Гідроізоляція підвалу зсередини своїми руками — способи пристрою, матеріали і технології нанесення

Гидроизоляция подвала изнутри

Сирість, волога, затоплення водою (талої, грунтової) і як результат, цвіль, руйнування бетону і фундаменту — все це наслідок неправильної або неякісної ізоляції будови. Гідроізоляція підземного (цокольного) поверху приватного будинку, тобто підвальних приміщень (погреби, підвали, підпілля) необхідно робити на стадії будівництва. Але, якщо проблема виникла вже в процесі експлуатації, то доведеться виконувати внутрішню гідроізоляцію стін, підлоги і навіть стелі підвалу, тобто зсередини приміщення.

Чим загрожує відсутність гідроізоляції підвалу. Як то кажуть краще один раз побачити …

Якщо не хочете, щоб ваш підвал або льох нагадував басейн, розсадник цвілі, грибків та іншої нечисті — краще вчасно подбає про його захист від грунтових вод.

Contents

Як зробити гідроізоляцію підвалу зсередини правильно і недорого?

Виды гидроизоляции

Пристрій гідроізоляції підвалу передбачає захист будови зовні і зсередини. Однак не завжди є можливість виконати гідроізоляційні роботи вчасно і в повному обсязі. А, як показує досвід, зробити їх потім набагато дорожче і складніше.

Тому, в межах цієї статті розберемося, як робиться внутрішня гідроізоляція підвалу своїми руками.

Гідроізоляційні роботи — на що звернути увагу:

 • на стики між поверхнями. Наприклад, між підлогою та стінами, стінами та стелею, а також місця, де стіни стикуються між собою;
 • на робочі шви. Такі сполуки виникають в процесі бетонування поверхні або в місцях влаштування опалубки;
 • на місця облаштування комунікацій;
 • на тріщини і розломи, які з’явилися внаслідок усадки будови.

Залежно від ділянки роботи виділяють вертикальну і горизонтальну гідроізоляцію.

Вертикальна гідроізоляція стін підвалу зсередини

Потрібна в тій ситуації, коли стіни підвалу розташовані на рівні грунтових вод і / або відсутня система дренажу.

У цьому випадку виконується гідроізоляція стін підвалу зсередини по цокольній частині будівлі. Зазвичай вона супроводжує горизонтальної гідроізоляції.

На схемі позначені місця, які потрібно ізолювати якщо перекриття між першим поверхом і підвалом знаходиться нижче рівня землі

Горизонтальна гідроізоляція підлоги підвалу зсередини

Здійснюється тоді, коли підстава підвалу знаходиться на рівні грунтових вод або глинистий грунт перешкоджає просочуванню води. Виконується по підлозі.

Гідроізоляція підлоги в підвалі будинку робиться незалежно від того, чи потрібно це на даному етапі чи ні. Оскільки можуть відбутися зміни в рівні залягання води, кількості опадів, або зміниться призначення приміщення.

На схемі позначені місця, які потрібно ізолювати якщо перекриття між першим поверхом і підвалом знаходиться вище рівня землі

Залежно від ступеня впливу вологи виділяють види ізоляції:

Протівонапорная гідроізоляція

Потрібно в тому випадку, якщо натиск грунтових (підземних) вод досягає 10 метрів, а зовнішня гідроізоляція і система дренажу відсутні. У цьому випадку потрібна суцільна міцна перешкода для води.

Принцип Протівонапорную гідроізоляції полягає в використанні тиску води, під дією якої ізоляційний матеріал притискається до поверхні (в тому випадку, якщо матеріал прикріплений на зовнішній поверхні підвалу. Облаштовувати в процесі будівництва). Показано застосування гуми, мембрани, рулонних ущільнювачів.

Протикапілярну гідроізоляція

Дозволяє захистити підвал від зайвої вологи і появи вогкості. Для цих цілей оптимальним варіантом буде проникаюча гідроізоляція.

Безнапірна гідроізоляція підвалу

Призначена для захисту від тимчасового затоплення в разі сезонних паводків і надмірних опадів. В якості ізолюючого матеріалу використовується бітумна мастика.

Методи і способи гідроізоляції підвалів

Виды гидроизоляции в подвале

З точки зору застосовуваних матеріалів найбільш поширеними сьогодні видами гідроізоляції є наступні:

 • обмазочная (окрасочная) гідроізоляція підвалу — бітумінозні або полімерні мастики;
 • наплавляюча.

Однак, їх істотним недоліком є те, що під незначним напором води (а досить навіть талої води) з’являється негативний гідростатичний тиск. Воно призводить до того, що нанесена захист здувається, відшаровується і гідроізоляція припиняє своє існування.

Більш сучасними способами є:

 • проникаюча гідроізоляція;
 • обмазочная гідроізоляція на мінеральній (цементній) основі;
 • мембранна гідроізоляція;
 • гідроізоляція з використанням рідкої гуми або скла.

Вибір способу залежить від:

 • рівня підземних вод і опадів;
 • наявності дренажу навколо фундаменту;
 • призначення приміщення;
 • матеріалу фундаменту і якості його ізоляції.

Незважаючи на те, що технологія гідроізоляції підвалу буде залежати від обраного способу, можна дати кілька загальних рекомендацій щодо правильної захисту підвалу від вологи.

Гідроізоляція підвалу зсередини своїми руками — поради

 1. Якщо в підвалі є вода, потрібно її відкачати або дочекатися поки вона піде самостійно. Деякі види гідроізоляції можна виробляти у вологому середовищі. Але жоден з них не виконується в воді.
 2. Стіна очищається від пилу, бруду, що випадають частин. В ідеалі повинен залишитися тільки матеріал кладки — бетон, цегла. Якщо пропустити цей етап збільшиться витрата матеріалу і знизиться якість роботи.
 3. Всі тріщини необхідно розширити (проштробити), щоб більш якісно заізольовані.
 4. Освічені штроби очистити від пилу, заґрунтувати і заповнити розчином. Почекати поки розчин висохне.
 5. Грунтовка — обов’язкова частина роботи з гідроізоляції. Вона зміцнює стіни, збільшує зчеплення розчину і поверхні. Грунтуємо стіни, намагайтеся обробити проблемні місця двічі.
 6. Якщо будинок новий і може просісти, перш ніж здійснити гідроізоляцію слід нанести на стіну механо тканину, м’яку сітку або геотекстиль. Кріпляться вони дюбелями або наносяться на мокрий розчин. Якщо планується наносити гідроізоляцію в два шари — армована тканина вкладається між шарами.
 7. Грунтовій підлогу слід засипати щебенем і зацементувати. Тільки тоді його можна ізолювати. Не існує матеріалу, який можна нанести на грунт, і він буде виконувати свої гідроізолюючі функції.
 8. Горизонтальна гідроізоляція повинна заходити на стіну на висоту мінімум 300 мм.
 9. Стіну слід висушити, тільки проникаюча гідроізоляція і бітумні емульсії наноситься на вологу поверхню.
 10. Якщо підвал буде обігріватися, фарбувати його стіни олійною фарбою не слід, тому що вона може відшаруватися.
 11. Не забувайте про сходових прольотах, які ведуть до підвалу. Їх теж потрібно ізолювати.
 12. Вибирайте ті матеріали для гідроізоляції, які дадуть вам можливість виконати ремонт гідроізоляції підвалу своїми руками і з мінімальними витратами.
 13. Обладнайте правильну вентиляцію підвалу. Для цього потрібно зробити шлюзовий отвір у стелі підвалу, а з іншого боку облаштувати трубу-повітропровід. Така конструкція буде працювати як витяжка. Зовні труба накривається дрібною сіткою і ковпаком. Сітка потрібна, щоб захистити підвал від дрібних гризунів, а ковпак — щоб запобігти потраплянню опадів в льох.

Гідроізоляція підвалів зсередини — матеріали: види і характеристики

гидроизоляционные материалы

Які б причини не привели вас до розуміння необхідності виконання цього виду робіт, важливо одне — щоб обраний гідроізоляційний матеріал був максимально відповідним для вирішення вашої проблеми.

Для цього пропонуємо аналіз найбільш поширених технологій і методик виконання внутрішніх гідроізоляційних робіт. В основі цих технік лежать різні матеріали.

Рулонна гідроізоляція (оклеечная, бітумна)

Являє собою цілий ряд рулонних матеріалів на бітумної і полімерній основі. Найбільш поширений класичний руберойд і толь, а також сучасні матеріали: стеклорубероид, брізол, гідроізол, фольгоізол.

Рулонні матеріали для гідроізоляції підвалу укладаються шляхом приклеювання на бітумну мастику (гаряча, холодна) або наплавленням.

Плюси:

 • відносно низька вартість роботи;
 • можливість виконати гідроізоляцію своїми руками.

мінуси:

 • стає крихкою при зниженні температури;
 • схильність до впливу мікроорганізмів;
 • якість роботи залежить від сумлінності людини.

Технологія пристрою рулонної гідроізоляції:

 1. Стіна очищається від усього зайвого і грунтуються.
 2. На просушену поверхню наноситься бітумна мастика.
 3. Руберойд розрізається на полотна і укладається поверх мастики з нахлестом в 150 мм. Такий же нахлест робиться і на стіну, щоб була забезпечена ізоляція стиків стін.

Мембранна гідроізоляція

Одна з різновидів рулонної гідроізоляції.

Вважається, що захисний матеріал мембранного типу повинен притискатися водою до поверхні і тільки тоді буде забезпечено щільне зчеплення мембрани з підставою (тобто орієнтована на гідроізоляцію зовні).

Однак на ринку з’явилася така мембрана, яка дозволяє виконувати гідроізоляцію підвалу зсередини.

Мембрана схожа на полотно з шипами конусоподібній форми, які відводять накопичену воду.

Переваги:

 • довговічність;
 • можливість нанести на будь-яку підставу (в тому числі на вологу стіну);
 • можливість виконати своїми руками.

недоліки:

 • вимагає проведення горизонтальної гідроізоляції.

Технологія мембранної гідроізоляції:

 1. Очистити стіну, закрити тріщини і заґрунтувати її.
 2. За допомогою дюбелів закріпити на стіні мембрану.
 3. Рада. Мембрана кріпиться тільки зверху.
 4. Облаштувати горизонтальну гідроізоляцію, яка закріпить вільні кінці мембрани.

Проникаюча гідроізоляція підвалу

Суть цього методу полягає в реакції матеріалу ізоляції з матеріалом поверхні. Гідроізоляція проникає через мікрокапіляри і тріщини (до 0,4 мм) і кристалізується.

Кристалізація відбувається завдяки хімічній реакції пенетратов (спеціальних реагентів). Саме тому проникаючі суміші для гідроізоляції підвалів часто називають Пенетрон.

Як пенетрирующих добавок використовуються кремнезем, оксид алюмінію, карбонати лужних металів. Таким чином, підвищується непроникність бетону.

Наприклад, при влаштуванні гідроізоляції підвалу зсередини Пенетроном, речовина проникає глибоко в пори бетону і утворює там водонерозчинні кристалики.

Переваги:

 • проникнення в структуру бетону ( Пенетрон проходить до 60 см в глибину) дозволяє максимально підвищити його гідроізоляційні властивості;
 • підвищується стійкість бетону до мінусових температур;
 • закупорюються навіть мікротріщини, через які могла б проникнути волога;
 • зберігається паро здатність бетону;
 • простота нанесення;
 • виключені механічні пошкодження;
 • тривалий термін служби.

Технологія виконання проникаючої гідроізоляції

 1. Очищається ізнежирюється матеріал основи. Це необхідно для того, щоб пори бетону могли розкритися.
  Можна пошкребти поверхню металевою щіткою. Шорстка поверхня дозволить увібрати більше проникає розчину.
 2. Очистити поверхню можна із застосуванням водоструминної установки. Вода подається під тиском близько двадцяти атмосфер.
 3. Готується суміш. Спочатку ізоляція являє собою суху суміш, яку потрібно змішати з водою.
 4. Наноситься суміш на зволожений бетон. Причому спочатку обробляються кути і з’єднання. А потім вся поверхня.
 5. Завдана в кілька шарів суміш може проникнути на глибину в півметра і більше.
  Перед тим, як наносити рідку суміш другим шаром слід почекати не менше 2-х годин.
 6. Після нанесення проникаючого розчину потрібно буде зволожувати оброблену поверхню ще протягом декількох днів. Це потрібно для того, щоб суміш твердне рівномірно.

Найбільш популярна сьогодні, проникаюча гідроізоляція Пенетрон для внутрішнього захисту підвалу (вітчизняного виробництва).

Ін’єкційна гідроізоляція

Цей вид ізоляції можна назвати різновидом гідроізоляції проникаючої дії. Ін’єкційна гідроізоляція підвалу зсередини являє собою досить текучий гель, який вводиться в підготовлені отвори.

Матеріали для ін’єкційної гідроізоляції бувають декількох типів: мікроцемент, акрілатний, епоксидний і поліуретановий гелі.

Плюси:

 • незначні матеріальні витрати;
 • можливість виконувати ін’єкції при будь-якому рівні вологості і будь-якому температурному режимі;
 • немає необхідності готувати поверхню;
 • можна обробити важкодоступні місця.

мінуси:

виконати таку роботу може тільки професіонал, який володіє інструментом, обладнанням та методикою.

Технологія виконання ін’єкційної гідроізоляції

 1. Перфоратором буряться ін’єкційні отвори;
 2. За допомогою спецобладнання (нагнітальний насос) суміш вводиться (закачується) всередину бетону (в отвір, тріщину, злам) під тиском, за допомогою пакеров — спеціальних голок.

Гідроізоляція підвалу рідкою гумою

Основою для виробництва гуми служать бітум і різні полімери.

Базисний принцип дії полягає в міцному з’єднання матеріалу мембрани і поверхні на молекулярному рівні.
Переваги:

 • Тривалий термін служби;
 • Чи не схильна до гниття;
 • Захищена від бактерій і грибків;
 • Стійкість до перепадів температур;
 • Стійкість до ультрафіолету;
 • Стійкість до тиску води;
 • Пожежна безпека;
 • Низька вартість;
 • Відмінне зчеплення з поверхнею;
 • Висока ремонтопрігоднойсть.

Гідроізоляція підвалу зсередини рідкої гумою — схема виконання:

 1. Стіни ретельно очищаються від пилу, бруду, грибків і нещільно прилеглих частин.
  Поверхня, призначену для нанесення гуми, слід вирівняти. Інакше, у вас буде перевитрата матеріалу.
 2. По всій поверхні наноситься грунтовка. Вона захищає стіну від шкідників і забезпечує краще зчеплення гуми з поверхнею.
 3. Спочатку слід нанести ґрунтовку на кути і щілини, а зверху закрити спеціальною тканиною. Це дозволить краще герметизувати щілини. Далі грунтується повністю поверхню. Таким чином, щілини буде захищені двічі.
 4. На висихання грунтовки відводиться 3-4 години в залежності від вентиляції в підвалі.
 5. Рідка гума для гідроізоляції підвалу в залежності від складу суміші, може наноситься валиком або спеціальною установкою, це дозволяє рівномірно розподілити матеріал по стінах і підлозі.
  Якщо проводиться машинна гідроізоляція підвалу зсередини, ціна роботи буде перевищувати вартість самого матеріалу.
 6. Після того, як матеріал завдано, він застигає. Новоутворена при цьому плівка непроникна для води.
 7. Виконуються декоративні оздоблювальні роботи.

Гідроізоляція підвалу зсередини рідким склом

Рідке скло подібно гумі. Застигаючи, воно повністю перешкоджає попаданню води. Виготовляється з силікату натрію з домішкою піску і соди.

Продається рідке скло у вигляді подрібненого порошку. При необхідності порошок змішується з водою, і отримана рідка суміш служить гідроізолюючим розчином.

Плюси:

 • можливість виконати гідроізоляцію своїми руками;
 • антикорозійні властивості;
 • ремонтопридатність.

Мінуси:

 • призначена не для всіх поверхонь.

Рідке скло підходить для гідроізоляції підвалу, бетонні стіни якого містять металеві частини.

 1. Технологія виконання гідроізоляції рідким склом
 2. Стіну очистити і знежирити.Покрити стики, щілини і кути, а потім всю іншу поверхню.

Суміш рідкого скла твердне дуже швидко, тому слід готувати її в обмеженій кількості.
Якщо додати порошок скла в штукатурку, можна отримати ще більш надійний захист.

Гідроізоляція на цементній основі (обмазочна)

Така гідроізоляція являє собою полімерний склад з переважанням цементу. 2-Буває х видів: гнучка (поєднання полімерної емульсії і сухої цементної суміші) і жорстка (тільки суха суміш).

Особливість цементної гідроізоляції полягає в використанні паропроницаемого матеріалу з дуже високу адгезію. Завдяки цьому, часто застосовується для влаштування внутрішньої гідроізоляції.

Переваги:

 • доступність матеріалу;
 • полімерні добавки надають цементу гнучкість.
 • можливість виконати роботу своїми руками.

Недоліки:

 • недовговічність гідроізоляції.

Технологія виконання гідроізоляції

 1. Стіну очистити від старого цементу і сильно намочити. На вологі стіни цементний розчин лягати куди краще.
 2. Змішати суміш з водою і добре перемішати. Грудки сухого розчину сильно знижують якість роботи.
 3. Нанести розчин пензлем, валиком або шпателем (в залежності від консистенції).

Готову гідроізоляцію потрібно періодично зволожувати, щоб забезпечити рівномірне висихання шару.

гидроизоляционный материал

Висновок

Як бачимо з огляду, виконуючи таку роботу, як гідроізоляція підвалів зсередини, матеріали можуть використовуватися найрізноманітніші. Кожен з них має своє призначення і технологію нанесення.

Тепер ви знаєте, як правильно зробити гідроізоляцію підвалу зсередини, вибрати і грамотно нанести захист, що дозволить забезпечити вам сухість і біологічну безпеку підвалу надовго.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *