Будівництво будинків каркасного типу

 

Будівництво будинків каркасного типуКаркасне будівництво все більше стає популярним завдяки швидкості монтажу та вартості будівництва. Якщо говорити про технології складання каркасного будинку, то це недороге і якісне будівництво, яке вже давно застосовується для вирішення житлових проблем в західних країнах. Перш ніж починати будувати каркасний будинок, треба визначитися з фінансовими можливостями, з кількістю часу, який може піти на будівництво, а також з дизайном та інтер’єром будинку.

Для цього необхідно ознайомитися, які види каркасних будинків існують, вивчити їхні переваги і недоліки. Вибравши підходящий варіант каркасного будинку можна буде приступати до його будівництва. За каркасною технологією при будівництві зводять стійко-барокову конструкцію з металу або дерева, яка буде каркасом майбутньої будови, а стіни заповнюють недорогими теплоiзоляторами.

Переваги та недоліки даного типу будівництва

Спочатку розглянемо переваги каркасних будівель.

 • Легкість конструкції дає можливість заощадити на фундаменті.
 • Швидке будівництво: побудувати будинок від початку до здачі в експлуатацію можна за півроку, при використанні каркасно-щитової технології час, що йде на монтаж, скорочується до трьох місяців.
 • Споруда не потребує усадки.
 • Для монтажу стін не потрібна важка будівельна техніка.
 • Висока сейсмостійкість.
 • Використання натуральних матеріалів, роблять будинок екологічно чистим.
 • Завдяки каркасних стін є можливість прибрати в них всi комунікації.

Багато достоїнств відносяться вже до конкретних видів каркасних будівель, але розглянемо тепер їх основні недоліки, яких всього три:

 • Недовговічність. Слід відразу враховувати, що на каркасне будова дається гарантійний термін — 75 років. Якщо за ним правильно доглядати, то практично воно може експлуатуватися до 100 років.
 • Обмеженість поверховості. Каркасні будівлі можуть зводиться не більше 2-х поверхів, в основному, вони все ж одноповерхові.
 • Перепланування. Каркасний будинок можна перепланувати, для цього його доведеться повністю розібрати і зібрати знову.

Види і різновиди

По суті все каркасні будови можна розділити на два види: каркасно-щитові і каркасно-рамкові.

Каркасно-щитові будови

Каркасно-щитові будови Поняття «щитового будинку» часто зустрічається в північних регіонах, він більш відомий як фінський будиночок. Найчастіше це одноповерховий чи двоповерховий будинок з двосхилим симетричною дахом. Панелі цих будинків виготовляються на заводі за типовим проектом.

Розміри збірних елементів відповідають точно проектним. Збірка на будмайданчику полягає лише в з’єднанні елементів один з одним, що прискорює темпи будівництва.

Каркасно-щитові будови, безумовно, мають ряд переваг. Вони швидко збираються завдяки готовим панелям. Коробка зводиться протягом 3-7 днів. Так як панелі виготовляються на заводі при дотриманні необхідної вологості, вони мають високу якість, що продовжує термін їх служби.

Основним недоліком каркасно-щитового будівництва є використання спеціальної техніки. Для того, щоб встановити готову панель на потрібне місце, необхідний кран. Тому цей вид каркасних будинків не дуже зручний для монтажу будинку своїми руками.

Технологія монтажу будівель своїми руками з використанням панелей, наступна:

 • здійснюється пристрій полегшеного фундаменту: зазвичай стрічковий або у вигляді гвинтових паль;
 • створюється основа для каркаса з дерев’яних ферм, які в подальшому використовуються в якості лаг при влаштуванні підлоги;
 • встановлюються панелі згідно проекту; монтується дах, яку покривають м’якою покрівлею;
 • на завершальному етапі прокладаються всі комунікації і виконується внутрішня і зовнішня обробка.

Будівництво займає від 2-х до 3-х місяців. Каркасно-щитові будови мало важать, тому не дають усадки.

Каркасно-рамкові будови

Головною перевагою цих будинків є можливість побудувати будинок своєї мрії, при будівництві можна використовувати будь-який проект. Саме, каркасно-рамкова технологія дозволяє побудувати будинок своїми руками.

Особливість технології полягає в тому, що спочатку створюється каркас майбутньої будови разом з дахом, а потім проводиться теплоізоляція і обробка листовими матеріалами. Що стосується подальшого будівництва, то воно здійснюється аналогічно каркасно-щитового. При будівництві своїми руками каркасно-рамковий будинок може зводитися до півроку.

Покрокове будівництво

При зведенні каркасного будинку своїми руками важливо врахувати період проживання в ньому. Якщо ми будуємо каркасний будинок для постійного проживання, то його необхідно буде утеплити

Фундамент

Каркасні споруди дуже легкі, тому для них не потрібен грунтовний фундамент. Можна побудувати один з наступних видів фундаментів:

 • гвинтовий фундамент;
 • стовпчастий;
 • незаглиблений стрічковий фундамент.

Вибір фундаменту залежить від типу грунту і поверховості каркасного будови. Для одноповерхового будинку цілком підійде пристрій стовпчастого фундаменту, який можна встановити навіть на примхливому грунті. Буром виконуються поглиблення в грунті в діаметрі приблизно 20 см і глибиною приблизно метр з кроком 80 см.

Далі в підготовлені ямки вставляються азбестові труби, вільний простір навколо яких заповнюється щебенем і піском, а потім утрамбовується. Отвори стовпчиків заповнюються цементом. Після установки такого фундаменту не знадобиться чекати його застигання, щоб продовжити роботи.

Дуже популярний останнім часом гвинтовий фундамент палі, який можна встановити своїми руками, не вдаючись до допомоги фахівців.

Цей фундамент найкраще встановлювати вручну, так як палі треба закручувати строго за рівнем, щоб не було відхилень. При угвинчуванні паль треба пам’ятати, що їх не можна закручувати повторно, так як буде порушений утрамбований грунт.

Для зведення каркасного будови використовується дві технології: фінська і канадська. Незалежно від технології принципи зведення у них однакові. Основою цих будинків є каркас. Він може бути дерев’яним або металевим. Найбільш поширені каркаси з бруса

Обв’язка

Для обв’язки необхідно приготувати бруси перетином 15 * 15 см, 20 * 20 см, 20 * 25 см. Перш ніж укладати брус, його треба підготувати. Верхівки паль покривають шаром мастики і двома шарами руберойду. Весь брус обробляється антисептичним засобом. Брус встановлюється по всьому периметру підстави.

Скріплюються бруси цвяхами. Щоб каркасна конструкція була міцнішою, стики в кутах закріплюються металевими куточками. До основи обв’язка кріпиться гвинтами кріплення. Брус укладають в спеціальні пази і пригвинчують.

На обв’язку укладається дошка, яка перекриває місця з’єднань бруса. У цих місцях в подальшому будуть встановлюватися стійки каркаса. Дошка повинна бути оброблена за допомогою антисептика.

Монтування чорнової підлоги

Для пристрою чорнової підлоги робляться лаги з бруса перерізом 15 * 10 см з кроком 60 см. Між ними для захисту від холоду і вологи укладається утеплювач, зверху утеплювач покривають пароізоляційної плівкою.

Для чорнової підлоги використовується найдешевший матеріал — необрізна дошка. Дошки повинні бути оброблені антисептичними засобами. Лаги кріпляться до обв’язки металевими куточками. Дошки прибиваються до лагам цвяхами.

Монтування каркаса

Для каркаса можна взяти дошку 10, 15 і 20 см на 5 см. В першу чергу встановлюються кутові стійки. Їх закріплюють посиленими сталевими ріжками. Потім монтуються всі інші стійки за допомогою куточків.

По кутах брус кріпиться за допомогою вирубки, в інших за допомогою сталевих куточків. Куточки кріплять саморізами. Для додання міцності виконуються також діагональні укоси.

Під час монтажу стін потрібно не забувати про бажаної висоті стелі. Краще робити його межах 2,5 метрів. У цьому випадку, після декорування обробкою, висота стелі не стане нижче 2,3 метра. При монтажі стін виконується проведення комунікацій, так як їх можна заховати в стінах.

При монтуванні стельових балок використовується три способи:

 • метод вирубки;
 • за допомогою перфорованих кронштейнів;
 • за допомогою сталевих куточків.

Залежно від місця кріплення можна використовувати різні способи. Опорою для балок є брус обв’язки. Балки кріплять за допомогою шурупів.

Монтування даху

При влаштуванні даху вгорі крокви скріплюються один з одним за допомогою цвяхів. Крім того, для міцності їх скріплюють дошками. Потім крокви укладаються на стіни так, щоб був виступ 20 см. Спочатку крокви кріплять по краях за допомогою цвяхів і декількох укосів. Коли центральні крокви закріплені, набивається гребенева дошка.

Далі роблять обрешітку обрізів дошками. Поверх зробленої обрешітки настилають руберойд, закріплюючи його цвяхами з широкими капелюшками. На останньому етапі монтується покрівельний матеріал, монтаж якого можна зробити своїми руками, якщо дозволяє технологія використовуваного матеріалу.

Зовнішня обробка і утеплення

Для зовнішньої обробки існує багато видів оздоблювального матеріалу, наприклад, сайдинг, вагонка, імітатор бруса і ін. Перед обробкою виконується обрешетка з допомогою брусків розміром 40 * 50 см і кроком 60 см. Можна використовувати металлопроофіль. Дерев’яну обрешітку слід обов’язково обробити антисептичним і протипожежним засобом. Далі виконується обробка своїми руками згідно з технологією оздоблювального матеріалу.

Щоб каркасний будинок, який ми будуємо, став придатним для житла, його треба утеплити. Виконується зовнішня і внутрішня теплоізоляція. Зовнішнє утеплення виконується до фінішної обробки мінеральною ватою, поверх якої прибивається пінопласт.

Для внутрішньої теплоізоляції використовується мінеральна вата і гіпсокартон. Щілини запінюються монтажною піною. Утеплюється все: підлога, стіни, стеля, покрівля.

На завершальному етапі треба провести всі залишилися комунікації, виконати внутрішню обробку, яка залежить від бажань власника. На будівельному ринку великий вибір оздоблювальних матеріалів, купивши які будь-хто може оформити будинок відповідно до свого смаку своїми руками.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *