На твердій основі або як правильно захистити фундамент

Сохранение фундамента

Будинок народжується на фундаменті, у якого одна, але дуже важливе завдання — розподілити навантаження основної маси конструкції, на грунтові землі.

На яку глибину ляже якісний фундамент, розраховують інженери під час проектування. Це залежить від глибини і характеру промерзання грунту, висоти і маси споруджуваного будови. Всі розрахунки проводяться фахівцями ретельно, інакше помилки можуть потім дорого коштувати.

Правильно захистити фундамент

Для будівництва фундаменту використовують залізобетонні блоки, або роблять якісний фундамент із застосуванням монолітної технології. Для полегшених конструкцій каркасних будинків роблять пальові фундаменти, які набагато дешевше.

Бетонні конструкції фундаменту поступово руйнуються дощовими, талими та ґрунтовими водами, при цьому завдають великої шкоди всій будівлі. Основна умова для довгої і міцної служби всього будинку є якісний фундамент, його гідроізоляція. Їли в колишні часи в якості ізоляційного матеріалу застосовувався руберойд, то сьогодні на будівельному ринку є полімерні матеріали, а також багатошарові системи на рідкому гумовій основі. Вона утворює міцну оболонку, надійно охороняє фундамент від вогкості.

Як доповнення, при будівництві фундаменту, використовують гідроізоляційні матеріали з кремнію, з додаванням органічних композицій. Такими матеріалами обробляють залізобетонні конструкції, цегла і бетон, зводячи якісний бар’єр між фундаментом і водою.

Отмостка фундаменту

Для відводу від будинку води, застосовують вимощення фундаменту. Це комплекс заходів щодо відведення води від фундаменту будинку. Отмостка не є дублюванням гідроізоляції, це спосіб захисту самої гідроізоляції, щоб вона працювала без перерв на ремонт. Виконують вимощення по периметру будівлі, на ширину, не менше 80см. доречно згадати, що «кашу маслом не зіпсуєш», тому, чим вимощення ширше, тим краще.

Правильніше за все, будівництво вимощення починати відразу ж, після облицювання цоколя. На жаль, не всі господарі надають цьому значення, а відкладають облаштування на деякий час. Як вимощення застосовують бетон, асфальт, глину, асфальтобетон, викладають кругляк або тротуарні плити.

При дренажі навколо будинку роблять водопроницаемую отмотку, найпростішу.

Висновок

Такий вид застосовують у місцевостях з рясними опадами, на заболочених ділянках землі, з високим рівнем грунтових вод. На рухливих грунтах вимощення утеплюють.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *