Чим покрити дах гаража — краще і надійно

Крыша гаража

Після заливки фундаменту і зведення стін, приступаємо безпосередньо до виготовлення даху гаража своїми руками. Це відповідальний процес, і необхідно приділити йому відповідну увагу.

Насамперед потрібно спланувати порядок дій. Як правило, для стандартного і самого простого покриття даху вибирають варіант з односхилим дахом. Якщо ж ви хочете отримати ще й горище, тоді доведеться розглянути одну з найбільш складних різновидів даху — двосхилий ламана покрівля.

Проект будівництва даху для гаража зазвичай складається з декількох важливих моментів:

  • Конструкція даху — звичайна або мансардний
  • Перекриття даху — дерев’яне або залізобетонне перекриття
  • Покрівельні матеріали — азбоцементних шифер або єврошифер (ондулін), профнастил, руберойд (м’яка покрівля), металлочерпиця, гідроізоляційні матеріали, утеплювач
  • Кошторис для підрахунку витрат на будівництво

В першу чергу вам необхідно виготовити перекриття стелі гаража несучими дерев’яними балками (перетин бруса 15 * 10 або 10 * 10 см), які закріплюють в зовнішніх стінах. Після цього під ухилом 20-30 градусів встановлюються крокви і фіксують їх на стінах.

Щоб домогтися необхідного ухилу, одна стіна піднімається щодо протилежного. Для підняття стіни використовують два основних способи — кладка додаткового ряду з цегли, або конструкція з дерева нарощується брусом до необхідної висоти.

Бажано, щоб відстань між опорами крокв не перевищувало 4,5 м, інакше буде потрібно монтаж зайвих підкосів. Крокви покриваються обрешетуванням з дощок шириною більше 4 см. Попередньо слід накрити обрешітку ізоляційними матеріалами. Можна використовувати гідроізоляційні мастики на основі бітуму або рулонні матеріали, виготовлені на основі полімерів.

Чим криють дах гаража?

Як згадувалося вище, існує безліч покрівельних матеріалів: шифер, руберойд, профнастил. Який вибрати, вирішувати вам, все залежить від бюджету і цілей.

Бюджетний варіант — толь або руберойд. Сучасна альтернатива — м’яка бітумна черепиця. Якість покрівлі в більшій мірі залежить від монтажу. Навіть дорогий матеріал можна зіпсувати. Слідкуйте за нахлестом, який повинен бути не менше 10 см (по всій довжині). Всі роботи бажано проводити в теплу пору (без дощу і при сонці).

Як укладати руберойд на дах

Якщо в якості покрівельного матеріалу обраний руберойд, то розрахунок ведеться з урахуванням тришарового покриття.

Перший шар клеїться на бітумну мастику. Кожен рулон потрібно добре розгладити, щоб позбутися від бульбашок і сморщивания матеріалу. Особливу увагу слід приділити крайках, тому що саме вони часто відклеюються і можуть стати причиною протікання даху. Можна для надійності закріпити цвяхами.

Другий шар укладається перпендикулярно першому, поверхня попередньо обробляється гарячою мастикою. Третій шар клеїться таким же чином, як і другий.

Крім рулонних бітумних матеріалів широко практикують застосування звичайного шиферу або ондулина, а також профнастилу оцинкованого. Якщо гараж примикає до будинку, то логічно використовувати такий же матеріал, що і для покрівлі будинку.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *