Будівництво підвалу (стіни, підлога) своїми руками

Строительство подвала

При будівництві заміського будинку особливу увагу слід приділити підвальним приміщенням. Адже в залежності від того, як ви їх будете використовувати, потрібно вибирати і технологію, за якою будувати.

Пристрій підвалу в приватному будинку

Якщо підвал буде використовуватися, як місце зберігання продуктів, або в якості технічного приміщення, тоді стіни підвальних приміщень можна не робити високими (досить від 1,9 до 2 метрів).

Якщо в підвальному приміщенні планується розташування житлових кімнат, тоді висота стін підвалу повинна бути, як мінімум, 2,5 — 2,7 м. Якщо грунтові води лежать дуже близько до поверхні, то підлогу, і стіни краще будувати з такого міцного матеріалу як залізобетон. Що стосується марки бетону, то вона повинна бути М500, можна також виготовити бетон самостійно, з використанням цементу тієї ж марки (М-500).

Важливо пам’ятати, що при наявності великого рівня грунтових вод, починати будівництво підвалу під будинком найкраще з підлоги. Якщо поверхневих ґрунтових вод не так багато, або, може бути, вони відсутні зовсім, тоді варто починати з зведення стін. Такий варіант навіть краще, заливати бетон зручніше, коли вже зведені стіни.

Як зробити підлогу в підвалі

Щоб залити бетонну підлогу в підвалі до зведення стін, необхідно:

 • вирити котлован (з певним запасом ширини для установки в подальшому опалубки);
 • зробити піщану подушку з додаванням щебеню;
 • встановити опалубку;
 • укласти необхідний шар гідроізоляційного матеріалу;
 • провести армування, а після залити все це бетоном.

При первинному зведенні стін опалубка стає непотрібною, а бетон спокійно може заливатися безпосередньо на подушку з піску, з встановленим гідроізоляційним матеріалом. Основне правило, викопати весь котлован на однакову глибину з майбутніми стінами підвалу.

З чого зробити стіни підвалу?

Після того ка складено план і проведені розрахунки стін підвалу, можна приступати до безпосереднього будівництва. Нижче описані кілька варіантів пристрою стін підвалу. Вам залишається вибрати, який спосіб підійде для вашої задачі і можливостей.

Будівництво монолітних бетонних стін у підвалі

Щоб стіни підвалу були надійними, необхідно використовувати технологію заливки монолітного стрічкового фундаменту на піщаній подушці.

Короткий порядок дій:

 • вирити траншеї;
 • встановити піщану подушку;
 • якщо буде потрібно, додатково встановлюється опалубка для монолітних стін;
 • потім настилається шар гідроізоляційного матеріалу;
 • армування монолітних стін;
 • і самий останній етап — заливається бетон.

Товщина монолітних стін у підвалі може варіюватися від 200 до 400 мм, в залежності від грунту і поверховості будівлі.

Пристрій стін підвалу з цегли

У тих, хто збирається будувати стіни підвалу із цегли, без сумніву, піде дуже багато часу на зведення стін. Укладання цеглою — це дуже кропітка праця. Щоб все було на висоті, необхідно стежити одночасно за різними рівнями стін.

Зазвичай, професіонали каменярі всю кладку починають виключно з кутів, а потім ведуть її до 7-8 ряду. Потім кладка триває, але вже між кутами. Щоб кладка була більш жорсткою, через кожні кілька рядів по горизонталі прокладають сітку з арматури. Але шар розчину при цьому необхідно значно збільшити, як мінімум на один сантиметр, щоб весь каркас арматури був прихований в розчині.

Пристрій стін підвалу з блоків

Зведення стін з блоків — це мабуть найбільш зручна система будівництва підвальних стін. Але і тут є над чим попрацювати. Адже кожен блок доведеться вирівнювати за рівнем стіни, а також по вертикальних і горизонтальних осях. Тому, як і в цегляній кладці, укладати блоки починають з кутів. Для надійного скріплення блоків між собою зазвичай використовують спеціальний клейовий розчин.

Якщо в майбутньому проекті підвального приміщення планується установка несучих колон, тоді найкращим способом для їх установки буде використання технології стовпчастого фундаменту.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *