Гараж з піноблоків своїми руками

Пеноблочный гараж в проекте

Будівництво гаража з піноблоків (блоки з пінобетону, газобетонні блоки) — прекрасне рішення, як за ціною, так і за якістю і швидкості зведення.

Саме тому будівництво з піноблоків користується такою популярністю. Також потрібно відзначити, що ця перевірена роками технологія забезпечує порівняно невелику вартість самих піноблоків, а будови з них набувають належну міцність і значимість. Це лише деякі, але далеко не все, переваги будівництва з піноблоків.

Як побудувати гараж з піноблоків своїми руками

Тут все залежить від здібностей і бажання, можна як своїми руками, так і найняти підрядників, які спеціалізуються на таких роботах. У подібних компаніях завжди допоможуть розрахувати вартість передбачуваних робіт, в залежності від побажань замовника.

Якщо розглядати інші види технологій, наприклад, канадську, то в порівнянні з нею будівництво гаража з піноблоків обійдеться набагато дорожче. Але ціна часто залежить від багатьох факторів, і, якщо добре все розрахувати, то можна підібрати оптимальний проект гаража, ціна якого буде относительно невелика.

Технологія будівництва гаража з піноблоків

Фундаменту під гараж з піноблоків

Коли починається укладання першого ряду піноблоків, необхідно Простежте, щоб вони були укладені на шар гідроізоляції, Який Згодом запобігатиме потраплянню вологи в основу стін гаража.

Якщо в якості фундаменту для гаража використовується залізобетонна монолітна плита, то одним з найкращих варіантів є монтаж одного ряду блоків по плиті, який будуть Згодом виконувати роль додаткового фундаменту. Плюс, це дозволить зручніше організувати якісну гідроізоляції.

Щоб гідроізоляція була досить надійною, можна використовувати такий матеріал, як гідростеклоізол (укладають на товстий шар бітумної мастики). Приділивши належну увагу гідроізоляції фундаменту можна буде уникнути негативних наслідків вогкості.

Кладка стін з піноблоків

Будівництво стін з піноблоків здійснюється на основі двох складів:

  • звичайний цементний розчин
  • будівельний клей для кладки піноблоків (газобетону)

У цих складів є свої переваги і недоліки. Оптимальний варіант — використовувати цементний розчин, Який, як відомо, значно дешевше, ніж клей. Але з іншого боку, витрата клею менше, процес його приготування набагато легше, і головне — з ним дуже зручно працювати.

Також варто відзначити, що ширина швів на клейовий основі значно менше (2-5 мм), звичайно, за умови що піноблоки мають хорошу геометрію, а при кладці на цемент ширина швів буде не менше 1 см.

Потрібно пам’ятати, що шви, що йдуть по горизонталі, необхідно через кожні два ряди блоків посилювати спеціальної армуючої сіткою. Якщо роботи виконує підрядник, тоді необхідно контролювати його дії. Для цього потрібно попросити залишати кілька сантиметрів сітки зовні, щоб було видно, що сітка прокладена.

Монтаж балки над отвору воріт гаража

Гараж из пеноблоков своими руками

Одним з найбільш принципових моментів в будівництві гаража з піноблоків є установка балки, яка знаходиться над воротами. Ширина прорізу для воріт, які розраховані на одну машину, має становити не менше 3 м. Якщо планується спорудження гаража на дві машини, тоді отвір воріт, відповідно, повинен бути більше (робиться два прорізу по 3 м або один, але шириною 6 метрів) .

Вибираючи готовий проект гаража з піноблоків слід враховувати розміри будови, тому що стіни будуть нести на собі різні навантаження від перекриттів і даху. Тому рекомендується продумати зміцнення стін за допомогою Спеціальних обв’язувальних поясів. При плануванні другого поверху необхідний монолітний обв’язувальний пояс із залізобетону.

Як зробити армопояс для пінобетону

На всю ширину стіни стіни гаража встановлюються опалубки, висотою близько 30 см.

Після цього укладають подовжню арматуру з 4 стрижнів, а потім виконують бетонування (заливка армопояса).

Якщо при будівництві гаража з піноблоків використовуються балочні перекриття, то армований пояс не обов’язково робити такої потужності.

В такому випадку опалубка для армопоясу не потрібно.

Досить буде приготувати дуже густий розчин цементу і покласти його на торець стіни, а потім укласти поверх цементного розчину два стержня арматури.

Після цього необхідно повторно накладе шар розчину, а надлишки, при необхідності, прибрати кельмою.

Єдина складність, яка може виникнути під час влаштування армопоясу, це необхідність контролю густоти розчину (Який повинен бути НЕ занадто густим, але й не таким слабким, щоб стікав по стіні).

Кріплення мауерлата до газобетону

Якщо в гаражі з газобетонних блоків встановлюється звичайна кроквяна дах з дерева, тоді на стіни необхідно покласти мауерлат з бруса і стягнути анкерними Блот. Кріплення крокв до мауерлату виконується цвяхами, шурупами або анкерними Блот. Мауерлат хороший тим, що при необхідності він відмінно впорається із завданням розподілу навантаження від крокв даху по всіх стінах такої споруди, як гараж з піноблоків.

Чи потрібен армопояс під мауерлат? Все залежить від конкретного проекту. У будь-якому випадку, шкоди не буде, а певна ступінь надійності з’явиться.

При будівництві гаражів з піноблоків своїми руками дуже важливо дотримуватися всіх правил технології побудови і в результаті вийде відмінний будова, що не уступає по міцності кам’яного і по теплопровідності дерев’яного.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *