Будівництво сходів на 2-й поверх в каркасному будинку

Багато власників приватних каркасних будинків стикаються з питанням пристрою сходів, що ведуть на другий поверх. І задаються питанням як побудувати правильно сходи, яку їй вибрати форму, розміри, які матеріали для цього потрібні? Як коректно розрахувати число ступенів і т.д.

lestnica-vtorogo-etazhaЩоб відповісти на ці питання, потрібно знатизагальну класифікацію сходів для приватних будинків і розуміти основний алгоритм робіт з їх пристрою.

Класифікація та різновиди

Вид сходи і її варіанти в каркасному будинку на другий поверх визначається виходячи з розмірів площі першого і другого поверхів, загального дизайну приміщень, особистих уподобань господаря нерухомості. Сходові конструкції зводяться з різного матеріалу.

Всі варіанти сходів, відомі на даний момент, діляться за функціональною ознакою, області застосування і іншим критеріям:

 • Призначення: вхідні, робочі, міжповерхові і прохідні;
 • Функціональність: будинкові, ландшафтні та спеціальні;
 • Область розташування: внутрішні і зовнішні;
 • Компонування: прямі і поворотні;
 • Спосіб функціонування: переносні, трансформовані і стаціонарні;
 • Конструкція: 2-маршові, многомаршевие і 1-маршові;
 • Матеріал: дерев’яні, металеві, бетонні, залізобетонні та комбіновані.

Кожній будівлі підходить певний тип сходів. Так, для приватного каркасного будинку оптимальним варіантом є стаціонарна, виконана з дерева поворотна сходи з двома або більше маршами.

Проводимо самостійний вибір

Перед будівництвом сходів на другий поверх в приватному будинку необхідно тверезо оцінити вільний простір. Саме від його метражу в основному залежить майбутня сходова конструкція. Також важливим критерієм при виборі моделі є область її основного призначення.

??????????????????????????????????????????????????????????

Приватний Домострой передбачає наявність наступних типів:

 • Парадна, для проходу з холу на поверх вище;
 • Господарська сходи;
 • Шлях до аварійного виходу і т.д.

Конструкції, які мають прямі прольоти, звуться маршових. Другі за популярністю моделі — гвинтові, що заощаджують простір. Монтаж маршових конструкцій виконується на тятивах або косоурах.

При влаштуванні сходів майстер повинен дотримуватися звід основних будівельних правил, які є керівництвом до роботи. Найпоширеніший вид сходів в приватному домострої — «Г-образної» форми. Саме на цьому типі можна розглянути алгоритм дій майстра.

Розрахунок числа ступенів і розмірів конструкції

Спочатку потрібно визначитися з місцем положення майбутньої конструкції. Вимірюється висота від підлоги на першому поверсі до рівня підлоги на 2-му поверсі. У випадку з новобудовою береться проектна висота перекриттів, шар покриття підлоги.

Після визначається висота розташування майданчика з її розмірами. Іноді для економії матеріалу і простору майданчик на 2-маршової сходах замінюється поворотними сходами з кутом повороту від 90º.

Найпоширеніший варіант сходів — одна сторона конструкції примикає боком до стіни. Це спрощує кріплення балок, званих косоурами.

Щоб виконати розрахунок числа ступенів сходів на другий поверх, беруться усереднені показники середньостатистичної людини — зростання і розміри ноги. Основою розрахунків є висота подступенка — від 16 до 18 см.

Щоб визначити число ступенів в одному марші, висота від підлоги до майданчика ділиться на висоту усередненого подступенка. Округлення — в більшу сторону. Приклад, отримане число дорівнює 9,76 — значить, в сходовому марші повинно бути 10 ступенів.

Після визначення числа ступенів переходять до розрахунків ширини ступенів. Поперечна дошка сходи носить назву проступи. Якщо вона вузька, ходити по такій конструкції незручно і небезпечно. Широка проступить потребує значних зусиль до пересування, що теж не дуже комфортно. Оптимальна ширина проступи коливається від 25 до 35 см.shirina-proema-lestnicy

Наступний пункт розрахунків — ширина отвору майбутніх сходів. Найбільш зручними вважаються марші від 1,2 до 1,4 м в ширину. При будівництві сходів розміри підбираються таким чином, щоб зводиться конструкція виглядала привабливо. Для цього ширина маршу, поділена на ширину ступені, повинна давати в результаті не дробове число.

Косоур — діагональ трикутника, який утворюється стіною і сходами. На підставі теореми Піфагора легко розраховується його довжина.

Наведені вище розрахунки — невід’ємна частина проектування сходів. Розглянемо алгоритм будівництва найпоширенішою межетажной сходовій моделі каркасного будинку — дерев’яної конструкції з 2-ма косоурами.

Послідовність робіт

Дерев’яні сходи на другий поверх каркасного будинку, що має два косоура, будується за певним алгоритмом:

 1. Складання проекту конструкції з розрахунками ступенів. Довжина прямої маршових сходів між поверхами становить від 2,2 до 2,5 м. Максимальний кут нахилу — від 35 до 40º. Ці параметри задають довжину сходового підстави — 4 м і довжину прольоту — більше 5 м. Ширина проступи 20-30 см, висота подступенка від 10 до 20 см. При виникненні труднощів у розрахунках можна накреслити ескіз сходів на папері, щоб було простіше зорієнтуватися в цифрах ;
 2. Плануючи кут нахилу сходового маршу, потрібно враховувати ступінь осідання будівлі;
 3. Після даних розрахунків виготовляються косоури. Для цього береться дошка, переважно — тверді породи дерева (дуб, сосна або бук). З щільного картону робиться шаблон з імітацією форми виступу і потрібного кута нахилу. Верх і низ косоура повинні мати пази для кріплення зверху — до балки перекриття, знизу — до опорного бруса;
 4. Виступи косоуров треба пиляти лобзиком і обробляються шліфувальною машиною. У разі відсутності спеціальної техніки — пилкою і наждачним папером.
 5. Монтаж косоуров. Підготовлені косоури закріплюються пазами зверху і знизу, можна додатково використовувати опори з листів металу і анкерні болти. Установка косоуров виконується строго за будівельним рівнем;
 6. Наступний етап будівництва — виготовлення сходинок і самих ступенів. Для цього використовується суха дошка не менше 3,6 см в товщину. Ширина дошки визначається шириною проступи. Після заготівлі необхідної кількості ступенів вони шліфуються. Для сходинок береться та ж суха дошка не менше 2 см завтовшки і шириною, рівній висоті сходинок. Довжина подступенка дорівнює сходовій ширині (зазвичай від 0,8 до 1,2 м);
 7. Далі переходять до закріплення ступенів. Спочатку на косоуре кріпляться подступенки, після — самі щаблі. Для цього використовуються саморізи, шуруповерт і столярний клей.
 8. Столярний клей, яким обробляються всі стики майбутньої сходової конструкції, зменшують скрип сходів в процесі експлуатації.
 9. Наступний етап робіт — виробництво перил. Для цього беруться поручні, балясини. Для виготовлення останніх використовується брус з квадратним перетином. Багато майстрів воліють вже готові балясини, з цікавим художнім випилюванням.На кожному ступені встановлюється одна балясина. Перша і остання сходинки — місця монтажу опорних балясин, інші виконують швидше декоративну функцію. Кріплення балясин проводиться саморізами;
 10. Фінальний етап робіт — обробка конструкції захисним покриттям. Це може бути лак, фарба, інші тонують або кольорові склади. Перед нанесенням шару покриття сходи шліфується, все місця кріплень деталей закриваються дерев’яними заглушками.

gotovaya-derevyannaya-lestnica

Розглянутi вище сходи вважаються найпростішою в установці і зробити її можна своїми руками. Найчастіше даний тип сходів використовується в приватному домострої.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *