Конструктивні рішення. З огляду на вагу надбудови і вага машини над підвалом, стін і перекриттів слід приділити підвищену увагу. Так, якщо підвал розташований під всією площею гаража, то в якості перекриття використовується залізобетонна монолітна плита. Важливо правильно організувати сходи в підвал (і на другий (мансардний) поверх). В цілому ж на конструкцію льоху впливає: місцевість, рівень залягання ґрунтових вод, глибина промерзання, розміри гаража і його вага, кількість машин в гаражі. І це тільки деякі з них;
  • гідроізоляцію;
  • системи вентиляції;
  • системи електропостачання.

Проте, не дивлячись на всі складнощі з проектуванням підвалу під гаражем, це дуже розумне і економне рішення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *