Електрична тепла підлога під плитку — технологія укладання кабелю і нагрівальних матів

 

Электрический теплый пол под плитку

Електрична тепла підлога під плитку — технологія укладання кабелю і нагрівальних матів

Згідно відгуками користувачів, багато хто віддає перевагу установці електричної теплої підлоги під плитку. Рішення можна вважати правильним, оскільки електрична підлога добре сумісний з більшістю видів підлогових покриттів і зокрема, під керамічну плитку, керамограніт, натуральний камінь.

Згідно відгуками користувачів, багато хто віддає перевагу установці електричної теплої підлоги під плитку. Рішення можна вважати правильним, оскільки електрична підлога добре сумісний з більшістю видів підлогових покриттів і зокрема, під керамічну плитку, керамограніт, натуральний камінь.

Плюси електричного статі під плитку

 • можливість забезпечити обігрів приміщення в будь-який час року. Немає необхідності чекати початку опалювального сезону (актуально для квартир у багатоповерхових будинках з центральним опаленням);
 • установка електричного підігріву виключає протікання, як при водяному теплом поле;
 • стать не замерзне (размёрзнется) взимку в разі відключення або перебоїв в електропостачанні, як у випадку з водяними підлогами;
  зручна і точне регулювання температури поверхні підлоги;
 • мінімальне крадіжку висоти приміщення, за рахунок більш тонкого діаметра нагріває кабелю і меншої товщини стяжки;
 • незмінна потужність обігріву по всій площі укладання;
 • простота обслуговування.

Однак навіть коли зроблений вибір на користь використання електрики, потрібно ще визначитися які електричні теплі підлоги під плитку краще, і який різновид систем використовувати.

Види електричної теплої підлоги під плитку

 • кабельний — нагрівальний резистивний кабель для теплої підлоги в котушці (бухті). Кріпиться шляхом затиску на спеціальній планці. Можна купити готовий комплект, що містить мінімальний або повний набір комплектуючих. В деякі комплекти входить навіть інструмент. Ціна комплекту залежить від його потужності, довжини кабелю і комплектації. Заощадити можна за рахунок самостійного підбору елементів і виконання монтажу своїми руками. Вибираючи потрібно врахувати, що гріючий кабель для підлоги може бути одно- і двожильним. Другий варіант кращий, оскільки більш надійний, перший — більш дешевий;
 • нагрівальні мати (кабельні). Майстри радять вибрати цей варіант, якщо планується самостійний монтаж. Вартість матів на третину дорожче, але по простоті розрахунку і укладання він істотно перевершує попередній варіант;
 • плівковий (інфрачервоний) тепла підлога. Найдорожчий варіант, але найнадійніший в плані безпеки. В першу чергу за рахунок відсутності електромагнітних хвиль.

Проаналізувавши відгуки користувачів і рекомендації майстрів можна відзначити, що кабельний підлогу в матах є найкращим варіантом для пристрою системи електричний тепла підлога. У той час як кабельні підлоги під плитку менш поширені.

В основному це пов’язано з необхідністю заливки стяжки, яка:

 • збільшує навантаження на плиту перекриття (що небажано в багатоповерхових будинках);
 • зменшує висоту стелі;
 • заливка стяжки супроводжується мокрими роботами, що не завжди прийнятно для користувачів;
 • тривалий період висихання (застигання бетонного розчину).

Крім того, розрахунок довжини кабелю, що гріє складніше ніж нагрівальних матів.

Монтаж електричної теплої підлоги під плитку
своїми руками

Укладка плитки на теплый электрический пол

Слід знати, що технологія укладання електричної підлоги під плитку дещо відрізняється в залежності від виду підлоги, але частина етапів для них ідентична:

Підготовка проекту теплої підлоги

Проектування — важлива складова, в даному випадку, хороший проект дозволяє знизити витрати на покупку матеріалів і уникнути локального перегріву кабелю.

Розробляючи проект, слід пам’ятати, що під меблі і важкі побутові прилади (наприклад, пральна машина, холодильник) кабель не вкладається. Це створює додаткове навантаження на систему (нагріте повітря буде підніматися не вгору, а повертатися назад до джерела тепла), якої можна уникнути. З цієї ж причини, рекомендується купувати ліжко на ніжках. Крім того, кабель (або мат) слід розташовувати на відстані 150-200 мм від стіни. Відстань між сусідніми витками складає не менше 100 мм.

У проекті визначається місце установки регулятора тепла. Зазвичай його монтують на висоті 900-1 000 мм від поверхні підлоги. Таке розташування буде оптимальним, оскільки регулятором буде зручно користуватися і не потрібно буде руйнувати велику ділянку стіни для укладання проводу, що з’єднує регулятор і кабель.

Теплоізоляція для електричної теплої підлоги під плитку

Цей етап може передувати наступного або виконуватися після нього. Все залежить від виду застосовуваного теплоізоляційного матеріалу. Вибір товщини утеплювача залежить від стану плит перекриття і місця установки:

товстий теплоізоляційний шар доцільно робити над підвалом, грунтом або неопалюваним приміщенням, а також на балконі або лоджії. Для цих цілей підходить пінопласт або пінополістирол. Товстий матеріал розумніше укладати до вирівнювання підлоги. Товщина шару — від 20 до 100 мм;
тонкий теплоізоляційний шар укладається на підготовлений підлогу. Зазвичай в цих цілях використовують фольгований пенофол, який укладають відбиває наверх. Така підкладка зорієнтує тепло в кімнату.
Утеплювач укладають на відстані від стіни. Чим товщі утеплювач — тим більше відстань. Так для пінополістиролу воно складе 100 мм, для пенофола — 50 мм. Місце примикання утеплювача до стіни проклеюють демпферного стрічкою. Вона покликана компенсувати теплове розширення матеріалу.

Підготовка підстави під електричний тепла підлога

Гріє кабель або нагрівальний мат укладають тільки на рівну, чисту, обеспиленную поверхню підлоги. Таким чином, підготовка поверхні включає в себе усунення виступаючих ділянок підлоги, заливку тріщин, очищення від пилу. І, в ідеалі, нанесення грунтовки. Якщо поверхня нерівна під теплу підлогу, слід зробити стяжку. Якщо час дозволяє можна використовувати бетонну стяжку, але подальші роботи будуть продовжені тільки після повного висихання поверхні. При обмеженому часовому ресурсі і відносно рівній поверхні, можна віддати перевагу наливним полам.

Укладати кабель на дерев’яну підлогу або фанеру небажано, це призведе до втрат тепла.

Штроблення стіни також виконується на цьому етапі.

Рада. Якщо установка системи електрична підлога виконується в відремонтованому приміщенні, можна використовувати зовнішню прокладку проводу — в пластикові короби.

Монтаж терморегулятор і датчика температури

Регулятор тепла встановлюється в призначеному для нього місці. Провід, який буде з’єднувати регулятор і кабель укладає в гофру. У свою чергу, гофра поміщається в трубу і доводиться до місця розташування датчика. Датчик встановлюється на відстані 300-400 мм. від краю стіни між витками кабелю. Це дає можливість адекватно заміряти температуру системи.

Гофру слід укласти без перегинів (особливо актуально це в районі плінтуса), а край, що впирається в систему заізолювати герметиком, щоб уникнути попадання розчину стяжки.

Датчик температури теж розміщується в гофре. Таке місце його установки виправдано тим, що істотно підвищує ремонтопридатність цього приладу.

Укладання електричної теплої підлоги під плитку

Щоб система тепла підлога функціонувала надійно потрібно правильно покласти кабель або нагрівальний мат, технологія укладання яких буде відрізнятися.

Монтаж кабелю теплої підлоги під плитку

До початку укладання кабелю, потрібно перевірити опір кабелю. Потім закріпити на підлозі спеціальну стрічку з кріпильними елементами. Завдяки тому, що кріплення на стрічці распложен часто, монтажника не складе труднощів розташувати кабель на потрібній відстані один від одного. Другий варіант — укласти на підлогу металеву сітку і кріпити кабель до неї із застосуванням пластикового хомута. Причому хомут затягується не сильно. Такий пристрій кабельного статі під плитку зручно тим, що створює додаткову жорсткість.

Гріє кабель розташовується на відстані 150-200 мм від стіни, і 100 мм один від одного. Укладання зазвичай виконується змійкою.

Монтаж матів для теплої електричної підлоги під плитку

Нагрівальні мати простіше встановлювати, ніж кабель. Щоб підготувати систему до запуску досить тільки укласти мати на підлогу, і перевірити опір. При цьому, в процесі укладання, електричні мат можна укладати прямолінійно, з поворотом (для цього підрізає несуча сітка) або з розворотом (сітка підрізає і розгортається). Також шляхом розрізання сітки можна обходити перешкоди (наприклад, подіум).

Вимоги до розташування мату такі ж, як і кабелю, а відстань між секціями становить 50-100 мм. Укладений мат закріплюється скотчем.

Влаштування заземлення і ПЗВ для теплих електричних підлог обов’язково, незалежно від місця їх установки.
Примітка. Що стосується установки системи електричний тепла підлога в лазні чи сауні, то серед користувачів немає єдиної думки. Частина з них стверджує, що при правильному монтажі допустимо встановлювати систему в будь-якому приміщенні лазні. Частина стверджує, що в мийці установка недопустима. Або ж рекомендують відключати тепла підлога в процес використання мийки / душа. У будь-якому випадку, це електрику, тому експлуатація у вологому середовищі вкрай небезпечна.

Тестування — перевірка електричної теплої підлоги

Подключение электрического теплого пола под плитку

Перш ніж заливати стяжку або приступати до укладання плитки, потрібно перевірити опір дроти. Зробити це можна за допомогою тестера або мультиметра.

Розбіжність отриманих результатів з паспортними даними має становити не більше 10%.

Пристрій стяжки електричної теплої підлоги

При розрахунку висоти (товщини) стяжки потрібно виходити з товщини кабелю. Чим він толще, тим більше буде висота стяжки.

Яка товщина стяжки повинна бути?

 • для кабельного статі рекомендована висота стяжки — 30-50 мм;
 • для підлоги з нагрівальних матів — до 30 мм.

Для заливки стяжки можна використовувати бетонний розчин, але він довго сохне і зменшує висоту приміщення. Альтернативний варіант — стяжка підлоги клеєм для плитки.

Багато користувачів відзначають, що при формуванні системи тепла підлога з нагрівальних матів вони не робили стяжки, а укладали плитку прямо на мат. Такий спосіб укладання виправданий, якщо робити клейовий шар товщиною в 15-20 мм.

Укладання плитки на теплу електричну підлогу

Устройство стяжки электрического теплого пола под плитку

Технології укладання плитки на теплу підлогу виконується також, як і на звичайне підготовлену основу. Єдина особливість — необхідно купувати спеціальну клейову суміш, призначену для укладання на теплу підставу. Зазвичай такі плиткові суміші мають відповідне маркування «тепла підлога» або діапазон температур експлуатації.

При нанесенні розчину безпосередньо на нагрівальний мат, потрібно стежити, щоб не залишалося порожнеч, тому що це «повітряні кишені» які можуть привести до перегріву кабелю. Наноситься клей на мат спеціальним шпателем гранично обережно, щоб не спровокувати механічне пошкодження системи. Пересуватися по підлозі і наносити затірку швів можна через добу, а експлуатувати систему тільки після повного висихання клейового шару, що дозволить виключити появу тріщин внаслідок нерівномірного висихання під впливом температури.

Висновок

Інформація у вигляді покрокової інструкції позначає основні етапи, як зробити теплий електрична підлога під плитку своїми силами. Правильний вибір комплектуючих та дотримання правил підключення елементів гарантує результат — надійний плитковий підлогу з підігрівом в приватному будинку або квартирі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *