Поетапне будівництво веранди, як прибудови до каркасному будинку

Веранда — функціональний простір, яке розширює корисну площу житлового будинку. Саме тут добре посидіти теплим літнім вечором або сховатися від дощу днем. Конструкція веранди повинна відповідати декільком вимогам:

 • Висока вогнестійкість стін;
 • Стійкість каркаса і міцність всієї будови;
 • Хороша теплопровідність; шумоізоляція;
 • Архітектурна виразність.

veranda-doma

Відповідаючи на питання як своїми руками побудувати веранду або зробити прибудову до будинку, слід знати, що необхідно спроектувати етапи в будівництві, які спирається на сукупність факторів: число поверхів в основній будівлі, особливості клімату, регулярність користування зводяться будовою і т.д. Власник каркасного будинку вирішує сам: якою буде його прибудова за розміром, дизайну і відкритості.

Вибір матеріалу

Фундамент веранди будується з бетону, арматури і в разі необхідності — з блоків. Вибір варіанту фундаментального підстави залежить від типу грунту, ніж вона стійкіше, тим простіше конструкція фундаменту.

Стіни веранди в каркасному будинку найчастіше виготовляють з деревини. Лісоматеріал можна назвати самим доступним за ціною артикулом будівельного ринку. Перевагами дерев’яних стін веранди можна відзначити наступні моменти:

 • Екологічна безпека природної сировини;
 • Висока міцність;
 • Легкість установки і догляду;
 • Невелика вага;
 • Стійкість до заморозків і хімічних сполук.

Дерево має низьку теплопровідність, що забезпечує завжди комфортний мікроклімат всередині такої конструкції. «Дихають» функції лісоматеріалів не дозволяють стінам загнивати і «цвісти».

Є у деревини і свої недоліки:

 • Підвищена гігроскопічність;
 • Схильність швидкому горінню;
 • Присутність природних дефектів (тріщини, нерівності, сучки і т.д.).

Найпоширеніший стіновий матеріал при зведенні веранди — деревина хвойних порід: ялина, сосна і модрина. Вони відрізняються високою смолистістю, щонадає готової будівлі особливий аромат. При виборі пиломатеріалу для веранди необхідно звертати увагу на його зовнішні характеристики. Годиться лише рівна деревина, без випираючих річних кілець і сучків.

derevyannaya-veranda

Етапи будівництва

Майстри, які своїми руками зводять веранду, діють за певним алгоритмом. Даний будівельний проект складається з ряду окремих етапів:

 • Пристрій фундаменту;
 • Зведення веранди;
 • Будівництво даху;
 • Настил підлог;
 • Обробка стін;
 • Монтаж покрівельних матеріалів.

Для того щоб зробити прибудову до будинку потрібні такі готові елементи пиломатеріалу: стійки, обв’язування, обшивка, віконні та дверні блоки, кроквяна система. Для виготовлення стійок і обв’язок використовується брус, перетин якого може бути 100 на 100 або 80 на 120 мм.

Обшивається веранда з зовнішнього боку, утеплення цієї будівлі не проводиться. Для обшивки найчастіше використовують шпунтовану дошку від 15 до 19 мм або вагонку.

Велика частина стіновий площі веранди відводиться вікнам, тому для обшивки зовнішньої стіни можна використовувати недорогий матеріал, наприклад, короткомірні дощечки від тарних ящиків.

Щілини, які утворюються між обшивальні матеріалом і крайками віконних, дверних блоків закривають дерев’яними лиштвами. Перед початком обшивки верхня частина фундаменту покривається листом оцинкованого металу або зливний дошкою не менше 15 см в ширину.

При будівництві веранди зазвичай влаштовується стовпчастий фундамент. При настилі полови дошка кладеться безпосередньо на лаги, шар утеплювача не закладається. При виборі покрівельного матеріалу виходять з типу покриття основної будівлі. Зазвичай покрівельний матеріал будинку і веранди — один і той же.

Фундамент каркасного будинку і фундамент веранди, до нього прилаштовується, — два різних підстави. Особливо уважно варто ставитися до зв’язці 2-х будівель на пучинистому грунті. Зазор, який утворюється в процесі будівництва, повинен становити не менше 1 см. При обшивці він закривається дошкою-нащiльником.

karkas-derevyannoj-verandy

Пристрій фундаменту

Необхідні для закладки фундаменту під терасу матеріали:

 • Будівельний пісок;
 • Бітум;
 • Цегла;
 • Гравій;
 • Бетон;
 • Дошки для опалубки.

Фундамент під верандою робиться столбчатого типу з цегли. Спочатку майстер повинен розпланувати місця розташування опорних стовпів підстави. Це повинні бути кути веранди і при великих розмірах майбутньої споруди — місця підвищеного навантаження на конструкцію. Проміжні стовпи встановлюються між кутовими.

Під стовпи викопують ями на 1 метр. На дно закладається піщана подушка шаром 20 см. На піщаних грунтах на дно ям засипають 10-см шар щебеню або гравію, який проливається гарячої бітумної масою.

Використовуючи опалубку з дощок, заливається бетон на 15 см. При розрівнюванні бетонної основи необхідно контролювати його рівність за допомогою рівня, зрізуючи все огріхи. Після застигання бетонної маси викладається фундаментний стовп з цегли. Висота стовпа визначається виходячи з рівня підлоги основної будівлі — каркасного будинку. На веранді підлога повинна бути нижче на 30 см. Робиться це для того, щоб дах споруджуваного будови виявилася під звисом покрівлі каркасного будинку.

Готові цегляні стовпи обмазують бітумом, всередину закладається гравій або биту цеглу. На просторі між стовпами влаштовується забирка, основні матеріали для цього — цегла, дерево або плитка. Зовнішня поверхня забирки повинна мати однорідну фактуру.

fundament-pod-verandu

Зведення каркаса і покрівлі

При будівництві каркаса веранди використовується колода 12 см в діаметрі або брус перетину 10 на 10 або 12 на 8 мм. На стовпи фундаменту укладається нижнє обв’язування. Її рекомендується робити подвійний, щоб врізати лаги для настилу підлог. Нижня обв’язка — місце врізки стійок, які кріпляться на шипах. Шипи необхідно посилити скобами або цвяхами.

На стійки встановлюються крокви і верхня обв’язка. Верх крокв потрібно з’єднати з горизонтальною балкою прогону (під скатом покрівлі). З’єднання виконується анкерними болтами.

Тип даху на веранді вибирається простий, без складної геометрії. Найчастіше — це пологий односхилий варіант. Решетування кроквяної системи виконується з необрізної дошки і цвяхів. Всі рулонні покрівельні матеріали потрібно фіксувати рейками. Нижній зріз матеріалу необхідно підігнути під обрешітку на 8-10 см і закріпити спеціальними толеву цвяхами.

Лаги на підлогу врізаються в проміжки вінців нижньої обв’язки. Одинарний дощату підлогу настилається на встановлені і оброблені антисептиком лаги. Готове покриття для підлоги з дощок потрібно пофарбувати або обробити складом проти гниття і цвілі.

karkas-verandy

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *