Оздоблення фасаду будинку штукатуркою — види і техніка виконання

Декоративная штукатурка фасада

Вибираючи облицювальний матеріал для стін приватного будинку, слід розуміти, що крім різноманітних фактур і широкої кольорової палітри, сучасна фасадна штукатурка має ряд позитивних моментів.

Оштукатурена поверхня покращує звуко- і теплоізоляцію будівлі, тим самим забезпечуючи повноцінний захист фасаду будинку від агресивних атмосферних явищ.

Такий вид обробки як штукатурка, завжди буде залишатися на піку популярності, завдяки своїй надійності і економічності.

Фасад будинку

На сьогоднішній день особливо затребувані такі види штукатурки:

 • фасадна;
 • декоративна;
 • цементно-піщана.

Щоб забезпечити своєму фасаду довге життя, розглянемо дані види детальніше.

Види фасадних штукатурок для обробки стін:

Декоративна штукатурка фасадів

Оздоблення фасаду будинку декоративною штукатуркою забезпечує будовою привабливий зовнішній вигляд і значно економить витрати на використання побутових енергоносіїв. Для створення оригінального декоративного ефекту, такий вид штукатурки незамінний при облицюванні будинку. Якісна декоративна штукатурка не вимагає подальшого фарбування, так як вже містить в собі суміш кам’яної (мармурової) крихти, колірних пігментів, кварцового піску, висівок гірських порід, силікону і акрилу;

Силіконові штукатурки для фасаду

Носить почесне звання «королеви» серед оздоблювальних матеріалів для будинку. Такий вид полімерного покриття (основою якого є силіконова смола) найбільш довговічний, що дозволяє обштукатурити стіни один раз і надовго. Крім тривалого терміну експлуатації, еластичні силіконові штукатурки чудово відштовхують воду, стійкі до ультрафіолету і перепаду температур. Висока вартість даного виду обумовлена низкою незаперечних переваг, перерахованих вище;

Мінеральна штукатурка фасадів

Завдяки машинного способу нанесення, незамінна при промисловому виробництві будинків. Щільна структура даної групи штукатурки обумовлена основними терпкими елементами: цементом і піском, які забезпечують рівне і дуже міцне покриття, захищаючи поверхню будинку від нестабільних температур;

Акрилова штукатурка для фасадів

Відмінно приховує всі дрібні тріщини, довго і надійно захищаючи первісний вигляд фасаду від вологи, низьких і високих температур. Пластична штукатурка відносно недорога, але професіонали не рекомендують використовувати її для обробки будинків стоять близько до доріг. Акрилова штукатурка буквально вбирає пил, що в підсумку призводить до необоротного зниження яскравості кольору фасаду. До мінусів також відносять і паронепроницаемость матеріалу, через що виробник рекомендують використовувати акрилову штукатурку виключно з пеноплістірол;

Фасадна штукатурка для газобетону

Одночасно виконує дві функції: вирівнює і захищає. Для забудовника шукає довговічну і недорогу захист для обробки будинку, такий вид штукатурки приємно здивує своєю функціональністю і легкістю в нанесенні.

Щоб оштукатурений фасад відповідав термінів експлуатації і максимально виконував свої захисні функції, слід дотримуватися правил методики штукатурення.

Технологія штукатурки фасадів

 • Приступаючи до штукатурки фасаду, не поспішайте наносити розчин на Свіжоукладену стіну. Поспіх може привести до того, що при осіданні стін, отштукатуренная поверхню просто потріскається.
  Штукатурні роботи не терплять мінусових температур. Проводити облицювання фасаду рекомендується в теплу пору року при температурі не перевищує 30 градусів.
 • Перед проведенням штукатурних робіт, насамперед необхідно підготувати і очистити фасад будинку від старої штукатурки, пилу, бруду, сольових, бітумних і жирових плям.
 • Підготовчі роботи включають в себе і очищення глибоких швів, після чого на фасаді насікають (наносять деформаційні шви) і знепилюють поверхню. Ці маніпуляції дозволять запобігти появі небажаних тріщин.
 • Щоб приготувати штукатурний розчин необхідно строго слідувати інструкціям зазначеним виробником на упаковці.
 • Наступний етап передбачає безпосереднє нанесення розчину на стіну.
 • Ця процедура (називається набризг) може зажадати певних навичок, якщо раніше не практикували. Щоб штукатурка не стікала по стіні, розчин потрібно кидати на стіну різко і сильно. Для запобігання в подальшому несвоєчасного відшарування штукатурки, при нанесенні кожного нового шару не перевищуйте допустиму товщину (2 см).
 • Далі слідує процес затирання. При цьому слід враховувати, що якщо почати затірку на м’якому розчині, то штукатурка може просто відвалитися від стіни цілим пластом. Тому важливо дати розчину кілька годин для придбання певної жорсткості. Після чого за допомогою дошки для затирання (полутерком), м’якими круговими рухами виконати саму затірку.

Висновок

Оздоблення фасадів приватних будинків штукатуркою — оптимальний і раціональний спосіб перетворити непривабливу поверхню необроблених стін. Тому вибираючи матеріал для оздоблення фасаду, проявіть винахідливість і покажіть чудовий смак — «одягніть» ваш будинок в найкраще.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *