Пристрій електричної теплої підлоги під ламінат — яку систему і ламінат вибрати

Теплый пол под ламинат

Комфортний і енергоефективний будинок — це до певної міри правильне поєднання сучасних технологій і матеріалів. Зокрема, розглянемо різновид підігріву підлоги — електричний тепла підлога і заслужено популярний підлогове покриття — ламінат.

Якою мірою сумісні ці матеріали? Яку різновид системи електричний тепла підлога можна використовувати під ламінат, і який краще придбати матеріал, щоб забезпечити максимально довгий термін експлуатації всієї системи.

Перш ніж розглянути технологію укладання електричної теплої підлоги під ламінат, зупинимося на двох ключових аспектах:

 • по-перше, чи можна під ламінат робити електричний тепла підлога. Якщо так, то якою системою краще віддати перевагу;
 • по-друге, на що звернути увагу при виборі ламінату та інших комплектуючих ламінованої підлоги.

Яка електрична тепла підлога краще під ламінат

Існує три системи електричного підігріву підлоги, які можуть бути використані для установки під ламінат:

Кабельна тепла підлога

Нагрівальний резистивний кабель розмотується з бухти. Користувач самостійно розраховує його довжину і визначає спосіб укладання. Укладений кабель монтується на спеціальні стрічки з фіксаторами або на металеву сітку.

Монтаж кабельного статі передбачає обов’язкове влаштування стяжки. Висота (товщина) стяжки досягає 40 мм, що і є основним фактором, який обмежує поширення кабельної системи підігріву підлоги.

Виходячи з фізичних параметрів і технічних характеристик системи, можна обгрунтувати недоцільність використання кабельної системи під ламінат:

 • висока витрата електроенергії, істотна частина енерговитрат припадає на обігрів самої стяжки;
 • більш висока, в порівнянні з іншими системами, складність регулювання температурного режиму;
 • необхідність знання точного місця установки меблів, щоб уникнути перегріву статі.

Монтаж кабелю під ламінат проводиться аналогічно тому, як виконується монтаж електричного теплого статі під плитку. А зважаючи на наявність товстої стяжки, специфіка в монтажі самого ламінату відсутня.

Висновок: недоцільно використовувати кабельну теплу підлога під ламінат.

Тепломати (нагрівальні мати для підлоги)

Система тепла підлога, при якій нагрівальний кабель спочатку покладений в мати. Відмітна особливість — в матах використовується більш тонкий кабель, зафіксований на заданій відстані, що виключає розрахунок кроку укладання.

Монтаж електричних матів відбувається швидко, а товщина стяжки скорочується на 5-10 мм. Однак з точки зору пристрою теплої підлоги під ламінат, мінуси цієї системи аналогічні недоліків попередньої.

Висновок: такий спосіб більш прийнятний для монтажу ламінату, проте також має більш вигідну альтернативу.

Плівкова або інфрачервона тепла підлога

Як стверджують фахівці, монтаж плівкового теплої підлоги під ламінат, є найкращим варіантом.

Гідність в ефективності і економічності (як в процесі монтажу, так і в процесі експлуатації).

При установці інфрачервоного статі нівелюються такі недоліки ламінату, як:

 • виділення формальдегіду, який в більшості випадком використовується як сполучна речовина при виготовленні ламелей;
 • розтріскування ламелі по шву або розшарування по товщині. З’являється внаслідок нерівномірного або різкого нагріву;

З точки зору споживання електричної енергії — плівковий підлогу найекономніший варіант опалення.

Який ламінат вибрати для електричної теплої підлоги

Теплый пол под ламинат укладка

Вибір ламінованої підлоги для монтажу на систему електричний тепла підлога.

З огляду на те, що ламінована дошка виготовляється з деревини (деревна компонента становить 80-90% в залежності від виду), його свідомо не можна використовувати під теплу підлогу. Адже деревина схильна розсихатися і набухати під впливом тепла і вологи. А установка під теплу підлогу — це якраз той випадок, коли температурний режим має визначальне значення. Однак виробники, відзначаючи зрослу популярність цього виду опалення, пропонують ламінована підлога з поліпшеними характеристиками.

Вибираючи ламінат для теплої підлоги потрібно звернути увагу на характеристики дошки (деревоволокнистих плит):

Коефіцієнт теплового опору

Чим вище значення цього показника, тим кращими теплоізоляційними властивостями буде володіти ламінат. Будь-який матеріал, який використовується як оздоблювальне покриття для підлоги, не повинен мати коефіцієнт теплового опору вище 0,15 м.кв. * К / Вт.

На показник теплового опору ламінату впливає різновид і товщина підкладки. Показники підсумовуються.
Оцінити тепловий опір просто, чим більше пористість матеріалу, тим меншим буде значення цього показника.

Спосіб з’єднання ламінату

Сьогодні клейове з’єднання ламінату втратило свою популярність, і більшість ламелей має замкової тип з’єднання. Поширених видів замків два — натисніть і замок. Причому більшість виробників використовує їх одночасно. Натисніть — для з’єднання по довжині ламелі, а блокування для торцевих з’єднань (вони більш схильні до напрузі на розрив).

Максимальна температура теплої підлоги під ламінат

Гранична температура, до якої можна нагріти ламінат без пошкодження його характеристик — 85 ° F (близько 30 ° С). При цьому слід врахувати і те, що температура поверхонь з різних сторін буде різною. Температурний датчик знаходиться біля нижньої поверхні ламінату і фіксує температуру в системі тепла підлога. На лицьовій поверхні (поверхні підлоги) температура буде нижче.

Товщина ламінату

Цей показник безпосередньо впливає на здатність дошки прогріватися. Чим тонше ламінат, тим більше тепла перейде від нагрівальних елементів в приміщення. Чим товще дошка, тим гірше ламінат буде пропускати тепло. Однак, відгуки користувачів, про тонкий ламінат, досить невтішні. Адже такий матеріал має слабке місце — його замкове з’єднання. Чим тонше шар, тим менше навантаження вона здатна витримувати. Таким чином, за пересуватися підлозі можна без проблем, а от установка важких меблів може викликати дефект поверхні. Оптимальною можна вважати товщину в 8 мм.

Клас ламінату

Для теплої підлоги клас не має визначального значення. Оскільки клас ламінату залежить від здатності лицьової частини дошки витримувати регламентоване число стирань. Відповідно, чим вище клас, тим більше стійкість поверхні до зносу, але і вартість ламінату такого рівня вище. Товщина лицьового шару робить деякий вплив на коефіцієнт теплового опору, але не істотне.

Маркування ламінату

Щоб спростити споживачеві вибір ламінату для теплої підлоги, виробники стали маркувати свою продукцію відповідну позначку. Тільки продукт, що має наведену на зображенні маркування, може бути використаний на теплій підлозі

У деяких випадках виробники підтверджують можливість укладання ламінату на теплу підлогу, але обмежують температурний режим, а він, як ми вже відзначали, визначається не температурою на лицьовій поверхні підлоги, а температурою на нижній поверхні, тієї, яка звернена до нагрівального елементу (плівці, кабелю) ,

Чи можна класти теплу підлогу під ламінат?

Полы под ламинат

Наскільки безпечна укладання ламінату на нагріту поверхню, шкідливо таке «сусідство»?

Ламінатная дошка складається з двох частин: полімерне лицьове покриття і панель МДФ, яка служить підставою. Саме в складі МДФ і криється головна небезпека. Справа в тому, що функцію сполучної речовини тут виконають формальдегід. З огляду на те, що його концентрація невисока, ламінат можна використовувати навіть в дитячих кімнатах. Однак навіть в звичайному (не нагрітий) стані ламель виділяє деяку кількість цієї речовини (в межах дозволеної норми), цілком безпечне для користувачів.

При нагріванні дошки, кількість виробленого формальдегіду збільшується. І чим вище температура нагрітої поверхні, тим інтенсивніше йде процес виділення формальдегіду. Його дія викликає симптоми, подібні до симптомів отруєння: нудота, головний біль, запалення дихальних шляхів.

Виробники, які дорожать своєю репутацією, стежать за рівнем присутності формальдегіду в складі продукції, ті, хто пропонує дешеве покриття — не можуть гарантувати його безпеку. Таким чином, не можна купити дешевий ламінат і отримати якісне і безпечне покриття.

Норвезький ламінат Alloc з підігрівом

Компанія Alloc (Норвегія) презентувала новинку на ринку підлогових покриттів — систему «два в одному».

Alloc Ламінат (Аллок) має тришарове покриття, що складається з нагрівального елементу, який розташований між підкладкою і ламінованої поверхнею на МДФ основі. Тобто, особливість цього ламінату в тому, що нагрівальний елемент вмонтований в ламель. Система Alloc Система опалення розроблена саме для забезпечення безпечного і якісного обігріву підлоги в приміщеннях.

Підкладка під ламінат для теплої підлоги

Правильний вибір підкладки під ламінат для теплої підлоги надає визначальне значення на ефективність системи електричного підігріву.

Характеристики підкладки (відмітні ознаки):

 • висока відображає здатність;
 • стійкість до перепадів температури;
 • екологічна безпека.

Оптимальна товщина 1,5-3 мм.

Яку підкладку під ламінат з теплою підлогою можна використовувати?

 • екструдований полістирол з перфорацією;
 • полістирольна Підкладка Arbiton З покриття Thermo (Польща), яку відрізняє наявність системи жолобів і отворів.

Багато виробників пропонують спеціальну підкладку під ламінат для теплої підлоги. Наприклад, в лінійці Quick-Step є підкладки: Unisound Pro, Transitsound Ultra, Uniclic Plus. Спеціальні підкладки більш рівномірно розподіляють тепло по поверхні підлоги.

пенофол, технічна пробка, ізолон — можуть бути використані в якості підкладки тільки при монтажі електричного кабельного теплої підлоги під ламінат (кабель або нагрівальні мати).

При монтажі плівкового теплої підлоги використання пенофола заборонено.

Монтаж теплої електричної підлоги під ламінат своїми руками
Установка виконується аналогічно монтажу електричної підлоги під плитку, різниця тільки в укладанні підкладки замість стяжки. При монтажі плівкового статі підкладка укладається поверх нагрівальної поверхні, тобто безпосередньо на інфрачервону плівку, а не під неї. Саме з цієї причини, використання фольгованої підкладки заборонено.

Висновок

Щоб ламінована дошка, покладена на електричну теплу підлогу, не вийшла з ладу, рекомендується запускати систему обігріву підлоги протягом декількох днів, поступово підвищуючи її температуру.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *