Нанесення розчину на стіни і стеля — способи і інструмент

Штукатурка глиняных стен

Нанесення розчину за допомогою різних інструментовСамий поширений спосіб нанесення на стіни і стелю розчину — це нанесення розчину з сокола. Намазується тільки розчин грунту і накривки, а намазування обризга проводиться тільки накидання.

Розчин на стелю

Правою рукою беремо штукатурну лопатку, лівої — сокіл з розчином і починаємо нанесення розчину. Сокіл з розчином одним кінцем приставляється до оштукатурені місця, причому, на товщину шару розчину, а не впритул, друга сторона відстоїть від поверхні на 50-100 мм (дивлячись, скільки розчину, і який він густоти). Необхідний, для притиснення до поверхні, тиск на сокіл, проводиться кінцем штукатурної лопатки, наголошувати яку потрібно у шпонки.

Сила натиску

Працюючи на стінах, сокіл ведуть знизу вгору, завдаючи розчин вертикальними або криволінійними смугами. Сила натиску лопатки також важлива. Нерівномірний тиск призводить до різної товщини шару, і нерівностей (доведеться розгладжувати поверхню додатково). Промазуючи стелю, працівник стоїть на місці, або рухається вперед, наносячи короткі прямі лінії. Для роботи з соколом потрібен певний навик.

Розчин намазують також штукатурною лопаткою і напівтертками, тоді його набирають на сокіл і, якщо робота виконується на стінах, сокіл до них приставляють впритул, і тильною стороною лопатки прибирають з сокола частина розчину, завдаючи на поверхню тонкий його шар. Смуги розчину можуть бути, як вертикальними, так і горизонтальними.

Додання розчину

Для додання розчину найбільшою шорсткості, на першому шарі грунту (поки він не затвердів) роблять насічки. Коли розчин добре висохне, таким же чином наноситься другий шар, після чого він ретельно розрівнюється лопаткою. Щоб підібрати падаючий розчин, сокіл ведуть слідом за лопаткою. Найбільш зручні напівтертки з полотном — 150-200 мм — розчину міститься більше. Іноді ребра полутерков оббивають сталлю, для захисту полотна від викривлення і полегшення зрізання застиглого розчину. Один кінець напівтертка кладуть на ящик, лопаткою накладають на розчин, беруть ручку двома руками, підносять до поверхні, притискають довгу сторону до стіни, а другу піднімають. На стінах полутерок ведуть знизу вгору, а при роботі на стелі — від себе.

Висновок

Виробляючи нанесення розчину на стіни, краще встановити ящик з розчином в метрі від стіни, а промащуючи стелю, краще, коли ящик перебувати безпосередньо під місцем намазування. Якщо ящик на колесах — працювати буде набагато легше.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *